Когато искаш...

  • 3 682
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 248
Тези от вас, които са чели моята публикация, сигурно помнят моето разочарование от миналия месец, когато ми дойде М с 5 дни закъснение, тъй като вече доста време се опитваме да си направим бебче. Rolling Eyes
Разбира се благодарна съм на всички момичета, които ме подкрепиха, защото в момента съм значително по-спокойна.
Бях болна известно време, за това и много не съм писала във форума, а и съм нова. Сега обаче продължаваме с опитите за бебенце... newsm17 и дай Боже да се получи.
Започнах тази тема, защото бих искала да споделям с вас вълненията си, както и вие вашите с мен. Така някак си се получават по-лесно нещата. Поне според мен. Направих си овулационен календар и понеже този ми е първият истински календар, воден ежедневно-бих искала да ме посъветвате кои според вас са най-добрите дни за зачеване.  newsm78
Благодаря предварително и вярвам, че аз както и всички други момичета, които искат да бъдат мами скоро ще можем да се похвалим на някое друго място във форума. Laughing, защото съм на мнение, че когато искаш нещо с цялото си сърце, то няма начин да не се случи...  ideauu

# 1
  • Мнения: 2 005
Най-благоприятните дни за зачеване при един нормален цикъл са от 14 ден нататък  една седмица. newsm78Но моето мнение е да не ги мислиш тия дни,а да се успокоиш NaughtyКогато най-неочакваш,то тогава става.Поне при мен се получи така.Повярвай ми и се успокой  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
При нормален цикъл /28 дни/най-звероятни дни за зачеване са м/у 12-ти и 16-ти ден от началото на цикъла.

# 3
  • Мнения: 3 500
Не ги мисли, не ги смятай. Ако не е минала година откато сте започнали опитите нямаш повод за притеснение.Правете секс за удоволствие и от любов, а не за да си "правите бебе" и то само ще дойде. При мен стана точно така.Съдбата ми прати този ангел, не съм го изчислявала. Успех! Дано скоро се похвалиш.

# 4
  • Мнения: 2 005
При нормален цикъл /28 дни/най-звероятни дни за зачеване са м/у 12-ти и 16-ти ден от началото на цикъла.
Не искам да навлизам в спорове, тъй като за всеки организъм е индивидуално, но за нормален 28 дневен цикъл се възприема, че овулацията е между 14-тия и 21-вия ден. Аз лично дълго време съм се занимавала с това: да си меря базалната температура, цели 8 години, преди да забременея. Всичко това не съм го установила аз, а е посочено в книгата : "Настолна книга за жената" от Мари-Клод Дьолае, издателство "Слънце" 1997г., стр. 59.

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ивалина, за 28 дневен цикъл овулацията наистина е около 14ия ден... т.е. напълно съгласна съм с казаното от Лекси. Не казвам че овулация на 20-21 ден при 28дневен цикъл не е възможна, но това значи че лутеалната фаза е прекалено къса за да се осъществи бременност, дори и да бъде оплодена яйцеклетката, защото лутеалната фаза е с относително еднаква дължина, най-често 13-14 дни. 
По принцип е добре да се прави секс преди овулация, а не след нея, за да могат сперматозоидите да чакат "в засада" яйцеклетката. Затова се започва от 12 ден.  Peace

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=84
И нагледно: http://www.fertilitylifelines.com/fertilityhealth/biology/naturalcycle.jsp

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Цитат
Започнах тази тема, защото бих искала да споделям с вас вълненията си, както и вие вашите с мен. Така някак си се получават по-лесно нещата. Поне според мен.

Не знам дали нещата ще се получат лесно, но недей много да задълбаваш, особено ако правите опити от скоро. Аз само два месеца си мерих БТ всеки ден и като се задържа повечко време покачена започнах да вярвам, че съм бременна, а накрая естествено останах разочарована. Усещам си кога съм в овулация и без да ползвам термометър. Опитите при нас продължават от година. Сега практикувам друго- намерила съм си хоби по мой вкус и изцяло съм се отдала на него, абстрахирала съм се от мисълта за "бебе на всяка цена" и съм се отказала да пресмятам дните до следващият си цикъл, но разбира се не пропускам дните подходящи за зачеване. Ще видим този метод дали ще даде резултат, но при всички положения така се чувствам по-конфортно. Успех ти желая и скорошни две чертички  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 959
...защото бих искала да споделям с вас вълненията си, както и вие вашите с мен...
КатиВК, поздравления за оздравяването Ти и това че се чувстваш отново във форма, дано винаги е така. А колкото до споделяне защо не посетиш седмичната темичка, там Момичета са отворени към нови кандидатки за двете чертички?! И си права, ако искаш нещо силно и дълбоко, няма начин как Съдбата да не Ти го поднесе. Успех Ти желая!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 248
Благодаря на всички ви момичета. Вашите съвети наистина са чудесни, още повече, че доста от вас имат по-голям опит и вече са минали поне един път през майчинството. bowuu

# 9
  • Мнения: 2 005
Мило Жабче, намесата ти в момента считам,че е неуместна,тъй като говорим за оволация при нормален 28 дневен цикъл,че е между 14 и 21 ден.А,ако си обърнала внимание не съм споменала кога трябва да го правят милите HugНаясно съм с инфото ,което даваш и съм напълно съгласна с теб Joy Joy JoyЦели 8 г. съм следила и оволация и какво ли още не newsm78Интересното е,че стана когато спрях да мисля за това  newsm12И за това смятам,че всичко е в Божиите ръце.Така,че не искам да навлизам в излишни спорове  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Не мога да разбера защо продължаваш да спориш, когато не си права? Много си е уместна намесата на Жабче. Защо заблуждаваш момичето? Овулацията при 28 дневен цикъл не е м/у 14 и 21 ден, а м/у 12 и 16 ден. Изключения винаги има разбира се.Това е нещо елементарно, което всеки, сблъсквал се със стерилитета го знае.
И стига с тези 8 годин. Ако ще си "ги мери", то и аз 7 години съм чакала, обиколила съм много лекари, доста съм изчела, а второто ми бременност е ин витро.

# 11
  • Мнения: 2 005
Мила, Лекси, с твоите всеобхватни и фундаментални познания в областта на стерилитета е най-добре да напишеш някакъв научен труд. Аз не претендирам за абсолютна достоверност, а просто цитирам една от многото книги, които съм прочела по въпроса. bowuu Не искам да се заяждам с никого, а само давам моето мнение, което се базира на личния ми опит и на литературата, която съм прочела, както казах по-горе. Thinking Не знам защо искаш да наложиш на всяка цена твоето мнение. Аз съм подкрепила своето като съм посочила източника си на информация по въпроса. А що се отнася до броя на годините, наистина това няма голямо значение, тъй като знам, че доста жени са изпадали в подобна ситуация. Не мисля, че с тези си "размисли и страсти" сме помогнали на някоя от жените, които четат форума. Все пак никоя от нас (поне аз не съм hahaha) не е професор Юлиян Вучков дето разбира от всичко Rolling Eyes Нека който има нужда от помощ в тази насока сам да прецени кое от казаното от нас е вярно. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 120
При 28 дневен цикъл ако правите секс , хипотетично на 19, 20, 21 ден ще чакаш бая време да забременееш.
Изобщо как мислиш, че се забременява, когато овулацията е минала преди доста дни. Да ти кажа ли- никак.

Лекси и Жабче са 99% прави, оставям 1% за тези, които имат 28 дневен цикъл и късна овулация и поради някакво чудо забременяват с къса ЛФ. Както всички разбират има 1 процент изключения, но тук говорим за правилото.

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ивалина, ако някой се опитва да налага мнението си, то това си ти... Не знам колко още човека трябва да ти кажат че грешиш, за да се кротнеш... Намесих се, защото очевАдно даваш подвеждаща информация.
Няма нужда да ми цитираш откъде си прочела за овулацията, нито да парадираш с многото прочетена литература по въпроса, то трябва и да се вниква в това, което се чете, не да се говори наизуст. Да не говорим че при толкова дълго продължили опити за забременяване четенето не помага много.

А ако сте действали все по тази схема ми е ясно защо сте правили бебето 8 години  Crazy

# 14
  • Мнения: 2 005
Скъпо , Жабче, ти се оказа една заядлива и може би фригидна, което означава незадоволена сексуално, жена. Не искам да се заяждам и да споря с теб, тъй като може би ти си най-великата newsm20. Просто на такива като теб мога да кажа само едно: ЧЕТИ ПО УСТНИТЕ В АВАТАРА МИ! Всеки е свободен да се люби с любимия си човек, когато прецени. За твое голямо съжаление тези работи са определени от Господ, от Съдбата, от Медицината , в каквото човек вярва. Не знаех, че освен изброените има и Жабче, което прави така, че Земята да се върти и хората да раждат деца. Вече чувствам, че ме караш да изпростявам, затова смятам да приключа с теб по най-безобидния начин. Явно ти гледаш на Живота много елементарно, т.е. имам предвид, че не си толкова проста, а в случая разделяш неща, които не могат да бъдат разглеждани по отделно. Ох, не мисля , че тези обяснения могат да бъдат разбрани от човек като теб, за съжаление. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт