Момичета, как издържат бебетата в самолета?

  • 1 859
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 897
Предстои ми пътуване с бебка със самолет и не намерих по-подходящо място от тук да си задам въпросите. Чудя се как ще и понесе пътуването, как ще стои два часа в мен на едно място, при положение, че това не може да се случи и за една минута... ? как ще я разнасям по терминалите? ... все такива въпроси смотани, които тревожат една майка. Ще се радвам да споделите вашия опит! Hug

# 1
  • Мнения: 3 098
Не се притеснявай,два 4аса са ниЩо.
Моята дъЩеря е от буйните и подвижни деца,11 сек.й е рекорда по стоене на едно място.Досега 4 пъти сме летяли,е първия път беше неспокойна,заради новата обстановка,но пък понесе полета изклю4ително добре.
При излитане и кацане давай води4ка или биберон(ако ползвате такова неЩо),за да се уравновесява налягането в уши4ките.А пък ниЩо 4удно и да си поспи. Party
Желая ви приятен полет. Hug

# 2
  • Мнения: X
С Бобо сме пътували много - от съвсем малко бебе е с нас по самолетите. Правилото е - колкото по-малко е бебето, толкова е по-лесно. Докато са малки  проспиват почти целия полет. После - играчки, занимавки, песни и танци на народите....При прекачването си ползвах количката, качват ми я на самолета, при слизането ме чака на стълбите.
С новото бебе мисля да ползвам слинг за пренасяне насам-натам по летищата - така ще ми е по-лесно да се занимавам едновременно и с баткото.
Ако търсачката работи - потърси стари теми. Много сме я нищили темата.

По-интересно би било да споделят наскоро пътували майчета - какво се разрешава като напитки и храна за бебетата  да носим с нас? Нали има от скоро нови правила?

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
Става все по-трудно  Grinning Последният път едно симпатично ирландско семейство се плези, пя и танцува, докато Ивана стъпила почти на главата ми крещеше от кеф. Аз се опитвам да я занимавам де, за да не пречи на хората, но не става за дълго. Моят съвет е да не се притесняваш  Grinning А и тя сигурно ще спи. Последно като пътувах ноември носих само вода, а в самолета и донесоха 3 пюрета (явно с надеждата да я накарат да млъкне  Grinning).

# 4
  • Мнения: 1 559
Ние пътувахме декември месец 2 пъти(2 часа и 20 мин. полет),на отиване доста си поплака малката,лиушкахме се,давах цица...и накрая заспа.После из терминалите си ползвах количката,както по горе е писано,те се занимават с нея.Навръщане,бе по спокойна и весела,и поспа повечко.С нас имаше и още едно малко бебе,то не каза и гък,само се смэха с мама му и си играеха.Явно си е и до детето.А за нещата необходими за бебето няма проблем,те са в отделна торбичка,и няма значение грамажа(е стига да не помъкнеш цял арсенал за 2 часа полет)

# 5
  • Мнения: 847
Ние се прибрахме преди един ден ,в неделя на 11.02...Полета -София -Париж/Париж -Нант...
ами какво да ви кажа...Първият мина без проблеми дребното спа по4ти 4ас и половина ,после се събуди ,и се забавлявахме ,хапва и така...
Във вторият полет на обяд от Париж до Нант(40мин.)- ами изобщо не заспа ...постоянно шаваше напред назад...не стига това ,ами и имахме места до позореца-което от друга страна не беше зле ,тъй като си игра с щората и я вдига и пуска...
Между полетите -ами аз се движа без коли4ка ,но  багаж-нося бебе,лаптоп,и раница на гърба... Crazy
Бебето върви между единят гейт и другият...или пък си вземам от летищните коли4ки ,добре 4е  не е много дале4е...между двата гейта а и има автобуси ...
За храната:ами навсякъде в Европа е едно и също- храната в самолета е ограни4ена ,няма меню  за децата - за възрастните само сандви4и и безалкохолни и кафе ,4ай...
За разрешените неща: в плик който се затваря ,както тия за замразяване в хладилника,може да се сложи вода,и храна за детето...аз в неделя се ка4их с една бутилка мин.вода Неотворена Девин за дребито; 2 бр.плодови пюренца;и едно меню на Нестле .. за обяд...
Не ме спряха,не бяха и в плик тъй като изобщо не може да се побере такова нещо в плик ,а и водата трябвада е 100 мл .максимум...та така ...дали имах късмет ,дали щтот съм с бебе ,но си минах с тия неща...а забравих да добавя и пакет малки кроасани ,и една суха паста ....
А правилата ги има във всеки сайт на авиокомпания ...те са еднакви за вси4ки ...
А и за пуша4ите -на БГ летището новият терминал,магазините не са отворени още...в бг аир не се продава ве4е нищо (или поне в този самолет с който ние летяхме)..,та ако искате да носите цигари си ги купете от магазините в БГ-я ,и си ги сложете в багажа ,но не в ръ4ния...нищо което е купено от фрий шоповете не трябва да бъде отворено ина4е го конфискуват...на Шарл де Гол са много строги и стрикнти от към новите правила или поне аз попадам на такива...

# 6
  • Мнения: 3 478
И мен този въпрос ме вълнува, само дето ние ще сменяме 3 самолета и най-дългият ни полет е 11 часа, та затова ми е чуденката. Какво ще я правя моята щуретина толкова време незнам Rolling Eyes

# 7
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
И мен този въпрос ме вълнува, само дето ние ще сменяме 3 самолета и най-дългият ни полет е 11 часа, та затова ми е чуденката. Какво ще я правя моята щуретина толкова време незнам Rolling Eyes

и ние сменяме 2 самолета с полет близо 7-8 часа.
аз се "снабдявам" с търпение и ясно чувство, че въобще няма да ми е лесно Simple Smile така оставям малкия да ме изненада приятно Joy
 Joy

за играчките при него е номера на нещо ново. добре, че в самолета му дават. неговите не са му интересни.
опитвам се да го разбера. то на нас ни се схващат д-тата, та на тях ли.

# 8
Здравей Winkне се притесявай не е толокова страшно Naughtyи аз така като ни беше за 1ви пат много се притеснявах ooooh!за 1ви патувахме когато беше на 9 м и седя малко в мен,после (имахме касмет)седалките до нас бяха празни и я слагах там,играчки малко,сън имаше почти 1чнашият полет е 2ч30мин много спокоино мина Peaceа навращтане пак по лено вече беше проходила и пак имахме презни до нас места и я пусках и тя сами там се заиграваше и така smile3521пак вярвам,че щте ти поспи почти половината пат,и както ти бяха писали по горе даваи водичка при излизтане и кацане това е newsm10СПОКОИНО И ЛЕК ПОЛЕТ  smile3503

# 9
  • Мнения: 4 399
Ако ще минаваш през големи терминали най-добре си вземи количка. На колко месеца е бебто ти? МОето го качих в самолет за първи път на 7 месеца и му беше много интересно. Пътуването мина прекрасно, като кацнахме се беше изтощила от нови впечатления и веднага заспа. Втория път беше на 11 месеца и полетите ни определено минаха доста по-трудно. Мрънка, тръшка се, искаше да се разхожда, изпи ми сока, искаше да яде от моето ядене, накратко 'с дете на баня...' Но 2 часа всякак се преживяват. В подобни крайни случаи аз прибягвам до разни лакомства за да я залъжа, бисквити например. Такива неща и давам много рядко и за нея е празник, та се успокоява за малко. Играчки не ми помогнаха.

# 10
  • Мнения: 619
Ние пътувах ме за БГ ,когато моя син беше на 7 месеца.Полета на там беше добре,защото излетяхме към 6,и той към 8ч. заспа.Събуди се чак в Европа.
Но на връщане ,беше ад.Като се сетя и ми се плаче.Той не спря да скача по мен ,искаше да лази между редовете,не искаше да спи...и такива работи.Такъв ужас преживях 8ч.,че накрая се разревах . Cry
Лек полет. Grinning

# 11
  • Мнения: 11 306
Погледнете и темите в Библиотеката.
Тази е една от най-дискутираните теми.

# 12
  • София
  • Мнения: 897
Благодаря, момичета! Ще се заредя с бисквитки и сокчета и много търпение... Laughing Иначе все си мисля, че ще издържим до самолета без количка. Лошото е, че става все по-бясна не иска да стои в мен и за секунда.  Confused

# 13
  • Мнения: 3 461
Може пък да те изненада с добро поведение,не се знае. Simple SmileМоите все едно са родени в самолет,което не е далеч от истината де,но имат и ежеседмичен тренинг почти,така че не ме тревожат дори и дълги полети.

# 14
  • София
  • Мнения: 897
Ако някой е минавал вече през новия терминал, може ли да ми каже колко се върви? Дали да взема количка? Иначе ще кацаме в Цюрих, ако може и някоя мама от там да се включи да каже дали ще се справим с носенето през терминала?

Общи условия

Активация на акаунт