Три въпроса за кърменето

  • 412
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Първи: Суче, суче, после започва да дърпа без да гълта.Значи ли това ,че повече няма мляко в тази гърда( като го сложа на другата пак почва да дърпа яко). И възможно ли е като предлагам така и втората гърда да стане мързелив и да започне да се отказва да суче когато не тече силно , да не доизпразва гърдите докрай и така да намалее кърмата?
Втори: Всеки ден суче различни количества.Днес например яде по 50мл( и не огладнява по-често). Последните два дни беше на по 100 през 2.5 часа. Как да се справя с по-слабите дни , за да не намалее кърмата?
Трети: Как си организирате времето при кърмене на поискване? Аз и сега не кърмя на поискване- будя го през 2.5 часа, но как става иначе?Ето например трабва от другата седмица да взимам сестра му и братовчед му от градина, което значи, че между 4 и 5.30 не мога да кърмя. Трябва някак да го наглася по час , иначе какво, да мъкна малкия с мен, да го кърмя в колата ... #Crazy
Ох, имам чувството, че и 10 деца да откърмя, пак няма да съм наясно какво , защо и как се прави.... Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Моето мнение:
По първи въпрос - ти трябва да прецениш дали е празна гърдата. При мен с Мариян към 3-тия месец ясно започнах да различавам кога е изпил предното мляко - суче с ритмични движения и по някое време спре и започне да дърпа гърдата (като вакуум)ръмжи, удря даже с ръчичка и след малко усещах как отново ми слиза мляко (задното).Този път суче по-бавно и с по-голямо удоволствие. Накрая пуска сам с доволна физиономия. Така както описваш ситуацията, вие май не стигате до задното мляко и трябва да го задържиш още да подърпа (така е, сукането е трудна работа, Мъри чак се потеше по главичката) Аз винаги предлагах и другата гърда - понякога досукваше, понякога не, негова си работа.
По-малко вероятно според мен е да сте в Бум на растежа.
По втори въпрос - никой не яде всеки ден едно и също количество храна. Според мен това е нормално. Няма нужда да мериш колко яде,колкото-толкова. Поне аз никога не съм знаела колко изсуква Мъри.
По трети въпрос - няма нужда от режим, кърми преди да тръгнеш за градината например...
Абе кърми когато бебето иска, що са ти часове. Ще се справиш, не е чак толкова страшно да закъснееш половин час примерно едно кърмене(или да избързаш).

Надявам се да съм помогнала да се успокоиш,   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
ludmilana ти е отговорила много хубаво. Аз само ще допълня:
По втори въпрос- не се притеснявай кърмата не намаля от дне с за утре; когато кърмиш на поискване бебето само се грижи организмът ти да произвежда толкова мляко, отколкото бебето се нуждае в съответния момент; не трябва да правиш нищо специално- когато сте имали "слаб ден" или по- точно дни и това се отрази на млякото, бебо ще търси по- често да суче и това пак ще увеличи кърмата.

# 3
  • Мнения: 753
Ще ти отговоря,но няма да е по ред на въпросите ти:)
Бебчето ти е малко и може да се уморява от дълго сучене. Но поиска ли, давай му да суче. Ако се вманиячиш в мерене, нямя да имаш време за нищо друго Simple Smile /и ще се стреситаш/. Бъди спокойна, че бебо си взима това, от което има нужда и бъди позитивно настроена. Тук всички майки пишат, че даваш ли му на поискване, няма да има проблем за урегулирането на производството на кърма.
Не мога да дам съвет относно "слабите дни", защото при мен постоянно сучеше. А има ли жълтеница твоето бебче?/относно поспиването му/.Моят бебок не спинкаше много в началото.
знам само, че при усещане за напрежение в гърдите, трябва да поизцедиш докато се облекчиш, без да цедиш всичко.
Относно организацията на времето. Не се безпокой! От моя опит : налагаше се няколко пъти бебо да ходи в АГ,където родих, да му следят жълтеницата. Та аз с него и майка ми с колата. Налагаше се да издържа по 4 часа?!И издържаше. При положение, че иначе сучеше през 1/2 - 1 час. Та намира се колая Simple Smile
Оставяла съм го и на баща ми - бебе на 2 седмици - да му купувам памперси / и се мотах 40-50мин./ Той през това време го е гушкал.
Дано нещо ти е помогнало написаното от мен.
Желая ти успех и радост от кърменето!

# 4
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Здрасти,

По първия въпрос, ти трябва да прецениш, ама ако не гълта, може би наистина няма вече... и е хубаво да предложиш и другата. Аз лично, я карам на интуиция Laughing, кога е свършило, кога се е наял и дали да давам вдругата. Ако не си сигурна, сигурно е добре да предложиш и другата гърда, пък малчо ако е гладен още, ще яде, ако не, няма да яде....

По втория въпрос, няма какво да те притеснява, ако даваш толкова колкото иска малчов, нямаш проблеми никакви, от никакво естество...

А по третия, също мисля, че няма проблем. Аз от първият ден вкъщи ходя и взимам всеки ден дъщеря си от детската градина и липсвам около час. Еми, най-много бебо да трябва да почака малко докато се върна Laughing

# 5
  • Мнения: 851
Мисля, че момичетата са казали по първите два въпроса това, което и аз можех да кажа, затова ще ти кажа по третия. Аз кърменето на поискване го интерпретирам малко по-различно. Тоест, не само когато тя поиска, но и когато аз поискам/в повечето случаи когато ми се налага/ също предлагам. Или с други думи казано като знам, че трябва да излизам гледам така да й организирам кърменията, че да се падне да кърмя точно преди да изляза. /примерно давам й на два часа за да може баш в 4 да трябва да я кърмя - тя никога не ми е отказала Laughing/. Не всеки път се получава, и когато не стане просто не ме интересува преди колко време съм й дала за последно. Точно преди да изляза я слагам на цицата да хапне колкото иска - така съм сигурна, че е нахранена и ще издържи докато се върна. Flutter Успех с организацията! /че никак не е лесно нещо Crazy/

# 6
  • Мнения: 565
Мерси момичета:) Май наистина всичко трябва да е по интуиция , пък каквото стане това:)

Общи условия

Активация на акаунт