Променлив апетит!

  • 393
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета имам въпросче. Моят син е изцяло на АМ и до преди 2 дни беше страхотен гладник - ядеше по 150 мл. много лакомо за 10 мин. и аз се притеснявах, че е много за неговата възраст и дори понякога уммишлено исках да изтегля биберона, но той надаваше як вой. Сега от 2 дни яде по половин час много бавно и с триста зора 120 мл. и то на 4,5-5 часа. Естествено аз се притесних доста, защото не е характерно за него. Не е болен, няма температура, усмихва се, спокоен е (дори прекалено нещо е поспаланко тия дни, т.е. спи му се, но през деня спи не повече от 4 часа ), но няма апетит. На какво може да се дължи това. Знам че 120 мл. е идеално за двумесечно бебе, но не и ако доскоро това бебе не му е стигало и 150 мл. newsm78Май някъде четох за някакво бясно ядене 4-6 седмица и след това към 3 месец май. Някой чувал ли е за такова нещо newsm78Дали пък не е било това...

Моля ви споделете какво мислите и въобще по колко хапваха децата ви през втория месец. 

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета защо никой не ми отговаря newsm78Никой ли не знае на какво може да се дължи това?

# 2
  • Мнения: 374
Май някъде четох за някакво бясно ядене 4-6 седмица и след това към 3 месец май. Някой чувал ли е за такова нещо newsm78Дали пък не е било това...
Това е така. Има и такива моменти в развитието на бебето. Щом всичко останало ви е наред, няма причина да се притесняваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря ти за отговора. Към третия месец ли беше повечето хранене?

# 4
Ne si spomnqm to4no,no kum tretiq sina mi qde6e po 150ml,a kum 3,5m zapo4na da qde po 200ml.Golqm lakomnik.Samo, 4e razredi hraneniqta qde samo 4puti na den.Naposleduk nqma apetit i po4na da qde po-malko pediaturkata mu kaza,4e e normalno moje da e zaradi nikneneto na zubkite.Kaja mi,4e vsi4ko e individualno vsqko dete si ima svoite nujdi,a i zavisi kolko se e rodilo deteto ti i kak raste.Alex se rodi 4kg,a vmomenta e 8.300,a e na 4.5m zatova ima po-golemi nujdi.

# 5
  • Мнения: 374
Благодаря ти за отговора. Към третия месец ли беше повечето хранене?
Не, ние не сме имали подобни проблеми. Слава богу детето ми винаги си е хапвал добре. Но за тези периоди съм чела, включително и тук във форума е писано по този въпрос /може да потърсиш/ и знам от мои познати.

# 6
  • Мнения: 25
Ние на 25.02. ще станем на 2 месеца  -ядем по 150г.,а понякога 100-120.Педито каза че  е нормално да не изяжда еднакво количество при всяко хранене

Общи условия

Активация на акаунт