Програма за обучение в детските градини

  • 7 621
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 283
Непрекъснато говорим за "одобрена от МОН програма за обучение в детските градини", а някой виждал ли я е тази програма? има ли нещо конкретно, подробно описано, а не само математика - 2пъти/седм., литература - 3/седм. и т.н. ? Разчитам единствено на контакта с учителките и на изложеното на таблото, но това не ми е достатъчно.
Ако знаете нещо - моля да го споделите.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Миличка Александра!

Има няколко програми, одобрени от МОН, по които се работи в детските градини. В различните градини се работи по различна програма. Ако те интересува по-подборно - едната програма се нарича "Активността на детето в детската градина" и е под редакцията на колектив, с ръководител Надежда Витанова. Другата програма е от колектив, с ръководител Димитър Гюров, третата - от колектив с ръководител Боряна Бонева. Има и една, която е известна под надслова "Стъпка по стъпка". Ето още една - "Неогея". Никой няма да ти откаже да се запознаеш с Програмата, стига ти да искаш. Hug Още повече, че тя е само от няколко (25-30) странички и съдържа задачи за осъществяването й за всяка възрастова група.
А що се отнася до предучилищните групи - там също има богат "арсенал" от обучителни книжки, които са разработени пак по тези програми.
Ако те интересува конкретната програма, по която се обучава твоето дете, можеш да се запознаеш с нея винаги - просто отиди в детската градина и помоли учителките или директорката да ти я дадат, за да се запознаеш с нея. По принцип тези програми не се продават никъде вече.
Предполагам, че въпросът ти е и за помагалата, които съдействат и на учителките и на децата, за осъществяването и възприемането на отделната програма. Те се продават във всяка по-голяма книжарница. Тях учителките си ги избират сами.  Има такива на издателствата Изкуство, Просвета и т.н. Като към всяко помагало има разработена книга за учителя, която дава методически насоки за работата на учителите с децата.  Това помагало е на базата на Програмите за обучение в детските градини. Всичките тези помагала са също одобрени от МОН.

Надявам се да съм била изчерпателна и да си разбрала разликата.  Едно е Програмата за работа в градината, а съвсем друго са помагалата (книжките), които се купуват в детската градина. Тези книги спомагат за осъществяването на дадената програма, а книгите за учителя към тях не са Програма, одобрена от МОН. Програмите написах по-горе.

Успех в търсенето.  bouquet

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 02:01 от Radostin4eto

# 2
Програми има,има и много учебни помагала.Най-важното са държавните образователни изисквания/ДОИ/ за предучилищна възпитание и подготовкат.н. Наредба 4 на МОН.Тя визира,какви знания трябва да има всяко дете по отделните направления-математика,български и т. н.
Затова няма значение по кои помагала се работи,разбира се,че трябва да бъдат одобрени от МОН.Това,което изнасят учителките, е което работят с децата за изпълнение на  ДОИ с помоща на одобрени учебни помагала и програми.

# 3
  • София
  • Мнения: 797
 Тези програми, след като ги няма на пазара, могат ли да се видят някъде в Интернет?

# 4
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Тези програми, след като ги няма на пазара, могат ли да се видят някъде в Интернет?
Аз не съм чувала нищо за тази програма,но ще следя тамата.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз не съм чувала нищо за тази програма,но ще следя тамата.

и аз. това само за предучилищната ли се отнася или за цялостното обучение в ДГ?

# 6
  • софия
  • Мнения: 181
Това са програмите за предучилищна-всяка градина си избира по коя от одобрените от МОН да работи,дава заявка в общината и от там ги дават ,безплатни са/само за предучилищната,защото е задължителна/.Моя син учат по тази програма  http://izkustva.net/dg4.html.За предишните години сме купували книжките "Моливко"-те са за различни възрасти и с различна насоченост.

# 7
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Това са програмите за предучилищна-всяка градина си избира по коя от одобрените от МОН да работи,дава заявка в общината и от там ги дават ,безплатни са/само за предучилищната,защото е задължителна/.Моя син учат по тази програма  http://izkustva.net/dg4.html.За предишните години сме купували книжките "Моливко"-те са за различни възрасти и с различна насоченост.
Благодаря за информацията.

# 8

Общи условия

Активация на акаунт