Patuvane ot Avstria do Bulgaria

  • 1 972
  • 8
  •   1
Отговори
Sdraveite skapi mami,

jivea v Avstria i imam blisna4eta na 9 meseca. Pres Mai 6te patuvam sas sapruga mi do Bulgaria.
Vaprosat mi e: s kola ili samolet? Koi variant e po-dobar sa decata? Ima li niakoi opit v tova otno6enie i s kakvo trabva da se saobrasia?

6te se radvam na otgovori!

# 1
  • Мнения: 7 803
ние пътуваме само с кола. тръгваме вечер и те цяла нощ си спят. ако не излизате от ЕС, става доста бързо  Peace . ако имаш възможност, вземи самолета, но багажа е много, може да се наложи да плащаш  Confused 

# 2
  • София
  • Мнения: 137
На самолет още не сме ги качвали бебетата, но и това ни предстои скоро. Но от 3-месечната им възраст пътуваме с кола. Винаги нощем, защото пътя не го усещат въобще! Разбира се, Гърция е доста по-близо от Германия и нашите пътувания са около 6-7 часа максимум.

# 3
Привет,
благодаря ви 3а отговорите Simple Smile
ние живеем м Инсбрук. До преди миналата година има6е 4артари до Бургас и това много ме устройва6е, 3а6тото съм от Сливен, но та3и година ги спряха. Има от  Salzburg u München. 3атова се 4удихме с моят съпруг какво да направим. С колата може да в3емем много багаж.
Как се справяте с писането на кирилица? Моята клавиатура е на латиница и буквите от кирилицата сам ги написала отгоре, но ми е много трудно да пи6а така  Close
4естит пра3ник  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 4 399
Ясно е че и за вас и за децата най-лесното и комфортно пътуване е със самолет. От авиокомпанията най-добре могат да ти кажат колко багаж е позволен, но за полетите в Европа обикновено е 20 кг + 5кг ръчен багаж. На бебетата също се полага, тъй че излиза 100 кг за четиричленно семейство и едва ли е повод за безпокойство.

# 5
  • Мнения: 2 757
Привет,
благодаря ви 3а отговорите Simple Smile
ние живеем м Инсбрук. До преди миналата година има6е 4артари до Бургас и това много ме устройва6е, 3а6тото съм от Сливен, но та3и година ги спряха. Има от  Salzburg u München. 3атова се 4удихме с моят съпруг какво да направим. С колата може да в3емем много багаж.
Как се справяте с писането на кирилица? Моята клавиатура е на латиница и буквите от кирилицата сам ги написала отгоре, но ми е много трудно да пи6а така  Close
4естит пра3ник  Heart Eyes

Аз съм си запомнила буквите - по фонетичната почти 100% отговарят на латиницата. Иначе ние от Дания до БГ сме пътували с бебе на 3 месеца с кола. После и до Франция. И самолет сме пробвали, но на самолета единственото предимство е, че  е по- бързо. Но за Давид и това е много - ток повече от 1 мин не може да седи. В самолета трябва да седи в един от родителите. Дори и 2 часов полет се превръща в кошмар, защото той реве и се пенда и иска да се разхожда. Изобщо мрази да го държат. Освен това със самолет трябва да се редуцира багажа, най вече защото е неудобно да влачиш толкова багаж и бебета. Иначе мисля, че и бебетата имат право на багаж така че едва ли ще ви се наложи да доплащате.  Ако имате кой да ви кара от летището до вас може и да е добре. Но ние си мъкнем легло, количка, столче за кола плюс другия багаж. После трябва да наемем кола, достатъчно голяма да побере всичко за да се придвижим от София до Видин примерно. И там седим и колата почти не я ползваме и е доста тъпо да и плащаме наема 2 седмици и да я ползваме само за превоз от София до Видин и обратно. Да не говорим, че трябва и с покупките да се съобразяваме, майка ми си умира от яд, че не може да ни натовари с квото си е приготвила и изобщо за нас е доста неудобно. Поради тези ред други причини сега сме решили като се родят близнаците живот и здраве направоп да си купим едно микробусче и да си знаем, че има място и за бебета и за багаж и за всичко. Peace

# 6
3др.никифин,
а3 съм на съ6тото мнение като теб, както със седенето в самолета така и със пътуването от Бургас до Сливен. На6ите трябва да дойдат да ни в3емат с две коли, 3а6тото като сложим детските седалки колата се 3апълва, а и не можем да си в3емем ни6то от БГ като си тръгваме.
Ние 6те направим така, пътуваме до БГ, съпругът ми 6те остане 2 седмици, а ние 3 месеца. След това той 6те дойде с колата ( това пътуване е фиксирано) да ни в3еме. 6те постои  отново 2 седмици, 6те отидем на море и тогава 6те си ходим 3а Австрия

# 7
  • Мнения: 2 757
3др.никифин,
а3 съм на съ6тото мнение като теб, както със седенето в самолета така и със пътуването от Бургас до Сливен. На6ите трябва да дойдат да ни в3емат с две коли, 3а6тото като сложим детските седалки колата се 3апълва, а и не можем да си в3емем ни6то от БГ като си тръгваме.
Ние 6те направим така, пътуваме до БГ, съпругът ми 6те остане 2 седмици, а ние 3 месеца. След това той 6те дойде с колата ( това пътуване е фиксирано) да ни в3еме. 6те постои  отново 2 седмици, 6те отидем на море и тогава 6те си ходим 3а Австрия

Начи самолет наистина е удобно ако лети до градът където ще отседнеш и ако децата ти са кротки. Ама ти споделих моят опит. И сестра ми е преживяла голям ужас с нейната щерка, с която на няколко месеца като беше  летяха до тук и обратно. Самолетът е бил пълен, не е имало къде да остави детето за 1 мин да иде до тоалетна най-малкото, нито е могла да го преобуе, нито е могла да лизне нещо от храната която са и дали за нея и за детето, защото просто не е могла с 2 ръце всичко да направи. Бебето се е драло през целия път - подлудило пътниците и направо унищожило сестра ми.

# 8
  • Мнения: 31
kogato moite navar6exa 7 meseza trjbva6e da letj sama s tjx do usa.a s men i ima6e o6te 4 golemi 4anti,pa4en baga6 i dvoina koli4ka,torba s pampers i xrana za tjx makar 4e ti davat  v samoleta.njma da ti kazvam 4e 17 4asa  ne sam xodela do toaletnata ,njma6e na koi da gi ostavj.prez zjloto vreme revaxa,ne mogaxa da zaspjt vaob6te.zaspaxa za malko pri smjnata na poleta no 6tom vljzoxme otnovo v samoleta se sabudexa.imam poznati koito sa im davali ko64eta v samoleta i kazvat 4e  imali leko patuvane,no moeto be6e ko6mar.

Общи условия

Активация на акаунт