Направих си сама

  • 44 094
  • 402
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 442
Пускам тази тема провокирана от темата на Хепатия „Намерих”. Вече извадих от прахта старата шевна машина на мама и когато успея да се освободя малко ще пообиколя магазините за си набавя необходимите материали и ще осъществя някой от идеите да придам повече уют вкъщи, повече настроение. Купила съм си бои за стъкло и съм запазила няколко достатъчно широки бутилки от вино и ще ги нацапам (само трябва още малко инфо за техниката).
До момента съм избродирала няколко малки неща за стаята на дъщеря ми, ушила съм й и една възглавничка (само трябва да й сложа пълнеж). Покажете как вие създавате уюта вкъщи. Малки нещица, които ни доставят удоволствие и настроение.
http://snimka.bg/album.php?album_id=104436

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 12:04 от Miriel

# 1
  • Мнения: 8 505
И аз съм се заредила с бои за стъкло,тези,които първо се нанасят на целофан,а след това на стъкло.Имам няколко идеи,но не мога да разбера дали се чака боята да засъхне напълно или не преди да се прехвърли на стъклото.

# 2
  • Мнения: 863
ами аз съм се заредила пък с желание да правя толкова много неща,обаче нямам никакво време Tired Tired Tired
почнала съм един ръстомер да шия на детето с Мечо Пух,много е сладък,ама аз докато го завърша,той ве4е няма да му трябва ooooh! Откога се каня да си ушия едно шалте за нашата спалня-искам да е пачуърк,да е с много различни цветове и аз да съм си го ушила,нямам представа кога ще стане Blush
Имах и разни други идеи,ама в момента много  ми се доспа,после пак ще се включа Tired

# 3
  • Мнения: 966
аз съм направила няколко играчки,а тия дни изработвам изненада за Св.Валентин -плетено сърце и като я завърша ще покажа

# 4
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз съм се заредила с бои за стъкло,тези,които първо се нанасят на целофан,а след това на стъкло.Имам няколко идеи,но не мога да разбера дали се чака боята да засъхне напълно или не преди да се прехвърли на стъклото.

Чака се да изсъхне първо рамката, след това запълваш и пак чакаш да изсъхне. После прехвърляш на стъклото  Peace

# 5
  • Мнения: 8 505
Мерси,Deb Simple Smile
А може ли след това да се мие стъклото?

# 6
  • Мнения: 836
 Здравейте! Много хубава тема!  Grinning
Аз обичам да си правя собственоръчно част от украсата в къщи, ето нещо много лесно от мен:
Свещник от кората на бор:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2177495
А това са цветя, които изсуших лятото и сложих в това колело:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2177496
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2177534
За съжаление не съм направила хубави снимки, на живо стои много ефектно!

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 11:08 от SilIli

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
SilIli , как изсуши цветето, много красиво стои.
И аз обичам да си правя разни неща, но ще кача снимки друг път.

# 8
  • Мнения: 836
SilIli , как изсуши цветето, много красиво стои.
И аз обичам да си правя разни неща, но ще кача снимки друг път.
Точно това цвете много лесно се суши! След като го откъснеш, поставяш го във ваза, без вода и то така си остава, запазва си цвета и свежия вид. А зеленината е мурсалски чай, който купихме, като бяхме с мъжа ми на една екскурзия до Триград.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 12:29 от SilIli

# 9
  • Мнения: 6 039
записвам се,
ако се сетя за нещо, ще снимам

# 10
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Мерси,Deb Simple Smile
А може ли след това да се мие стъклото?

Принципно може. Самите картинки могат да се махат и слагат много пъти, особено в началото. Внимателно и евентуално с намокряне. Ако са стоели повече време може и да се скъсат (дори счупят Wink). Но аз съм мила и без да ги махам, само че по-внимателно и гледаш да ги позаобиколиш ако можеш (слагала съм и на чаши, които мия внимателно и ползвам само за вода и красота)


Нямам спомен с какви бои съм правила, но предполагам, че няма особена разлика.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз съм се амбицирала да правя свещи обче все не ми остава свободно време - но иначе съм купила материала  Grinning така че в първа удобна минута ще се предоставя снимковия материял Simple Smile
Много интересна темичка - ще следя за идеи.
А и аз имам същото колело - сега остава да си изсуша и цветенцата  Wink

# 12
  • Мнения: 1 202
Браво на вас мамчета . Страхотни неща сте сътворили.   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 631
Чудесна тема! Peace
Ох, и аз съм с доста идеи, но без време... Rolling Eyes

Отдавна ми се иска, да направя рамки за снимки на децата от картон и мотиви от тапетения детски фриз в стаята. Ще ги закача над фриза.

Имам и две вази със сухи букети от суха аранжировка към букети, които съм получавала.

Облепила съм няколко кутии от АМ с разноцветни подаръчни хартии и в тях си държа неща в кухнята.

Имам едно много криво, чепато и сухо клонче, на което си подпирам едно саксийно цвете.

Едната страна на хладилника ни е украсена с рисунки и апликации на сина ни, залепени с магнити.

Счупени пъстри порцеланови чаши - карам мъжа ми, да ги лепи, подреждам ги в кухнята или другаде и си държа в тях неща, напр. химикали, резници саксийни цветя, които укоренявам.

В едно пукнато глинено гърне за печене съм посадила цвете и е поставено във всекидневната.

Не знам, дали всичко споделено от мен е по темата, но ако се сетя друго нещо - ще пиша! Hug

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 13:29 от envia

# 14
  • Мнения: 732
Давай снимки дееееееееее  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт