Съвет за нисък хемаглобин в 37 г.с. на бременноста

  • 2 101
  • 16
  •   1
Отговори
Искам да помоля мамите newsm17,който знаят или са минали по този път да ме посъветват какво да правя.Лекарката,която ми следи бременността последния път ми каза,че имам анемия smile3518.От последните изследвания на 2 февруари,хемаглобина ми беше 91.Преди това всички изледвания са ми били ОК,само последните са с анемията.А акушерката,не доктор,при която ще раждам ми каза,че трябва да го кача newsm78.Дали е възможно за толкова кратко и понеже момента наближава има ли място за притеснение?Какво да правя? newsm12

# 1
 Здравейте,
Опитайте се да не се тревожите!Консумирайте храни богати на хлорофил,най-добре зеленолистни зеленчуци.Пийте големи количества сок от червено цвекло,той е незаменим за анемии.Потърсете Алфалфа(Medicago sativa) на хапчета-това е вид хранителна добавка и я взимайте в увеличени дози.Може да се допълни с някой добър съплемент на желязо,като тинктура или сироп.Най-важното е много хлорофил!Друга истина е и,че изискванията за нивото на хемоглобина са малко,ако не доста завишени.Най-важното е как се чувствате вие!Вие ли  ви се свят,уморена ли сте...Е,най-вероятно в 37 седмица)))

Успех   Peace
 

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
и през двете си бремености накрая пиех таблетки с желязо. Хубаво е да се повиши малко хемоглобина и заради кръвозагубата , която те чака, и заради бебето. Не ти ли изписаха нещо- последната бременост пиех Ферофолгама.

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
не се притеснявай тва да ти е проблема,вземи си някви хапчета да пиеш,моя винаги е бил 100 и никога не се е повишавал,с първото дете в осмия месец бях с 71 и така се бяха ошашкали и ме натъпкаха с хапчета и какво влезнах да раждам с 86,помня един доктор ми викаше не хапчета ами червено винце помага.ето ме сега с второто съм и аз аще от сега с 91.ако стане нещо ще ти пуснат система и ще се оправи,леко скорощно раждане.

# 4
Ами моята докторка ми изписа Малтофер фол,сутрин и вечер след ядене.Кожата ми е доста бяла и съм доста отпаднала Confused.Съдя по това че цялата бременност пърхах като пеперудка,все едно не съм бременна,въобще не ми е  било тежко,само сега накрая.Но ще гледам да не се тревожа...остана още малко newsm10Благодаря ви за съветите,ще са ми от полза

# 5
  • Мнения: 167
Аз също по време на втората си бременност имах проблем с хемоглобина. Консумирай повече храни, богати на желязо /леща, боб, черен дроб, червено месо и др,/ но помни, че е много важно желязото да се усвоява от организма, а не просто да се поглъща. По-лесното усвояване става благодарение на вит.С, така, че можеш да комбинираш храните със салата, лимони и др.
Аз също дъвках Малтофер по време на храна, но има и нещо друго, че хемоглобина може да е нисък и от разреждането на кръвта.
Наблегни на храни, богати на желязо и такива - на вит.С, дъвчи си Малтофера, повече спокойствие, разходки и леко раждане  Hug

# 6
  • Мнения: 1 883
Моят беше 80 в края на бременоста , но се оказа , че лабораторията е сгрешила. Пробвай да направиш изследването в друга , за да си сигурна  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 558
Много добър ефект имат ампулите за пиене Тотема /Tothema/- по една ампула на ден.

# 8
  • Мнения: 5 500
А желязо изследваха ли или само Хб?

# 9
  • Мнения: 3 161
От Тотема аз лично се чувствах ужасно!

И аз бях с нисък и ме скъсаха от кръвни тестове за таласемия и какви ли не глупости - май нямаше смисъл. А наскоро четох от един френски лекар, д-р Мишел Оден, че това е нормално състояние при много бременни и че при по-нисък Хб на майката децата се раждат по-едри и обратно. Спокойно, няма страшно! Ето линка:
http://www.birthpsychology.com/primalhealth/primalone.html

И цитат (болдваното от мен):
Цитат
When a woman has a haemoglobin concentration in the region of 9.0 or 9.5 at the end of her pregnancy, there are two possibilities. More often than not she will meet a practitioner (doctor or midwife) who is not interested in epidemiological studies and who thinks that iron deficiency in pregnancy can be detected via the haemoglobin concentration. She will be told that she is anaemic and she will be given iron tablets. She will understand that there is something wrong in her body that needs to be corrected.

It can happen, on the other hand, that a pregnant woman with a similar haemoglobin concentration meets a practitioner who is aware of the most significant epidemiological studies and who is interested in placental physiology. This practitioner has digested the huge and authoritative study by a London team about the relation between maternal haemoglobin concentration and birth outcomes (1). Birth outcomes of 153,602 pregnancies were analysed (the haemoglobulin measurement used in the study was the lowest recorded during pregnancy). They found that the highest average birth weight was in the group of women who had a haemoglobin concentration between 8.5 and 9.5. Their main conclusion was that "the magnitude of the fall in haemogloblin concentration is related to birth weight". A similar pattern occurred in all ethnic groups. Furthermore it appeared that when the haemoglobin concentration fails to fall below 10.5, there is an increased risk of low birth weight and preterm delivery. Similar conclusions have been reached by other, yet smaller, epidemiological studies (2,3). This sort of practitioner is also probably aware of the many studies that fail to demonstrate that iron supplementation may improve birth outcomes (4). When such a practitioner suspects anaemia, he or she prescribes specific tests such as erythrocyte protoporphyrin, transferrine saturation or serum ferritin.

The pregnant woman who has access to this evidence-based antenatal advice will be offered reassuring explanations. It will be explained that the blood volume of a pregnant woman is supposed to increase dramatically, and that the haemoglobulin concentration indicates the degree of blood dilution. She will understand that the results of her tests are suggestive of effective placental activity and that her body is responding correctly to the instructions given by the placenta. She will be given good news. The antenatal visit will have had a positive effect on her emotional state and therefore on the growth and development of her baby.

All over the world millions of pregnant women are wrongly told that they are anaemic and are given iron supplements. There is a tendency to overlook the side effects of iron (constipation, diarrhoea, heartburns, etc., plus the fact that iron inhibits the absorption of such an important growth factor as zinc (5).

This misinterpretation of haemoglobin concentration in pregnancy is widespread beyond belief.

# 10
  • Мнения: 3 456
Знам една рецепта за покачване на хемоглобина- от лекар е: 1 червено цвекло + 1 грейпфрут- прави се сок и се пие 1 седмица- стойностите на хемоглобина се покачват- правила съм го -при мен наистина имаша ефект.
Успех и на теб !!!

# 11
  • Мнения: 1 622
Мила,
по време на цялата си бременност не изпих и едно хапче с витамини или минерали, а ядях като за световно МАГДАНОЗ, понякога съпътстван от моркови. Всъщност към тези храни се бях пристрастила от бременността, но се радвам, че и след като родих взаимните ни симпатии не изчезнаха!  Joy Но ги консумирай в абсолютно натурално състояние, измити, без всякакви подправки.
Успех!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Мен ме посъветваха да хапвам и телешко -има ефект в тези случаи; спанак

# 13
  • Мнения: 656
Телешко, спанак, коприва.
От пилешкото месо не се качвало хемоглобина.
Червеното вино - ти ще си го прецениш в предвид състоянието ти.
Разходки на чист въздух, и т.н.
ПП - не съм лекар

# 14
  • Мнения: 351
Щом хемоглобина е толкова нисък мяй няма да минеш без желязо. Моят 9-тия месец падна до 100 и последните 35 дни пих тотема. Имаше ефект. 10 дни след раждането също приемах.

Общи условия

Активация на акаунт