Пътуване в Италия - с автобус или влак?

  • 18 667
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 109
По принцип предпочитам влак, но ми казаха, че италианските влакове били пълни с бълхи и дървеници. Имате ли личен опит?
Също, кое е по-евтиния вариант?

# 1
  • Мнения: 3 423
Калинче Heart Eyes моляти се кой ти е наговорил такива глупости за италианските влакове-какви бълхи,какви дървеници Shocked-няма токова нещо,ние между градовете в Италиа пътувахме с Евростар-страхотни са  Peace
виж в една тема"нашата екскурзия до италиа"съм дала и линк към влаковете ако не я намериш ще ти го пратя на лични Heart Eyes
кой е по евтиния вариант немога да ти кажа,не ми е и хрумвало да ползваме автобуси newsm78,но Евростар са по скъпите влакове(влакове-стрела)иначе май Интерсити са по евтини newsm78

# 2
  • Мнения: 2 109
Мерси, Прасенце. ще се опитам да намеря темата.

за влаковете... каза ми го шефа ми, който е италианец.
доводът му беше, че до преди години много от влаковете са били спредни от движение и са живяли в тях бездомници и кучета. после ги приватизирали, но не успели да ги изчистят като хората.
та за това питах ....

# 3
  • Мнения: 3 423
Калинче ето изрових пак сайта на влаковете(преди Бобата не ме остави да го напиша а сега заспа )
http://www.trenitalia.com/en/index.html

незнам какво има предвит шефа ти-тези Евростар са нови и наистина европейски влакове

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Влаковете им са в много добро състояние, доволна съм. Нямаше и помен от бълхи  hahaha А и влаковете по главните направления са нови и чисти.

# 5
  • Мнения: 2 109
ще пътуваме Рим - Флоренция с влак.  или Рим -Сиена с автобус.
Идея за цени?
плюс - последната нощ не сме я резервирали. Не знам дали ще сме във Флоренция, или  в Рим, май където повече ни хареса. Но ще трябва на място да се оправяме с преспиването, което като бях малка ме устройваше, но откакто родих съм станала една застраховка...

# 6
  • Мнения: 3 423
ще пътуваме Рим - Флоренция с влак.  или Рим -Сиена с автобус.
Идея за цени?
плюс - последната нощ не сме я резервирали. Не знам дали ще сме във Флоренция, или  в Рим, май където повече ни хареса. Но ще трябва на място да се оправяме с преспиването, което като бях малка ме устройваше, но откакто родих съм станала една застраховка...
за какви цени питаш ако е на билетите за влака-зависят и от конкретния час и дата на тръгване както и от коя класа вагон-виж в тоя сайт който ти пуснах Peace

# 7
  • Мнения: 2 109
Върнах се от Италия и да кажа лични впечатления.
Отседнах в едно градче в Тоскана и се наложи да пътувам ежедневно. Ходих до Сиена, Флоренция, Пиза, Рим.  Пътувах с метро, електричка в Рим, автобус, регионален влак и Eurostar 2 класа.  Eurostar беше най-добре, и най-скъпо. има контакти на всяко място да си зареждаш камерата / лаптопа. 
Останалите бяха доста мизернички, но бълхи не ме нахапаха. Simple Smile
Автобусите бяха по-евтини от влаковете. (за сравнение: Рим - Сиена 15 евро, Рим- Флоренция с рег влак 24 , с Юростар - 33). Разстоянието е почти еднакво.  Ако някой се интересува от подробности от транспорта (напр летището в Рим до центъра или ЖП гара, кажете, ще доразкажа).

# 8
  • Мнения: 349
Kalina здравей,
предлагаш подробности за пътуването в Рим. Била съм във Флоренция, Пиза, Верона и Венеция, а сега организирам едно пътуване в Рим през есента (далече е, но ми трябва подготовка).  Ще ти бъда благодарна за следното:
- твоите впечатления от Рим;
- начин на придвижване от летище Чампино до ЖП гара - чела съм за специализиран превоз и чрез автобус и метро. Кой би препоръчала? Метрото в Рим точно и надеждно ли е? За къде в Рим си използвала електичката?
- не си отсядала в хотел в Рим, но имаш ли информация за он лайн резервациите?
- достатъчен ли е половин ден за разглеждане на Ватикан и музеите и един цял ден за Рим (знам, че и месец не е достатъчен, но най общо)?
- нещо важно, което не бива да пропускам като организация
Дано не съм прекалила, но се надявам разказвайки отново да преживееш емоциите на пътуването

# 9
  • Мнения: 2 109
в рим спах 2 нощи.
кацнах на Фиумичино. пътувах по работа с много малък бюджет и с един колега, който нямаше никаква възможност да харчи лични пари. така че търсихме най-евтиния вариант.
От Фиумичино ( А до колкото знам и от Чампино) има електрички, които минават през града. На летището има карти с маршрута им и къде се засичат с метрото.
От Фиумичино има 2 възможности:
1. Директна електричка, която отива направо на Термини. Струва 11 евро.
2. Електричка, която спира из разни крайни квартали и отива на другата гара, Тибуртина. Струва 5 евро, на 3 -4 спирки с метрото до Термини (метрото струва 1 евро на возене). тоест, по-бавно, но пък за 6 евро.
Не знам дали от Чампино има директна електричка но и да няма, това определено е бърз и безтрафик начин да стигнеш до центъра. В задръстването си е гадна работа.
ако вземете недиректен влак, погледнето коя е ПРЕДИШНАТА спирка, преди да слезете. Съобщават ги, но като спре влака, и с куфарите трудно се тича. а вътре няма разписание като в метрото, напр.
ВАЖНО за Билетите! Освен с Юростар, всички други влакове си дупчиш билета ПРЕДИ да се качиш, на пероните има едни (жълти) кутии. Ако не успееш, пишеш дата и час на билета. Глобата за чужденци е 10 евро, а за италианци 40.
Много контрола има и в метрото, и във влаковете.
В Юростар минава кондуктор и перфорира.

МЕТРОТО го препоръчвам с 2 ръце. много надеждно. Мръсничко е, но пък не се чака много. в неделя вечер обаче затваря в 9. другите дни мисля е до 11-12. (най-късно в 10.45 съм го ползвала).
има еднократни билети (1 вро), еднодневни (4 евро) и седмични, но не си спомням цената.

за хотела, направихме резервацията онлайн, платихме си там обаче, кредитна карта искаха само за всеки случай. в темата за италия съм дала директни координати на хотелчето, за по-изгодни цени.

колкото до самия град, много е трудно да се каже.
Аз имах много малко време и не съм влизала в никакви музеи. предпочитам да усетя живата атмосфера на града (може би зтова не ми хареса флоренция). нощем разходките си заслужават. тишина и спокойствие, добре осветено за нощна фотография.
всъщност в рим бях 2 вечери, един ден и 3 часа пообяд. 3те часа ги прекарах в пазаруване около Сан Джовани (сергии с индийски работи, купих малко подаръци за никакви пари (7-8 чала и чанта и за дребнцо елек), всички много си ги харесаха).с това можах да приключа с покупките още в началото, че хич не си падам по шопинг. Около С Дж. има и разни хубави места за разходка, малко паркче, училище, можах да видя истински римляни, беше ми много приятно.

Разбира се, че един ден е малко, но аз ходя много и успях да видя доста неща. за съжаление нямах време за паркове и градини, а много обичам.
Нищо, следващия път. Да не ми е за последно в Рим, я !?

Книжарниците са страхотни.

Не очаквай унгарска закуска в хотела. В ресторантите се плаща такса "място и прибори", мисля, че беше "coperti". обикновено не са упоменати в менюто, аз се изненадах в началото.  Едни и същи неща, поръчани на бара са 3 пъти по евтини от масите.

за организацията... ами да имаш билети до там, хотел за спане, може да почетеш предварително къде ти се ходи, да погледнеш снимки, за да не си губиш времето там. В хотелите раздават малки удобни безплатни карти на центъра.
приятна разходка, сигурна съм, че ще ти хареса.

# 10
  • Мнения: 349
Kalina na Kayo, сърдечно благодаря за бързата и изчерпателна информация   bouquet  bouquet  bouquet. убедена съм, ще ми бъде полезна. Копирах я и прибрах в моя папка с информация за Рим.
 За туристическите обекти се готвя по пътеводителите на FODORS (бях с такъв във Виена, очарована съм и горещо го препоръчвам). Четох, че предлагаш посредничество за хотел в Рим. Ако не се оправя с хотелите бих се радвала да мога разчитам и на тази възможност (все още е рано за есента). Ще изчакам и другите Bg. mammi  да се върнат и надявам се да разкажат подробно и да обменят опит.
А, смятах, че Snimka ..... е някоя от твоите в Рим и я погледнах - извинявай. Видях малкия KAYO - дано все така да е лъчезарен и усмихнат, да расте здрав и много да те радва! newsm44

Общи условия

Активация на акаунт