Хиперлактация

  • 546
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Не съм сигурна точно за кой постинг е темата, но ако съм сбъркала, нека модераторите да ме извинят! Случаят при мен е следния: давам кърма от шише, защото Ивайло се роди 2200кг, задържаха го в болницата, където го хранеха с шише (с 2 дупки колкото глава на топлийка) и след дълги мъки за него и за мен предпочетох да се изцеждам, вместо да давам АМ. Не съжалявам и за миг за това решение, защото благодарение на кърмата, мойто слънчице си наддава добре и е здрав. Проблемът е, че май съм си докарала хиперлактация. Ако не се изцедя до 4 часа от последното цедене, гърдите ми се втвърдяват, стават на буци и адски ме болят. Изцеждам колкото изяжда-около 180гр. Искам поне до годинката да му давам кърма. Как да се справя с хиперлактацията?

# 1
  • Мнения: 1 440
Kerry, аз също си докарах хиперлактация в началото и това се оказа голям проблем в последствие. Оправих положението като почнах да намалям количеството с по 10-20мл на седмица, а после цедях до омекване на гърдата. Аз също цедях по 180мл от гърда, но забелязах, че тя всъщност омеква някъде на 140мл. Известно време спирах на тези милилитри и после намалих на 120мл...защото всъщност толкова ми трябваха за Пламена тък като цедях 8пътих х 120мл. Колко изпива детето ти за денонощие?Всичко се урегулира за около 2 седмици при мен, но ако започне да ти напряга много преди времето за цедене, по-добре е да изцедиш малко от въпросната гърда за да се успокои. Знам, че слагането на зелеви листа за кратко време помага като успокоява Peace

# 2
  • Мнения: 102
Изяжда около 700-800гр на денонощие.

Общи условия

Активация на акаунт