Моля за отзиви за 16 ясла в Студентски град

  • 608
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 70
Здравейте мами и татковци,
много ще се радвам ако някои от вас могат да споделят отзиви за 16 ОДЗ в Студентски град и по-конкретно за яслата. Предстои ни тръгване на ясла след 2 месеца и още се чудя дали да е в 16-та. Интересува ме най-вече отношението към децата и особено към ключови моменти от ежедневието - тоалетна, спане, хранене. Ще се радвам на всякакъв отзив, предварително ви благодаря.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 70
Мами от Студентски град, къде сте? Много ще се радвам на отзив.

# 2
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Мами от Студентски град, къде сте? Много ще се радвам на отзив.

Малкият ходи в градината на 16 ОДЗ , харасва ми нямам забележки, вероятно и в яслата ще са на ниво (Геори не е ходил там)..
Знам само, че родители преместват децата си от 69 ясла в нашата, ако това е критерий....
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Ние също сме на градина, а не на ясла, но не съм доволна. Сигурно защото съм от т.нар. "претенциозни" майки, които държат  децата да се гледат всяка сутрин и болните  да се връщат на родителите. Затова не съм доволна - няма никакъв контрол и заинтересованост за здравето на децата.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  И двете ми деца ходят там-голямата на градина,малката на ясла-доволна съм.Дълго време протестирах за много неща в яслите,първо с голямата,после с малката и накрая се примирих,че не може всичко да е идеално.Най-важното е,че децата ми ходят с удоволствие.


Ние също сме на градина, а не на ясла, но не съм доволна. Сигурно защото съм от т.нар. "претенциозни" майки, които държат  децата да се гледат всяка сутрин и болните  да се връщат на родителите. Затова не съм доволна - няма никакъв контрол и заинтересованост за здравето на децата.


  Не си права,не е така.Лично съм говорила със сестрата по въпроса.Тя ми казва,че ги връщат,час след това родителите отново пристигат с бележка от педито,че детето е здраво.В такъв случай те са длъжни да го вземат и не могат нищо да направят.В един момент вече започват да връщат само тези с температура.... Sick,но те не са виновни,а родителите.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
И аз не мога да кажа нищо за яслата Peace
Големият е на градина там, доволна съм и съм съгласна с мнението на da_bo Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 903
 
Ние също сме на градина, а не на ясла, но не съм доволна. Сигурно защото съм от т.нар. "претенциозни" майки, които държат  децата да се гледат всяка сутрин и болните  да се връщат на родителите. Затова не съм доволна - няма никакъв контрол и заинтересованост за здравето на децата.


  Не си права,не е така.Лично съм говорила със сестрата по въпроса.Тя ми казва,че ги връщат,час след това родителите отново пристигат с бележка от педито,че детето е здраво.В такъв случай те са длъжни да го вземат и не могат нищо да направят.В един момент вече започват да връщат само тези с температура.... Sick,но те не са виновни,а родителите.

Виж, аз не  знам как стоят нещата в яслата. Аз уточних, че имам наблюдения само върху градината. Не е вярно това, че връщат болните деца. Дъщеря ми е в първа група и откакто ходи на градина ( от септември 2006) нито веднъж не са й прегледали гърлото сутрин, за да видят дали е болна или не.  В същото време пред мен сутрин са водили дете, което повърна пред мен и беше прието в градината без възражения.  Имала съм и случай, когато  на едно дете сополите му течаха "като река" от носа, кашляше и беше "очеизвадно" болно - също беше прието без възражения.  Не вярвам да е така само в нашата група.

А иначе колкото до това дали детето се чувства добре там  - не мисля, че това е най-важния критерий за избор на градина. Моята дъщеря например би се чувствала добре навскъде, където има деца. За мен е по-важно грижата за здравето на децата - все пак никак не е приятно в групата да няма почти нито едно здраво дете и детето ти да се разболява през ден.

Това е лично мое мнение и не искам никой да обвързвм с него.

Приятен ден на всички.   bouquet

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 70
Благодаря за отзивите на всички майки, които се включиха.
Ще го записвам, нямам голям избор; надявам се бързо да си разрешат проблема с липсата на персонал (търсят 2 сестри) и това да не се отразява на грижите за децата.
Лек и успешен ден на всички.

# 8
  • София
  • Мнения: 903
Zelena iquana, ти нали питаше преди известно време за отзиви за 22 ясла в Студентски град? Какво стана - защо се отказа от нея?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 70
Tania28,

до преди известно време само в 22 ясла имаше места, но сега и в 16 има. На мен 16 ми е много по-удобна за водене и пътуване после до работата ми, та затова нямам голям избор. Иначе от това, което чувах като мнения по време на разходките, пък и от казаното от теб, останах с впечатлението, че 22 ясла е по-добър вариант. За съжаление няма друг освен мен и таткото, на който да разчитам за воденето и взимането.

Лека вечер.

# 10
  • София
  • Мнения: 903
Zelena iguana,
разбира се че ще избереш яслата, която повече те устройва. Мен просто ме интересуваше дали е имало някакъв проблем с 22 ясла, че не си го записала там.

Важното е да сте здрави, пък яслата няма толкова голямо значение. Успех.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт