Смяна на името на детето

  • 1 596
  • 19
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 3 959
Току шо нещо ме потресе. Не мога да съм сигурна, че момичето не ме лъже, но изглежда искрена и това е направо... Разбиващо.

Въпроса е, че майката на една позната се жени за друг мъж и той не харесва нейното име и името на сестричката й и иска да се сменят. Майката е малоумно влюбена и ще подават документи. Момичето е на 15, има ли някакви права? В смисъл, не може ли да се обърне към някого, тя не харесва новото си име и не иска да и го сменят. Не е възможно майката да може да смени името й просто така, защото на някакъв си пръч не му харесвало? Нали? Към кого може да се обърне?

# 1
  • Мнения: 2 229
 #Crazy Не би трябвало да може да го смени сама, все пак е на 15!! Какви са тия луди хора бе. Sick

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Някой няма ли идея дали не може да се направи нещо? Да се обади на някого, законно ли е изобщо? Има ли право на глас, щом не е пълнолетна?

# 3
  • Мнения: 4 668
По принцип не е никак лесно да се смени име без основателна причина . Трябва да докажеш в съда , че името звучи обидно , подигравателно или по някакъв начин ти пречи да живееш нормално ...
Мисля , че няма да може майката да смени името на детето .
А тоя тъпанар какво се е хванал за имената на децата ... утре ще реши ,че нещо друго не му харесва ...

# 4
  • Мнения: 8
Смяната на име става чрез съд! Когато в едно дело има замесено дете, то винаги като контролираща страна се призовава Д"СП" - Отдел "Закрила на детето" по местоживеене на децата. Социалния роботник, работещ по случая задължително разговаря с децата! Ако децата са навършили 10 години, то задължително те се изслушват в съдебното заседание, така, че ако детето не желае да му се сменя името има на кого и къде да каже!
 Hug

# 5
  • Мнения: 5 593
Разбира се, че има права момичето. Да се обади в отдел "Закрила на детето" в Дирекция "Социално подпомагане" по местоживеене и да подаде сигнал.
Въпроса е, че майката на една позната се жени за друг мъж и той не харесва нейното име и името на сестричката й и иска да се сменят.
Тоя ми звучи като някакво психо. 

# 6
  • Мнения: 391
В този случай ,след като момичето е непълнолетно,майката не може   да подаде молба за промяна на името й .Ако някой ще изявява такова желание ,това би следвало да е самото момиче с писмена молба до съда ,приподписана от майка й .Но ,доколкото разбирам ,девойката не иска да й се променя името ,поради което няма от какво да се притеснява .Без нейната воля  това не може да се случи .

Не разбрах сестра й дали е малолетна ,защото ако е ,при нея нещата  биха били по-различни. Майката може сама ,от името на дъщеря си  ,да подаде молба.

Но дори и в този случай промяна на име не се допуска лесно -трябва да са на лице определени предпоставки.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 129
Това звучи извратено. Дано момичето се пребори, стискам палци.

# 8
  • Мнения: 125
Закон за закрила на детето.Не може да се подиграваш просто еи така с човек на 15 г. и вместо 15 години Мария-вече е Елизабет,ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Малката Госпожица Мърморана!
Посъветвай момиченцето да отговори на майка си, че не е съгласна да й се сменя името, както и това на сестричката й. Ако майката не разбере от дума (което може и да е станало вече, след като е тръгнала да се води по акъла на този, в когото е много влюбена), то тогава девойката да си каже думата в съда, а не да мълчи под някаква заплаха (да не й дадат пари, да я изхвърлят от къщи и т.н. от сорта!). Добре е детето да се запознае с хората от Социалния отдел в съответната община, да се свърже с Агенцията за закрила на правата на детето и да говори. Да разкаже на този и онзи всичко, за да се стигне до това, да не й се сменя името.
Защото след името ще следва и нея самата да сменят, докато се усети и каже ....  newsm78

# 10
  • Мнения: 6 417
Днес иска да им смени имената, утре може да реши, че полът им не му харесва.

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 01:20 от Шушон

# 11
  • Мнения: 1 100
Ако момичето не те лъже, то значи има нужда от подкрепа. Не може така да се сменят имена  Twisted Evil  Тя да не е кученце. То дори и кучетата си знаят имената. Един бой на майката и на похотливия любовник, най-доброто лекарство.
А ако не стане пробвайте със Закрила на детето.

# 12
  • Мнения: 3 423
Не мога да я разбера тази майка.
За единия хуй да е готова ей-така да погази
самочувствието и бъдещето на децата си.
Само тя ли има права над децата?
Бащата къде е?

После идете ми разправяйте, че жените не били патки.

# 13
  • Мнения: 6 417
А какво им е на имената, че иска да ги сменя? newsm78

# 14
Не мога да я разбера тази майка.
За единия хуй да е готова ей-така да погази
самочувствието и бъдещето на децата си.
Само тя ли има права над децата?
Бащата къде е?

После идете ми разправяйте, че жените не били патки.




Сигурна ли си ,че патки се пише с "а" Wink

Общи условия

Активация на акаунт