как да не ми тежи толкова бремеността?

  • 549
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
Моля ви,мами,които сте минали по този път,дайте съвет?
Бременна съм,сега съм в началото на 6 месец,но коремът ми е като за в 9-ия... Close и наистина ми тежи...А как ще издържа още 3 месеца... Thinking Чета,че сега бебето е 650 гр., а аз се чувствам така все едно мъкна 10 кила...наистина усещам как "нося" бебето си...Всичко ме боли  и ми се схваща, не знам как да се почувтвам по-добре...
Ходя и на работа и уж предимно седя,но вечер като се прибера се чувствам толкова уморена,че все едно съм вършила тежка физическа работа...От тук пък и коремът ми се подува и имам чувството,че ще се пръсне...
Кажете ми как да релаксирам,как да почивам пълноценно,т.к. имам чувството,че и лежането не ми помага...от него пък всички мускули ми се схващат ужасно... baby_neutral

# 1
  • Мнения: 7 186
Защо не вземеш болнични? Щом работата те изморява, едва ли някой лекар ще откаже да ти даде.

# 2
  • Мнения: 1 883
Колко кг си качила до сега . Аз и с двете бремености качих по 30 кг , но чак да ми е тежало толкова - не. Naughty Работех до последната седмица преди да родя и с двете и така се чувствах много по добре newsm78. Консултирай се с гинеколога си   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 111
болнични ще взема след 2 седмици,н анова работа съм и ми се ще да я запазя,а не веднага да изляза в болнични /знам,че бебето  епо-важно,но е добре и финансово да съм осигурена/...
А до сега съм качила около 4-5 кг.,но иначе като цяло съм си едричка....Vikuna, да не искаш да кажеш,че умората е от кг нещо....

# 4
  • Мнения: 231
Виж, tuly, не се притеснявай!

Аз също доста бях качила по време на бременността, а ти даже не си качила нищо! Съветът ми е да пробваш гимнастика за бременни! Леки ,бавни упражнения, които ще те държат в кондиция и, вярвай ми...ще си друг човек! Може точно раздвижване да му лисва на тялото ти! Особено с тез "седящи" работи дето ги бачкаме! Пробвай!  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 456
Сутрин правих йога-упражнения. има специални асани за бременни- никога не съм се чувствала уморена

# 6
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Посъветвай се непременно с лекаря си, особено ако имаш и главоболие и гадене, да нямаш много околоплодни води (което не е нищо опасно), задържаш ли много течности, провери си кръвното и белтъка в урината, как ти е захарта, прегледайте на УЗ пъпната връв и плацентата, за да се успокоиш че всичко е наред. Аз също бях много уморена последните месеци и стъпалата ми отичаха, дръж си краката нависоко когато можеш, аз спрях работа след седмия месец. Моята плацента беше захваната отзад към гърба и не можех да лежа по гръб, много неудобно а и притеснително за бебето. Лежах само на лявата страна (и си окайвах съдбата Twisted Evil). Няма страшно, ще се справиш  Peace ...

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 19:24 от eli_c

# 7
  • Мнения: 1 111
Благодаря за успокоителните думи! HugДано да се справя наистина!Просто не знам защо се чувствам така уморена и претоварена,дори и да съм лежала цял ден. Първата ми бременност беше неуспушна, в края на 7 месец получих отлепване на плацентата и загубих бебето...И сега се опасявам от всичко!!!Затова и не смея да правя упражнения за бременни,а и друг въпрос е,че не знам какви...
Що се отнася до консулт с лекаря, аз го правя, но живеем в малък провинциален град,където лекарите предписват и лекуват така,както е било през времето на майка ми...Така че кой знае какви съвети няма,затова се обърнах и към вас...

Общи условия

Активация на акаунт