Знаете ли нещо за "Л-карнитина"?

  • 2 293
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 906
Първо искам да споделя с вас разочарованието си от фитнеса. При ръст 168 см бях 49-50 кг. Реших, че трябва малко да си "стегна" тялото и да сваля някое и друго излишно килце  Rolling Eyes. Започнах да ходя  на фитнес  ooooh!. Бях страшно амбицирана да отслабна. И така ходех през ден за по час, час и половина. След това имах страшен апетит. Ядеше ми се от всичко и по много. След известен период стана ясно, че качвам килца, а не ги свалям. Сега съм към 56-57 кг. и се чувствам като хипопотам. Никога не съм била с такова тегло  Cry. Окончателно спирам с фитнеса. И много съжалявам, че въобще започнах.
После минах на „Тае-бо”. Много го хвалят, но на мен не ми е интересно и се отказах от него. Мисля, че малко преувеличават с хвалбите за него.
А сега да си дойдем на думата: Много съм слушала за „Л-карнитина”-а. Попрочетох тук-там за него и си го купих. За съжаление не знам нищо друго освен, че по време на приема трябва усилено да се спортува. Уж имало схема на приема в опаковката, а шишенцето се оказа без такава листовка. Не съм сигурна по колко трябва да пия. Ще съм много благодарна, ако някой знае нещо и го сподели. Приемам всякакви препоръки.
   
Л - КАРНИТИН КАПСУЛИ
“L – carnitin” е амонокиселина, предизвикваща изгарянето на мазнините в клетките и превръщането им в енергия. “L-carnitin” е продукт с двойна функция: от една страна той е савършен диетичен препарат, особено за хора на средна възраст, когато метаболизмът започва да се забавя, а от друга - изключително необходим при спортни занимания, тъй като без него процесът на изгаряне на мазнините и превръщането им в енергия няма да се развие по желания начин. “L – carnitin” таблетите са идеални за носене и дискретна употреба.Въздействат върху целия организъм. Употребата им води до ускорена загуба на тегло, кондиция и повишено енергийно ниво. По напълно естествен начин и без да полагате много усилия ще постигнете желания външен вид, като успоредно със свалянето на килограми и вашите мускули ще станат по-гъвкави и изпъкнали.
 
Решила съм и някаква диета да започна.

# 1
  • София
  • Мнения: 480
Моите са на BioFit 500mg. Приемат се по 2 на ден 60 мин. преди тренировка или преди сън на празен стомах.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 740
Това,което знам е,че трябва да се вземат поне 0,500мг преди тренировка и поне 3ч.преди самата тренировка,защото действието му е най-силно 3 до 6ч.след приемането му.

# 3
  • Мнения: 484
L-Карнитина го има и в нашия организъм, но се взема на капсули, за да се подсили ефекта му върху изгарянето на мазнините. Лошата новина е, че така приеман действието му намалява след около месец, а след това и спира.

# 4
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Тъкмо вчера една приятелка се оплакваше, че от както го пие имала страхотен запек. Хич не беше доволна. Аз не знам дали това му е нормалното действие. А момичето има по принцип много добър метаболизъм и никога не е имала проблем с ходенето до тоалетна.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 958
Първо искам да споделя с вас разочарованието си от фитнеса. При ръст 168 см бях 49-50 кг. Реших, че трябва малко да си "стегна" тялото и да сваля някое и друго излишно килце  Rolling Eyes. Започнах да ходя  на фитнес  ooooh!. Бях страшно амбицирана да отслабна. И така ходех през ден за по час, час и половина. След това имах страшен апетит. Ядеше ми се от всичко и по много. След известен период стана ясно, че качвам килца, а не ги свалям. Сега съм към 56-57 кг. и се чувствам като хипопотам. Никога не съм била с такова тегло  Cry. Окончателно спирам с фитнеса. И много съжалявам, че въобще започнах.
После минах на „Тае-бо”. Много го хвалят, но на мен не ми е интересно и се отказах от него. Мисля, че малко преувеличават с хвалбите за него.
А сега да си дойдем на думата: Много съм слушала за „Л-карнитина”-а. Попрочетох тук-там за него и си го купих. За съжаление не знам нищо друго освен, че по време на приема трябва усилено да се спортува. Уж имало схема на приема в опаковката, а шишенцето се оказа без такава листовка. Не съм сигурна по колко трябва да пия. Ще съм много благодарна, ако някой знае нещо и го сподели. Приемам всякакви препоръки.
  
Л - КАРНИТИН КАПСУЛИ
“L – carnitin” е амонокиселина, предизвикваща изгарянето на мазнините в клетките и превръщането им в енергия. “L-carnitin” е продукт с двойна функция: от една страна той е савършен диетичен препарат, особено за хора на средна възраст, когато метаболизмът започва да се забавя, а от друга - изключително необходим при спортни занимания, тъй като без него процесът на изгаряне на мазнините и превръщането им в енергия няма да се развие по желания начин. “L – carnitin” таблетите са идеални за носене и дискретна употреба.Въздействат върху целия организъм. Употребата им води до ускорена загуба на тегло, кондиция и повишено енергийно ниво. По напълно естествен начин и без да полагате много усилия ще постигнете желания външен вид, като успоредно със свалянето на килограми и вашите мускули ще станат по-гъвкави и изпъкнали.
 
Решила съм и някаква диета да започна.

Първо за това, че си прибягнала до фитнеса за стягане е абсолютно вярно - фитнеса стяга и оформя тялото по най-добрия начин, заради различния комплекс от упражнения, който тренира абсолютно всички мускулни групи. Второ казваш да свалиш някое и друго излишно килце? Но не мисля, че на 49-50 кг. имаш илизшни килограми... Стягане да, но не и за отслабване при теб   bouquet

Това, което знам от един фитнес инструктур е че тренировките за жени не трябва да не са повече от 45 минути до 1 час, защото правейки по-продължителни тренировки се оформят и се изграждат по големи мускули или нещо такова..., защото чрез продължителните тренировки се претоварва организма... Мъжете тренират повече и по-продължително... Средно тренировките по фитнес трябва да са 4-5 пъти седмично... най-добрия вариант е 2 дена тренировка, 1 почивка, 2 или 3 дена тренировка, 1 почивка... Чрез фитнеса се стягат мускулите по тялото и е нормално да тежиш с 1-2 килограма повече от периода преди да тренираш, но това не означава че си напълняла... А за апетита, който те е споходил, според мен се дължи на пренатоварване с тренировките..., защото усилените тренировки повишават апетита... Най-вероятно си качила след това още килограми, заради по-големия апетит и повечкото хапване от обикновеното... Според мен си дай почивка, прави умерени тренировки и не се ''изтезавай'' с диети, защото за височината си ти си слабо момиче. Simple Smile Нещо при теб се е объркало заради усилените тренировки и по-големия апетит, което е довело до достигането на 56 кг., което е повече за теб от досегашнпото ти тегло... Намали тренировките, апетита ще ти се нормализира и лека полека ще си възвърнеш старите килограми   bouquet

Относно Л-Карнирина до 69 кг. дозата е 500 мг. на ден - т.е. 2 таблетки от по 250 мл. или 1 от 500 мг. незнам твоите от кои са... Моят е 500 мг. на Биогейм и вземам по 2 таблетки (1000 мг., зашото съм над 70 кг.) 30-40 мин. преди тренировка... Дозата за деня не се превишава, иначе не действа  Naughty Пие се преди тренировка или преди лягане... В дните които тренирам го пия сутрин преди тренировка, а в дните които почивам го пия вечер преди лягане... Л-Карнитина е добавка и е напълно безвреден...

Сигурна съм, че ще си възвърнеш предишното състояние и това няма да трае дълго. Успех   bouquet

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не фитнесът е виновен, а похапването.  Rolling Eyes
Ако сега спреш да спортуваш (каквото и да е), а продължиш да хапваш по същия начин, ще стане и по-лошо.
Най-добрият вариант е да продължиш с някакво физическо занимание и да понамалиш храната, като избягваш разните му там вредности.
Опитай се да откриеш спорт, който да ти доставя удоволствие. Така ще ти бъде по-лесно.
За карнитина мога да кажа, че при мен нямаше абсолютно никакъв ефект. Взимах три месеца, всеки ден имах аеробни тренировки (по 40-50 минути), но нищичко. Може би защото ставаше дума за два-три килограма? Не знам.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 956
Л-карнитинът е т.нар митохондриална совалка. Митохондриите са органели в клетката, които служат за преработване на различни молекули в клетката, а също и за генериране на енергия от радграждането на разни молекули. (сигурно ако някоя колежка ме чете ще се хване за главата как се изразявам, но просто се опитвам да обясня на човешки език, а не с научните термини) Та карнитинът е преносетел на мастните киселини от цитоплазмата на клетката в митохондриите. Така пренесени там тези мастни киселини се разграждат до енергия, вода и въглероден двуокис. Карнитинът е разположен в мембраните на митохондриите и тези мембрани могат да се наситят само до определена степен с карнитин. Това обяснява защо като се прекали с карнитина не се наблюдава по-голям ефект. Напротив - излишният карнитин не само, че не помага за изгарянето на мазнините , но тъй като организмът трябва да се освободи от него, той се изхвърля от черния дроб и в известна степен от бъбреците. Следователно Л-карнитинът изобщо не е безвреден!!!
Второ - наистина се приема поне 1 час (най-добре 2,5-3 часа) преди тренировка, а не по някое друго време. Причината е, че трябва да премине от стомаха в кръвта и оттам да се разнесе до клетките. После пък да си заеме местата там.
Трето - тренировката за изгаряне на мазнините трябва да бъде аеробна, а не силова. Т.е. да се достигне до натоварване, което да изгаря мазнините. При аеробните тренировки, особено след 5-6 тренировки, организмът свиква и изгарянето започва едва 30 минути след началото на тренировката. А при още по-напреднали спортисти и след повече време. Първите 30 минути са едва ле не само за загрявка. Дали тялото е преминало от загряване към същинско изгаряне се разбира по това, че започваш да се потиш обилно. НО ПРИ ТЕЗИ ТРЕНИРОВКИ ТРЯБВА ДА СЕ СЛЕДИ ПУЛСЪТ - над определени стойности е страшно опасно и може да си умреш като нищо. За стойностите на пулса не мога да помогна - питай някой лекар или фитнес инструктор. Колко да тренираш след като се изпотиш - сама определяш по пулса си. Ако стигне оптималната стойност и започне да я превишава - спирай веднага и тренирай отново на другия ден!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
По принцип мисля,че течния Л-карнитин е по добър вариант,защото има по голяма усвояемост,по бърза резорбация.Иначе горещо ти препоръчвам Liquid L-carnitine Explode,защото е 10% в разтвора и не съдържа захари.
Също така трябва да приемаш една капсула сутрин преди тренировка от 0.500г и една вечер преди лягане.

# 9
  • Мнения: 1 906
Благодаря на всички! Вие сте страхотни!
Малко съм объркана относно приема. Моят е от 500 мг. Казаха  ми да пия сутрин на гладно 2 таблетки и преди тренировка (при мен това е около 18 часа)  пак 2 таблетки. След като прочетох написаното от вас си мисля, че са ме подвели. Май дозата ми е по-голяма от необходимата.
Дано да си права miranda_rs   Hug

# 10
  • Мнения: 267
Първо искам да споделя с вас разочарованието си от фитнеса. При ръст 168 см бях 49-50 кг. Реших, че трябва малко да си "стегна" тялото и да сваля някое и друго излишно килце  Rolling Eyes. Започнах да ходя  на фитнес  ooooh!. Бях страшно амбицирана да отслабна. И така ходех през ден за по час, час и половина. След това имах страшен апетит. Ядеше ми се от всичко и по много. След известен период стана ясно, че качвам килца, а не ги свалям. Сега съм към 56-57 кг. и се чувствам като хипопотам. Никога не съм била с такова тегло  Cry. Окончателно спирам с фитнеса. И много съжалявам, че въобще започнах.
После минах на „Тае-бо”. Много го хвалят, но на мен не ми е интересно и се отказах от него. Мисля, че малко преувеличават с хвалбите за него.
А сега да си дойдем на думата: Много съм слушала за „Л-карнитина”-а. Попрочетох тук-там за него и си го купих. За съжаление не знам нищо друго освен, че по време на приема трябва усилено да се спортува. Уж имало схема на приема в опаковката, а шишенцето се оказа без такава листовка. Не съм сигурна по колко трябва да пия. Ще съм много благодарна, ако някой знае нещо и го сподели. Приемам всякакви препоръки.
  
Л - КАРНИТИН КАПСУЛИ
“L – carnitin” е амонокиселина, предизвикваща изгарянето на мазнините в клетките и превръщането им в енергия. “L-carnitin” е продукт с двойна функция: от една страна той е савършен диетичен препарат, особено за хора на средна възраст, когато метаболизмът започва да се забавя, а от друга - изключително необходим при спортни занимания, тъй като без него процесът на изгаряне на мазнините и превръщането им в енергия няма да се развие по желания начин. “L – carnitin” таблетите са идеални за носене и дискретна употреба.Въздействат върху целия организъм. Употребата им води до ускорена загуба на тегло, кондиция и повишено енергийно ниво. По напълно естествен начин и без да полагате много усилия ще постигнете желания външен вид, като успоредно със свалянето на килограми и вашите мускули ще станат по-гъвкави и изпъкнали.
 
Решила съм и някаква диета да започна.

като дългогодишен спортист да ти кажа- ова, че от фитнеса си качила килограми въобще не е страшно! Трябва да занеш,че мускулите тежат много повече от сланинките.така че тренирайки във фитнес залата ти оформяш мускули и топиш мазнинки и затова качваш килограми.Много е важно обаче да тренираш с малки тежести като правиш 3-4 серии от по 10-15 повторения на всящо упражнение като тренираш всички мускулни групи/но не в един ден а последователно/ и завършваш с кардио поне 20 мин. като постепенно увеличаваш според физическата си подготовка.Най-добре е да се обърнеш към някой фитнес-инструктор да ти състави програма според това, което искаш да постигнеш!
това,че си качила толкова означава ли че не ти стават дрехите?защото би трялвало да е така

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
L - carnitine в комбинация с хранителна добавка за отслабване на Musashi върши чудеса!

Къмту 50-тина лв. за месец.

Преди 3 години пих, и бая ми се олабиха дънките!

   Доза Fatt Loss Formula

Choline Bitatrate      0.88g.
   
Inositol         0.88g.

L-Methionine      0.88g.

L-Phenytalanine      0.37g.

L-Carnitine      0.30g.

Acetil L- Carnitine      0.15g.

Lemon Flavour      0.08g.

Mextrose Monohidrate   0.06g.

Chromium Picolinate      50 mcg.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 384
Мога само да потвърдя написаното от udy. Тренирам от доста години и даже малко се ядосах на твоето изказване (извинявай!!!)
Когато тренираш, задържаш вода, а също така и мускулите тежат повече от мазнините, но са по-малко обемни. Затова следи обема и формата на тялото, а не килограмите. При мен разликата между периодите когато тренирам и не тренирам (неразположена съм) е ок.2кг. Излишъкът от килограми (останалите 3 при теб) е дошъл от храната - нормално е, когато изразходваш енергия, оргазнизмът да иска да си я набави и най-често "отпускаме края" на храненето с успокоението, че тренираме. Освен това, когато тренираш усвояваш по-добре храната. Просто се опитай да пиеш повече вода, а не да ядеш повече.
Аз добавки не взимам, затова нямам личен опит с Л-карнитин, но съм чела (а аз доста чета за хранене и фитнес), че ефектът е най-добър, когато приемът е съчетан със спорт.
През ден е добра схема за тренировки - започваш със загрявка, след това тренировка за определена мускулна група (приемам, че си напреднала) с малки тежести и повече повторения и накрая кардио най-малко 20мин за изгаряне на мазнини.

НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ОТ ФИТНЕСА  Peace  Намери удоволствието в него  Naughty А тези скачащи-поскачащи като тае-бо и аз не харесвам  Hug

Сори за лекцията, просто се впрегнах  Embarassed

# 13
  • Мнения: 1 906
Честно да ти кажа aniK единствено тичането ми доставя истинско удоволствие. След това се чувствам превъзходно и нямам апетит.
Именно формата на тялото не ми хареса. Трупнали са ми се мазнинки по корема и бедрата. Чувствам се отвратително. Пък и доста хора ми казаха, че съм напълняла  Cry.

За съжаление udy - доста от дрехите не ми стават. Абсурд е да се побера в тези, които са ми били прилепнали по тялото. В по-широките още се побирам.

# 14
  • Мнения: 267
Честно да ти кажа aniK единствено тичането ми доставя истинско удоволствие. След това се чувствам превъзходно и нямам апетит.
Именно формата на тялото не ми хареса. Трупнали са ми се мазнинки по корема и бедрата. Чувствам се отвратително. Пък и доста хора ми казаха, че съм напълняла  Cry.

За съжаление udy - доста от дрехите не ми стават. Абсурд е да се побера в тези, които са ми били прилепнали по тялото. В по-широките още се побирам.
Значи тренираш грешно!!!Дай малко повече инфо- как протича една твоя тренировка?Не наблягай на големи тежести, защото така се трупа маса!

Общи условия

Активация на акаунт