Въпрос към мамите в Германия

  • 636
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета,

искам да ви попитам дали има мами, които са родили след 1.1.2007? Много бих искала да знам повече подробности за новия закон, но все не намирам някой, който да е запознат...  Hug

Oпитах се да разбера как стоят нещата с Mutterschaftsgeld, Kindergeld, Elterngeld (преди Erziehungsgeld), Elternzuschlag, Wohnungsgeld, Erstausstattung и т.н....

За протокала - аз и приятелят ми  сме българи, студенти и доходите ни са до 400 евро на месец. Е, неговите може и да са по-високи, но мен ме интересува най-тежкия случай  Simple Smile

Ще се радвам, ако някоя мама има отговор на въпроса ми!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 11 313
Привет Зима!
Заповядай в нашата темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163466.0
Лиска скоро беше пуснала линк за целта. Поразгледай и старите линкове.
Най-рано се чака бебе през април от нашата група.

# 2
  • Мнения: 3 423
Много бих искала да знам повече подробности за новия закон, но все не намирам някой, който да е запознат...  Hug

Е, как не намираш никой запознат?!?!
Нали ти казах да звъннеш в университета,
не може да нямате социалбератунг.
Може да се обадиш и в социалните служби.
Може да потърсиш и в гугъл.
Какво направихте досега?

Виж тук и тук. Има важни адреси и телефони.
Но трябва вие да се обадите.
Аз не мога заради вас.

# 3
  • Мнения: 1 817
Много бих искала да знам повече подробности за новия закон, но все не намирам някой, който да е запознат...  Hug

Е, как не намираш никой запознат?!?!
Нали ти казах да звъннеш в университета,
не може да нямате социалбератунг.
Може да се обадиш и в социалните служби.
Може да потърсиш и в гугъл.
Какво направихте досега?

Виж тук и тук. Има важни адреси и телефони.
Но трябва вие да се обадите.
Аз не мога заради вас.

Здрасти Liska  Simple Smile,
значи...
1.Обадих се в унито и казаха,че нямат идея в социалбератунга, туй като бератунга им е в съвсем други области...
2.В нета намерих ужасно много инфо, НО никъде не намерих как стоят нещата за българите студенти, т.е. за студенти, на които се роди дете и които са от страни членки на ЕС, и които нямат постоянна добре платена работа, а само щудентенджоб
3.Обадихме се на социалните и те ни пратиха в арбайтсамта. Там бяхме и ни казаха, че бг е от скоро европейски член и още не знаят.
4.Обадихме се на 3 места, на които ни дадоха телефоните и там казаха, че теоретично да, ама като се роди детето да подадем молба и те чак тогава ще ни кажат дали ще ни отпуснат нещо или не...
5.За Mutterschaftsgeld питах в касата, но служителката каза, че си било индивидуално и като го беантрагна ще разбера  Thinking

Абе бюрократщина от всякъде...
 Sick

Сега ще погледна твойте два линка...Thanks a lot!!!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 817
Привет Зима!
Заповядай в нашата темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163466.0
Лиска скоро беше пуснала линк за целта. Поразгледай и старите линкове.
Най-рано се чака бебе през април от нашата група.

Здравей Вечерница,
благодаря ти за поканата. Имам покана и от още едно майче за вашия форум, та ей сега ще ви навестя, че като гледам все сладурки сте се събрали!!!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт