Да работим без да вършим нищо?

  • 649
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 495
Скоро една приятелка ми се оплака от неприятната обстановка на работното й място - всички получавали една заплата за една и съща работа, а реално едни бачкали нон стоп, а други само се скатавали. Номерът на скатаващите се бил да се оплакват и надуват постоянно главата на шефа - "ауу, това е много трудно, защо на мен го възлагате", "ама сега съм затрупан, нека да го разпределите на друг" и все такива, докато на шефа му писвало и им давал умишлено най-леката работа, само и само да не му мърморят на главата??!!
И какво излиза - че трябва да си безочлив и арогантен, за да постигаш своето?
Какво ви е мнението?
Аз лично  смятам за унизително да ходя да врънкам шефа си за щяло и нещяло....

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ами шефа защо ги търпи такива на които работата им се струва трудна? И ако не иска да му мрънкат, винаги може да си намери по-добри служители.
Винаги се намират скатафки, дето си мислят че още е бай Тошово време, ще пият цял ден кафенце, ще си клатят краката и края на месеца ще вземат заплатка....

# 2
  • Мнения: 7 110
Защо и откъде знаят кой колко получава? Това е голям проблем.

# 3
  • Мнения: 495
става въпрос за държавна работа, трябваше да направя това уточнение
шефът има много правомощия, но предпочита да изпълнява /само/ ролята на администратор, т.е. по най-лекото съпротивление

# 4
  • Мнения: 4 195
Кофти шеф мен ако питате, а и ситуацията си е типична за държавния апарат.
Имам приятелки, които се сдухват от работа по министерствата, но имам и пред очите си пример - на братовчед ми любовницата - зам. кмет на една столична община, дето само богатее и дебелее от тази си длъжност.
За съжаление незнам, има ли оправия това явление Sad

# 5
  • Мнения: 495
използвах примера с приятелката ми, за да онагледя мисълта си  Grinning

Случвало ли ви се е да направите нещо, само и само да угодите някому и да си осигурите спокойствие? Нямам предвид възпитанието на децата  Laughing
Безочието и наглостта по-силно оръжие ли са от доброто възпитание и разумния тон при разрешаване на някакъв проблем?

# 6
  • Мнения: 15 619
На шефа не му дреме кой работи и кой не работи. За какво да се хаби човечецът?!?!
Важното е някой да свърши работата. Mr. Green
И да, на държавната работа е така, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт