Рецепти за уред за готвене на пара

  • 30 822
  • 10
  •   1
Отговори
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Майчета, помагайте! Фантазията нещо не ми стига. Книжката с рецепти към моята пароварка се оказа на някакви непознати за мен езици (разбирай полски, унгарски, словенски и тн).
Това, което се сещам да правя са сварени на пара зеленчици и риба полята с някакъв сос (най-често сметанов), но с удоволствие бих поразнообразила малко.

# 1
  • Мнения: 1 170
Позволявам си да "вдигна" темата, защото и мен ме интересува същото- рецептички за този полезен уред Peace .

fapua, май ползваме една и съща пароварка предвид книжката с рецепти на словенски, чешки и пр. Laughing

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
като уред, това тенжера на два етажа ли ще ре4е, горното е с дупки? или е някакво друго нещо?

# 3
  • Мнения: 37
O, много интересна тема подхванахме и мисля много полезна. Аз досега не съм приготвяла нищо на пара, но мисля, че е много важно да присъства на трапезата, дори ежедневно.  Давайте съвети и споделяйте опит и рецепти.   chef

# 4
  • Мнения: 126
Аз редовно приготвям зеленчуци на пара, но то не е никаква рецепта Grinningслагам броколи, брюкселско зеле, моркови (тези са ми най-вкусни) и готово - идеално е за гарнитура. Освен да се залее с някакъв сос - за друго по-завъртяно не се сещам и на мен ще ми е интересно да науча

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
И аз отскоро имам такъв уред - правила съм в него моркови, броколи, картофи и риба - обезкостена скумрия. Във водата може да се сложи някаква подправка, за да се овкусят продуктите. Аз за рибата сложих един дафинов лист и 3-4 зрънца черен пипер. Самата риба я посолих предварително.

# 6
  • Мнения: 1 341
а защо на мен така приготвените неща ми стот някак блуткави  newsm78

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
и аз тази седмица пуснах подобна тема и се очудих,че няма интерес към нея.
Купих си преди 5-6дни уред за готвене на пара на 3 етажа и съм доста доволна.почти всяка вечер мъж ми готви на него.Не само задушава зеленчуци ,ами направо си готви.Досега сме правили вътре пилешко на единия ред и задушени зеленчуци.Не ми хареса особено,но беше първия път и е простено.
Следващият ден направи едно свинско фила във фолио и картофи отделно.Рецептата я видяхме оттук.Водеше се нещо по гръцки,но сега не мога да я намеря.Снощи готви остатъка от свинското фила с гъби във фолио и картофи отделно.Беше много вкусно

# 8
  • София
  • Мнения: 565
Освен микс от зеленчуци за гарнитура си варя в тази машинка и картофите. После ги превръщам или в някаква манджа, или просто ги заливам с разтопено масло и червен пипер и си ги хапваме със сиренце. А, да забравих и за картофената салатка. Месото нещо не ми харесва приготвено на пара Confused. Въпреки, че и аз пробвах тази рецепта във фолиото и не беше лошо.

# 9
  • Мнения: 1 170
Ето какво намерих:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136538.20
(chocha , предполагам и ти тази тема си надушила Mr. Green )

Иначе мисълта ми е за разните тънкости при готвенето с този уред (на два/три-те етажа, да, не мрежичката за тенджера Peace ). Ясно е, че могат да се задушат зеленчуци, но си има и рецепти. В книжката с рецепти към уреда (тези на "сложните" езици Crazy ) има дори КЕКС Shocked .
Та за това...

# 10
  • Мнения: 458
Записвам се и аз за тази тема  Simple Smile
И аз има такъв уред, но за сега само зеленчуци и риба съм правила на него. Срашно много ми харесват как стават картофките.

Общи условия

Активация на акаунт