Възпалени сливици или лимвни възли под челюстта

  • 26 661
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте!

Преди 10-на дни бях с много гадна настинка, която мина като че ли доста бързо и от  5-6 дни съм с подути сливици.През цялото време съм нямал Т... newsm78. Като че ли езикът доста ме болеше в основата, сигурно съм имал възпаление на устната кухина, но така и не ми остана време предходната седмица нито да ходя по лекари нито да му мисля чак толкова  .. Днес обаче се зачудих .... ама все не спадат тези сливици... вижда ми се странно. Ако беше нормална реакция на подуване на сливици или лимфни възли под челюстта след настинката до сега май трябваше да съм ги забравил. Утре ще отида на лекар, но да ви питам все пак  Sick

# 1
  • Мнения: 207
точно под долната челюст няма лимфни възли,когато има възпаление на слюнчени желези ,има оток под долната челюст и боли основата на езика
имаш ли асиметрия на една от страните или подутото е еднакво и от двете страни

# 2
Струва ми се, е е по-надуто от едната страна, но се съм много сигурен  newsm78

# 3
  • Мнения: 207
може да се окаже -сиалоаденит т.е.  възпаление на слюнчена железа
отиди на УНГ,ако е сиалоаденит той също може да ти изпише терапия  +  противоалергични

# 4
  • Мнения: 1 428
точно под долната челюст няма лимфни възли,когато има възпаление на слюнчени желези ,има оток под долната челюст и боли основата на езика
имаш ли асиметрия на една от страните или подутото е еднакво и от двете страни
Нещо си в грешка.Има лимфни възли под челюста,дори моите в момента са увеличени.Увеличават се при болен зъб или настинка и ангина.

# 5
  • Мнения: 233
        Ако се лекуваш с хомеопатия си вземи фитолака 9CH или 15CH 3 пъти на ден. Но само ако си наясно с хомеопатията! Peace

# 6
  • Мнения: 231
Възможно е и да е от някаква инфекция в устната кухина или пък развален зъб....

# 7
  • Мнения: 7 474
Има ламфни възли и на дъщеря ми се надуват при настинка, специално ходих на лекар , защото се чудих и аз дали не са сливици.

# 8
  • Мнения: 207
не мисля че греша, работя при стоматолог хирург и ежемесечно се сблъсквам с такива оплаквания
става въпрос точно под долната челюст, а не в областта на шията.
От страни на долната челюст има също лимфни възли,но точно под челюстта не съм виждала,явно трябва да отворя анатомията за да си припомня

# 9
  • Мнения: 1 428
не мисля че греша, работя при стоматолог хирург и ежемесечно се сблъсквам с такива оплаквания
става въпрос точно под долната челюст, а не в областта на шията.
От страни на долната челюст има също лимфни възли,но точно под челюстта не съм виждала,явно трябва да отворя анатомията за да си припомня
  Светле ,нищо лично,но май ще трябва да си отвориш анатомията.Лично хематолог откри,че точно под долната челюст са ми увеличени лимфните възли и се оказа ,че е от болни сливици,които по-късно ми извадиха.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз онзи ден ходих на лекар, защото си мислех, че съм с подути сливици. Оказа се, че са подути лимфни възли под челюстта.
Ходих и на зъболекар и ме пратиха на синмка, защото можело да има гранолом(така ли се пише newsm78). Мен не ме боли зъб, но можело и без да ме боли да си работи нещо вътре.
 Другият вариант - зъболекарката ми каза, че може след стара настинка да се подуват лимфните възли, като не е задължително да е веднага.

# 11
Аз имам такъв лимфен възел точно при челюстта, там си стои и не мърда в общи линии цял живот. Притисних се повече, когато видях, че дъщеря ми има на същото място като мен - и  при двете се увеличава при хрема или грип. Ходихме на лекари няколко и всички ни казаха, че това е нормален възел, не е ненормално да е там. Успокоих се сега. Но ако знаете нещо повече, пишете

Общи условия

Активация на акаунт