Ангина

  • 1 014
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Здравейте,
Дъщеря ми на година и половина има ангина, без налепи, но започна с температура от 39,4. Сега като вдига температурата стига до 38,5. Водихме я в 5,та градска, защото беше неделя и там лекарката и изписа Ospexin. Прегледа я и ушен лекар, било само вирусна ангина, да не бързам с антибиотиците. Днес я заведох при педиатърката и тя ни даде ospamox. По принцип до сега не сме пили антибиотик. До сега и давах Angin Heel. Мъжът ми каза че оспамокса не действа и или да продължиме с хомеопатията или да даваме оспексин. На мен ми е неудобно да се обадя на периатърката, че искаме друг антибиотик. Вие какво давате за ангина и кой от двата антибиотика е по-ефикасен. Мерси.

# 1
  • Мнения: 664
А ако е вирусна ангината защо ще пиете антибиотик, какво каза педиатърката?

# 2
  • Мнения: 537
Принципно ни казаха, че е виросна ангина без налепи, само червено гърло. Какво се пие в такъв случай, ние до сега сме пили Ангин хил.

# 3
  • Мнения: 2 082
ако е вирусна ангината не се пие антибиотик,но те изписват срещу евентуални усложнения.единият вариант е да наблюдаваш детето и ако няма такива усложнения да не даваш антибиотик.за температурата може да даваш нурофен,защото действа и като болкоуспокояващо и няма да го боли гърлото за момента и ще може да се храни.другото,което е да промиваш гърлото често-с лайка,лимоновия сок действа добре/всичко това след ядене/,да пръскаш с тантум верде/за по-големи деца е,но го изписват и за малки/една ангина минава за 7-10дни.със или без антибиотик протича по един и същи начин/това от опит/,но детето трябва да се наблюдава,защото е малко да не получи усложнения-например отит или др.

# 4
  • Мнения: 2 082
http://www.doctorsbg.com/Angina.htm прави фрешове,ако пие детето за имунитет или може сок от лимон с мед например

# 5
  • Мнения: 537
Благодаря за отговора.
По какво се разбира каква е ангината, вирусна или бактериална?

# 6
  • Мнения: 3 116
При нас когато малката направи ангина, взеха гърлен секрет. Вътре изолираха няколко вида бактерии, направиха антибиограма и назначиха антибиотик  newsm78

Предполагам че от посявката на гърления секрет се разбира дали ангината е вирусна или бактериална  newsm78

# 7
  • Wonderland
  • Мнения: 702
При нас когато малката направи ангина, взеха гърлен секрет. Вътре изолираха няколко вида бактерии, направиха антибиограма и назначиха антибиотик  newsm78

Предполагам че от посявката на гърления секрет се разбира дали ангината е вирусна или бактериална  newsm78
Да,точно със посявката се разбира дали ангината е вирусна или не.Моят син преболедува една ангина,миналата година.Беше със температура общо 4 дни.Не искаше да се храни,вероятно от болки в гърлото.На него му бяха изписали Аугментин и Тантум Верде.Антибиотика го купих но не му го дадох newsm78.Така реших и добре направих,защото детето се оправи и без него.Значи давах му само лекарства за Т,пръскалото и много чайчета с мед и течности.

# 8
  • Мнения: 537
Дъщеря ми сега като че ли се пооправи, сутринта имаше Т 37,6, а през деня до сега не е вдигала. Яде си както винаги, тя доста си похапва въпреки че е само 10 кг. По принцип тя ходи по голяма нужда 2,3 пъти на ден, само че сега е малко рядко акото, може би е от панадола или нурофена, или от супата със спанак. До сега не съм давала антибиотик, просто я наблюдавам, а и утре пак ще ходя да и видят гърлото, защото аз не мога.

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 20:10 от Tedi_

# 9
  • Мнения: 2 082
щом разреждате температурата значи се оправяте-дано ви се размине антибиотика...

# 10
  • Мнения: 101
По4ти винаги имали проблеми с гърлото се засяга и храносмилателната система ,разтроиства и др.,може дори да има болки в корем4ето.Не е от нурофена.

# 11
  • Мнения: 1 440
А тези капки Коларгол някой знае ли дали не може да се ползват? На мен от тях ми мина последната ангина

Общи условия

Активация на акаунт