За подкрепата по време на диети.

  • 1 664
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Исках да попитам дали и от кого полу4авате подкрепа, когато сте на диета.
Трудно ли ви е в работата, в къЩи ,съобразяват ли се хората с вас с това, 4е сте на диета. Или то4но в този момент някой решава да прави баници, тутманици или да експериментира нови рецепти и тн.. Трябва ли изобщо някой да се съобразява...Намалявате ли излизанията и тн.

Моята подкрепа в момента е съпруга ми. Дава ми кураж, радва ми се много,  не държи да въртя апетитни манджи само за него. Дори се вклЮ4и с мен за няколко дни.
Но откакто съм на режим никъде не сме излизали Sad. Дори у майка му не можем да отидем, защото тя също винаги се приготвя с разни лазани и тн... все си казвам, 4е така го ограни4авам, 4е му натрапвам диетата си...
Работим заедно с него и не ми се налага да търпя колеги с баници и бози наоколо...което е добре.

Другата ми подкрепа са моми4етата тук, които са страхотни Hug. Наистина по тия отслабващи теми е страхотно и съм много благодарна, 4е се от4итам някъде, 4е знам, 4е и други минават през това в момента...

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 15:52 от Lennie

# 1
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Най-неподходящият човек да се включи, дето никога в живота си не е пазил диета Crazy.
Точно защото не съм обаче и си се познавам що за лакомия съм, точно сега почнах да внимавам какво ям.
В нормално време не ми се лепи нищо и по общо мнение даже съм кльощава, въпреки това не ми се рискува в момента да напълнявам безконтролно, и в отчетната тема го писах - костите ми няма да издържат, ще си бера ядове после.
За мой късмет не ми се и яде както преди, ако е така докрая - няма да ми е трудно, независимо кой каква храна ми размахва под носа. В момента 'подкрепа' нямам никаква, защото почти никой и не знае Simple Smile, за в бъдеще едва ли ще срещам трудности, защото любимият е на лек режим от години вече, тежки манджи и тлъсти меса, примерно, никой не яде. Тестото и пастата присъстват, но не в количества, които да нарушат баланса; сладко обичаме, но не прекаляваме...
Виж, това с излизането е кофти Tired - винаги ми е било интересно защо толкова малко хора тачат зеленчука на запад от Белград newsm78. В изключително малко ресторанти се предлагат салати, поне такива, с каквито сме свикнали тук. Това е нещото, което ми липсва най-много като съм в чужбина. Тук няма проблем да излезем и да ядем само салати цяла вечер; обикновено и някоя мръвка хапвам, но има дни, в които просто нищо друго освен зеленчуци не ми се яде. Случвало се е и по 2-3 различни салати да ядем, до 2-ро не стигаме, но ни е било напълно достатъчно като вечеря, примерно. Е, случи ми се да я направя тая 'грешка' в Швейцария, точно в италиански ресторант - много странно ме гледаха хората, въпреки че близки ни бяха, дано не съм ги обидила. Просто не е прието май така, да ядеш само салати. От кумова срама хапнах и някакво месо, но порциите им (за разлика от салатата всъщност, която е маломерна) са такива, че едвам го изядох. В Чехия - същата работа; в един-единствен ресторант успях да ям читава салата - и като количество, и като качество. В традиционните им няма такова нещо.

# 2
  • Мнения: 305
здравей , чудесно е, че имаш подкрепата на съпруга ти  Simple Smile Знаеш ли, аз правя два пъти в година по 20 дена плод и чай, и 10 захранване и през това време лично аз си излизам с приятели както преди, дори дивея в дискотеките повече от тях - явно имам повече енергия. Според мен има един момент психологически и след това ако съзнателно го преодолееш нямаш никакъв проблем кой какво яде покрай теб. Не мисля, че някой около мен трябва да се "лишава" от любимо ястие заради моето решение и желание. Колегите в началото първите дни се "нахвърлят", че не е редно и т.н. но после им омръзва да коментират. Ядат пред мен всичко, но наистина не ми пречи - иначе усещам мириса и дори се доближавам да видя какво си хапват  Mr. Green но, не мисля за храна. Успех ти желая и просто мисли за нещо друго   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 956
Малее  ooooh! никва подкрепа...точно като реша,че ще ограничавам туй-онуй и майка ми почва да носи баниците, сладкишите и т.н. За детето каквото приготвям не ме изкушава. Обаче , когато реша да помоля  Laughing за малко разбиране и става точно обратното. Имам чуството,че е нарочно понякога  Tired Излизанията не ги намалям...всъщност определено режим няма да ме спре,ако искам да изляза или да отида на гости някъде. Ако съумея не пипвам от "забранените" храни,а ако не- само опитвам и толкоз. Абе общо взето на сегашното ми местожителство ни подкрепа, ни помощ, ни нищо  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 058
Нямам никаква подкрепа. Всеки ден носят нещо сладко в къщи и по някой път едвам се сдържам. За ресторант няма никакви проблеми. Обикновенно ям пържола със салата точно по режима. Пия много вода, без алкохол, защото винаги аз съм шофьора.

# 5
  • Мнения: 4 151
Малее  ooooh! никва подкрепа...точно като реша,че ще ограничавам туй-онуй и майка ми почва да носи баниците, сладкишите и т.н.
И при мен е така. Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 6 767
Хм...без подкрепа си за никъде. Поне от мъж ти. Моя ме подкрепя, до толкова че не мрънка като съм на диета и се кефи като отслабна, но до тук. Не се включва в диетата, продължава да яде хляб примерно и да иска от време на време спагети да направя, или картофи.  А  в университета половината колежки все са на диета, та не ме притесняват. Общо взето е въпрос на нагласа, вътрешно нагласиш ли се, че няма да ядеш "едикаквоси" и 100 човека около теб да го ядат не ти пука. Кофтито е  ако ти мрънкат, че не ядеш.

# 7
  • Мнения: 53
Подкрепа ли !Само  аз се подкрепям сама.Моят съпруг е върл противник на диетите

# 8
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Подкрепа ли !Само  аз се подкрепям сама.Моят съпруг е върл противник на диетите
Абсолютно по същия начин е и при мен!

# 9
  • Мнения: 46 434
Мъжът ми ме подкрепя  Grinning
Но не се вживявам много, ако ходим на гости нарушавам диетата, не разгасявам предвариелно на домакините, за да имам повод за отклонение  Whistling

Когато бях на НВД ме подкрепяше, защото е луд по месото  Mr. Green е, тогава беше много щастлив  hahaha пък и свали 7 кила без да усети  Twisted Evil докато аз се сдържах да не повърна  Sick не обичам месо  Confused

Когато съм на друга диета, той си прави неща, които не обичам, това никаке е трудно, като се има предвид, че харесвам само 3-4 манджи, толкова съм претенциозна, че чак се чудя как не съм 40 кила Mr. Green за съжаление Tired

# 10
  • Мнения: 365
аз не искам подкрепа от никой. дори имам железен принцип в такъв момент да не споделям с никой, че съм на диета. казвам просто, че не ми се яде, не съм гладна и т.н. и си спазвам някакъв режим за който само аз си знам. винаги когато съм казвала на някого, че съм на диета нищо не става.
затова като слабея си затварям устата - не говоря и не ям  smile3505

 newsm62

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз си имах режим, който спазвах години наред и се чувствах страхотно. До обяд ям само плодове, на обяд - готвена храна (аз готвя сравнително здравословна кухня), вечеря - плод (често и без него минавам). Чувствах се прекрасно, не боледувах, бях енергична и пр.
Затова пък виждах голям зор - нямаше познат, който да не ми се "кара" колко зле съм се хранила. Всички те бяха и са с наднормено тегло (или поне пълни), боледуват често, въпреки че се хранят (според тях) пълноценно.
Много се ядосвам, че ги послушах - особено по време на първата си бременност, кърменето и пр. Напълнях, започнах да боледувам, едва се влачех. Няколко години се мъчих да започна пак стария си режим, много ми беше трудно.  Rolling Eyes
Вече не разрешавам на никого да ми се бърка в режима.  Crossing Arms


# 12
  • Мнения: 1 959
Подкрепа ли !Само  аз се подкрепям сама.Моят съпруг е върл противник на диетите
И при мен е така готвя за себе си диетични храни и отделно за него каквото му се яде.

# 13
  • Мнения: 814
Lennie, наистина е страхотно, ако имаш подкрепа, когато ти се налага да спазваш диета. На мен майка ми ми беше безрезервна подкрепа - боледувах от хепатит след раждането на дъщеря ми и това наложи ограничение в хранителния режим. Мама ме подкрепи на 100 %, не си позволи да приеме храна, различна от моята. В онзи момент от друг не срещнах такова безрезервна преданост.
В далече по-късен момент, когато сама приемам, че трябва да си наложа диета и да намаля безогледното тъпчене с храна в определени емоционални моменти, съпругът ми, дъщеря ми и  приятелките ми ме разубеждават, че не е нужно, ама аз като считам, че ми се налага, приемам тяхната позиция в обратен аспект - аз съм зодия "рак" и се амбицирам сама! И не ми е необходимо да се мотивирам по друг начин, освен  да се противопоставя на мненията им. Това съвсем  не е за самохвалство, нито е за  признание, по-скоро трябва да се каже под сурдинка/полугласно/, ама си е така! И няма сила, която да ме спре да не спазя приетата диета. Абе, рачешка работа...Но пък имам и съответната доза удовлетворение! Поне се разтоварвам за по няколко дни месечно!

# 14
  • Мнения: 10 982
Ако реша да спазвам някакъв режим, не ми е необходима подкрепа. Хората около мен могат да ядат и пият каквото си искат, това никога не ми е пречило. А и не съм по сладкото, не могат да ме изкушат Wink

Общи условия

Активация на акаунт