как правите ХУБАВО кафе /еспресо/ с каймак?

  • 28 718
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 878
момичета, дано не се сърдите, че пускам темата тук.
моля ви, кажете с каква машина приготвяте хубаво еспресо? много искам да купя за вкъщи хубава кафе-машина, която да прави кафето с каймак, а и да може да прави капучино.

# 1
  • Мнения: 3 251
Моята е 9 годишна -"ДеЛонги" - никакви оплаквания! Кафето трябва да е добро, то и "Новата Бразилия" прави каймак, ама на вкус и аромат е на прегоряло... Sick
В последно време купувам "Чибо-еспресо" или "Дау Егбъртс"- еспресо пак- хем стават с каймак, хем и аромата и вкуса им са супер.

# 2
  • Мнения: 4 668
Аз също имам Делонги - тази със представката за крем (крема бар ли , как се казваше  Wink ) Имам я от три години и просто мога да кажа , че е страхотна - няма такова кафе  Peace
Струва около 230 лв. към момента . Мисля , че е най - добрият избор съотношение цена - качество  Grinning

# 3
  • Мнения: 732
И аз съм с Делонги от 3 г. Много съм доволна  Blush Препоръчвам я Naughty

# 4
  • Мнения: 6 243
Делонги крема густо (или крема диск) - няма грешка за каймака. И ние я имаме от около 3 години, страхотна машина. Наистина прави каймак и от лошо кафе, но за да е и вкусно и ароматно, не слагай "Нова Бразилия". Wink

# 5
ние също имаме Делонги с крема диск.Невероятна е аз за кафето само Спетема рагаци(червена) Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 878
момичета, страхотни сте! такова единодушие, че направо няма база за колебание Wink
а и капучино прави тази машина, нали?

# 7
  • Мнения: 6 243
Прави, прави, и още как  Laughing

# 8
  • Мнения: 516
И аз имам Делонги  Peace супер яко става кафето. Да може да прави капучино, топли вода за чай, топли мляко..... пара

# 9
  • Мнения: 270
Делонги newsm10

# 10
  • Мнения: 640
Ние сме с AEG и съм страшно доволна от нея. А за хубаво кафе, освен каймака е важен и вкуса Simple Smile Както са писали по-горе - не купувай Нова Бразилия след това Simple Smile

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Saeco - от 5-6 години - невероятно кафе. Тогава беше 380лв.
Купувам напоследък насипно - Колумбия - има страхотен кус и аромат. И аз като другите - никога Нова Бразилия.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз давам един глас за Делонги  Peace Прави невероятно кафе с каймак. Но все пак и кафето има значение. Най-доволна съм от Спетема (червената кутия)

# 13
  • Мнения: 465
И аз съм с Делонги от 3 г. Много съм доволна  Blush Препоръчвам я Naughty
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 375
в нас се пие много рядко кафе, аз пия капучино но от готовите, та затова нямам кафе машина и когато ми дойдат на гости кафеджии им правя на джезве с един малък трик за каймак. Вместо обикновена вода слагам газирана обаче слагам кафето заедно с водата щото ако заври и го прибавиш кипва smile3503 имам и друга рецепта по израелски така да се каже казва се шпиц кафе, кипваш водата при мен е пак сода и просто заливаш кафето с нея, така става малко по-силно и им по-различен вкус, но със сода винаги става каймак, дори и в най-глупавата каве машина ако прибавиш малко сода в казанчето( без да се прикалява) резултата е невероятен kaffeetrmker_2

Общи условия

Активация на акаунт