Плодово пюре по кое време на деня

  • 677
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 173
Моята Магдалена все още е на кърма, и поради това не бързаме със захранването.
Засега единствено давам плодово пюре между храненията, но се чудя дали може да се дава следобед, между 5 и 8. Тогава съм си у дома, понеже вече ходя и на работа Sad, а ми се ще аз да и давам пюрето. Дали ако пюрето се дава толкова късно през деня има вероятност бебка да се наака през нощта да речем? Питам защото доста дълго патихме от подсечено дупе.
Мерси предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 371
Мисля, че е по-правилно да се дава на обяд, а не толкова късно, за да не се натоварва стомахчето. Лично аз захраних първо с плодово пюре, което давах на обяд и дохранвах с кърма.

# 2
  • Мнения: 201
И аз давам плодовото пюре по-рано през деня , но не като обедно хранене. Едва ли обаче ще му навреди на бебчето ако му даваш по няколко лъжички около 17 ч. като избягваш " разакващите" пюрета.
А за подсеченото дупе - аз реших проблема с крем Ексипиал с бадемово масло /по препоръка на кожен лекар/.  Peace

# 3
  • Мнения: 535
По принцип няма проблем да даваш пюрето и към 5, но не трябва да е разхлабващо за да не се подриска, както сама си се подсетила. Но ми направи друго нещо впечатление... защо не се възползваш от времето си вкъщи и да я кърмиш по- често вместо да я учиш да яде с лъжица? Мисля, че това е като че по- добрият вариант. Отначало като тръгнах на работа, вечер с нищо не хранех малкия, а като се приберях веднага се залепваше за мен и сучеше. От близо 3-4 месеца започнахме да му даваме и вечеря, от това, което ядем и ние и я приема добре, но пак си суче често. Помисли над варианта, просто предлагам Hug

# 4
  • Мнения: 574
Не е проблем,но най добре да го даваш на обед ако е за първи път защото вечер като нова храна може да натовари стомахчето и да има смущения в съня! Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 7 173
Благодаря за съветите.
Наистина ще опитам само "с няколко лъжички" около 17 часа.
Ще видим как ще потръгне Grinning  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт