Над 39 градуса температура

  • 2 164
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Тази вечер вдигна над 39 градуса температура.Не можахме да я свалим много време.Слагахме свешички, капки хиксалгин и мокри чаршафи.Накрая отидохме до болницата там и сложиха инжекция аналгин + фенобарбитал.Прегледаха я гърдичките чисти а гърлото съвсем малко зачервено.Възможно ли е тази температура да е от зъби.Венците и са доста надути.Много съм притеснена.Знам, че се случва бебчетата да вдигат температура, но страшно много се уплаших и само се молех да не направи някой гърч.Сега спинка и дано всичко да е нормално.Преди седмица беше пак с температура и леко накашляше, но тогава дигна 38,5 а сега даже не знам колко точно е била защото когато почна леко да пада след чаршафите, беше 39,1. smile3518

# 1
  • Мнения: 1 771
Когато Крис вдигна Т. не давах нищо за свалян, просто следях състоянието на детето. Лекарката ми предписа хомеопатия, но не за сваляне. След няколко мин организъма му реагира и я свали. На другия ден нямаше никаква Т. При нас Т. беше вследствие на грипа.

# 2
  • Мнения: 233
     '' Разкажете какво сте излекували с Хомеопатия и какво не?''
     '' ДИЛЕМАТА-ХОМЕОПАТИЯ ИЛИ ТРАДИЦИОННА МЕДИЦИНА. ''      
      ''Какво мислите за хомеопатията? За мен тя е спасителен остров!'' 
        ''Как се дават хомеопатичните лекарства?'' 
    Прегледай тези теми.   Хомеопатията внесе спокойствие в живота ми.  Hug

     

# 3
  • Мнения: 2 237
Направете изследвания.Поне ще си спокойна и ще знаеш има ли някаква инфекция или не.Защото когато послединя път дъщеря ми вдигна 39-40 и не можахме по никакъв начин да я свалим,се оказа бактериална инфекция.

# 4
  • Мнения: 326
ние също като вдигнахме миналата седмица температура се оказа вирусна инфекция

# 5
  • София
  • Мнения: 480
zoisiqna, срещала съм доста мнения, че не можело от зъби да се вдигне толкова висока температура. При нас обаче съм абсолютно сигурна, че е от зъбите. Вече 3 пъти така ни се случва, Т до 39-39.3, в продължение на 3 дни поддържа по ниска, разстройство и никакви други симптоми. Последния път венеца на чакания зъб беше синьо-лилав. Обяснението на джипито беше, че зъба опира в кръвоносен съд. Каза ни да даваме панадол, витамин Ц и сашети ентерол. От личен опит да ти кажа как смъквам температурата - къпя го в коритото като постепенно охлаждам водата. Като съм дала преди това и панадол я смъквам с 1 градус. Другия ми вариант е чорапки с оцет или направо цялото телце увивам с чаршаф с оцет и вода. Това по-рядко, че на малчо не му харесва и реве. Дано да не ви се случва често. И аз си умирам от притеснение всеки път. 

# 6
  • Мнения: 664
Малко оф топик, но това, че лекарите са сложили аналгин и фенобарбитал на иначе здраво дете (или е правила вече гърчове) направо ме разби...Дъщеря ми при почти всички вируси вдига 40 градуса, водили сме я доста често в спешното, освен разсъбличане по памперс и свещичка парацетамол нищо друго не са й давали...Доколкото знам тук аналгинът е забранен за малки деца.
Според мен е вирусно, съмнения за бактериална инфекция обикновено има, ако след 3 дни все още вдига Т. Но ако е грип, при него Т е продължителна.

# 7
  • Мнения: 141
. Другия ми вариант е чорапки с оцет или направо цялото телце увивам с чаршаф с оцет и вода. Това по-рядко, че на малчо не му харесва и реве. Дано да не ви се случва често. И аз си умирам от притеснение всеки път. 
И ние така пробвахме.Чаршаф със студена вода, поне 7 сменихме.Накрая му тракаха зъбките на милото от студ, но температурата не спадна.Дадох и и 10 капки хиксалгин, а преди това и свещичка.От нищо не падна.Затова когато отидохме на болницата се съгласих на инжекция аналгин, честно казано много се страхувах да не направи гърч.
Днес на обяд ходихме на лекар.Освен леко зачервено гърло няма нищо.Гърдичките са чисти, температурата и е 36,8.Дано се разминем само с това въпреки, че се съмнявам, защото все пак нещо е предизвикало тази температура.
Благодаря на всички за отзивите.  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 219
Искам да ви разкажа какво ни се случи на нас. Миля че за много майки ще е полезно. От два месеца дъщеря ми вдига вискока температура, и абсолютно никакви други признаци. Според педито били зъбки, после такъв бил грипа, дотук 2 антибиотика. Аз се сещам че има нещо не наред и пускам стерилна урина и кръв. Айде хоп бактерии в урината, което прави 3-ти антибиотик. Хубаво обаче след като го изпи и него пак започна с темепраатурите и в резултат 4-ти антибиотик. Неиздържах и отидох на нефролог, тази пък реши да ни вкара в болница. И така там пак немогат да разберат какво ни има, но ние си пием антибиотика. И днес бяхаме насрочили снимка на пикучния мехур, да не би дъщеря ми да задържала урина!!! Разчекнаха детето да му пъхат кактетъра и хоп сестрите откриха срастване на срамните устички. Опраиха я за 2 минути в едно АГ. Искам само да ви кажа майки наблюдавайте си децата и спрете с тези температури от зъбки.

# 9
  • Мнения: 537
И ние в събота вечерта вдигнахме Т до 39,4. Макар че зъбите ни са наболи, не е от зъби. Ангина имаме, дори съм пуснала тема за два антибиотика, които ни предписаха. Когато му растат зъби на детето, то е по-податливо на заболявания, но все пак трябва лекар да каже какво му е на детето, а не всичко да се свежда до зъбите. Успех с оздревявенето.

Общи условия

Активация на акаунт