На каква възраст махнахте нощния памперс?

  • 612
  • 7
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Особено когато подходящото време се пада посред зима.

Тити определено не е готова още. Сутрин пампата е пълна.

Да чакам ли лятото, да чакам ли да стане от само себе си (както махнахме памперса при спането наобяд) или да й обяснявам да стиска...

# 1
  • Мнения: 683
Аз мисля, че може да поизчакаш още някой месец - хем времето ще се позатопли, хем и детенцето може само да спре да пиша нощем /щом така си е станало естествено за обедния памперс.../.

# 2
  • Мнения: 999
Мими май е на път да откаже нощния памперс.Щом я изкъпя вечер и я сложа да си легне, тя става и дава знак че и се пишка, като я сложа на гърнето пишка и така изкарва със сух памперс чак до сутринта. Но за  сега си казва само вечер но не и през деня. Нещата си стават от само себе си.

# 3
  • Мнения: 3 537
Аз нощния мисля да го махаме лятото живот и здраве,като стане топло  Simple Smile тогава махнахме и дневния миналото лято.

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Според мен пък, сезона не е от значение. Важно е да се усети момента. Ние от една година купуваме памперс само за през нощта - т.е с един Джъмбо Пек изкарваме 2 месеца. Последния път, след като купихме, минаха 3 дни и аз внезапно реших, че е крайно време да спрем с този памперс. Детето и без това не го обича - все нещо го дразни от памперса. Сега си имаме почти цял пакет памперси у нас  Simple Smile

Друго да ви кажа - зимата е по-подходяща за отказване от памперс, защото:
- нощно време детето си е завито и затоплено /лятото му е жега, поти се и се отвива/
- зимно време повечето деца са при родителите си, а те са най-подходящите хора да създват тези навици /лятото децата са във ваканция, по селата, при бабите и т.н. В другия случай - някъде на почивка, с нас, а това пределено не е най-добрия момент да ги откажем от нощния памперс/
- лятото ходим по-разхвърлени и по-разголени. Това е сезона, който всички чакаме, за да се поразтоварим. Защо точно тогава да затормозяваме децата и взаимно да си разваляме удоволствието от сезона, при това - тогава са и дините  Party

И накрая - студена ли мислите, че е тази зима?

Хайде, мами! Успех!
Пзодрави на всички вас!

# 5
  • Мнения: 8 505
На година и 10м.С уточнението,че не съм и махала памперса-тя реши,че е време да си го махне.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 145
На 2г и 1м., беше лято, а тя камандирована на вилата при майка ми.
Едновременно са махнали всякакви памперси (дневни и нощни) в рамките на 2-3 дни. Нито веднъж не се изпускала от тогава, вече почти 3 години.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 сега .. преди 1 месец по4нах да  не и слагам нощния памперс . с две думи на 2 г и10 месеца . тя сама си каза 4е не го искала ве4е .. макар 4е все още имаше пишано сутрин като го махам . оба4е в момента в които го махнах спря да пи6а нощем . ако иска да пикае се събужда нощем с пла4 и отиваме да свършим работата . напикавала се е и в гашите - но това беше 2 - 3 пъти . има дни в които си иска памперса и аз й го слагам. мисля 4е детето трябва само да пожелае или поне да види6 4е нощем ве4е не пиша

Общи условия

Активация на акаунт