Хедра ,Бу помагайте..варицела и кърмене?

  • 445
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Беба вече трети ден откакто се разболя от варицела и според педиатърката освен че не трябва да и давам млечни храни  трябва да я огранича и  кърменето.....вашето мнение

# 1
  • Мнения: 535
Значи, това, което прочетох за варицелата на английски и за кърменето, е че няма никакъв проблем да го кърмиш, така бебето ти предава антитела и вероятността да се заразиш е малка. Все още диря информация и ще пиша Peace

# 2
  • Мнения: 535
Намерих информация тук:
http://www.breastfeeding.com/all_about/morton_anwers2.html

Според това, което прочетох НЯМА никаква причина да спираш кърменето, даже напротив- хубаво е да кърмиш и по- често поради опасността от дехидратация заради повръщане и диария. Нормално е в този период децата да са доста апатични и без апетит, така, че може да откаже всякаква храна, НО ти трябва да й предлагаш и вода и кърма колкото се може по- често, но без да я насилваш, защото това може да доведе до повръщане. Трудният период е около 5-7 дена, после пъпките започват да  изсъхват.
Дано се оправи скоро бебката ти. Надявам се да съм ти помогнала. Ако имаш нужда и от още информация, казвай, ще търся  bouquet

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Абсолютно никъде не намерих подобно ограничение. Кърмата не е крави белтък и е доста различна като състав от обикновените млечни храни. Да не говорим, че по света изобщо не се споменава ограничаване на млечните храни по време на варицела... Препоръчва се къпане, евентуално с добавена овесена вода за облекчаване на сърбежа във водата за къпане (пак за разлика от тукашните препоръки).

# 4
  • Мнения: 1 559
Няма никаква причина  да спираш кърменето. Когато беба е болничка, тя се нуждае още повече от него.

Виждам, че вече си получила достатъчно изчерпателни отговори. Включвам се, за да споделя личния ни опит. Дребният прихвана варицела, малко след като навърши 7 месеца. Бях го захранила преди 2 седмици и бях въвела 2  "твърди" храни (по лъжичка-две-три). Опитах да въведа и трета, а той стискаше устнички и плачеше при опитите ми да му дам да я опита. Учудих се на поведението му (тъй като преди това доста възторжено се радваше на лъжицата), но не съм настоявала...След няколко часа открих първата му пъпка (на коремчето) и се оказа, че сме с варицела.  Confused Първият признак, че става нещо необичайно с дребния, беше че стискаше устнички и отказваше да опита нещо различно от кърма.  Изкарахме три седмици само на кърма, от време на време предлагах една от двете ни въведени твърди храни и винаги срещах категоричен отказ.  Та реално дребният благоволи да бъде захранен на 8 месеца, което включва и периода ни с варицела, който прекара само на кърма. Той изкара варицелата изключително леко - единственият признак, че е болен, бяха обривите (за разлика от мен - карахме я по едно и също време -  аз бях парцал, поддържах Т 39 и повръщах).

Дано бебка да изкара леко варицелата (за това ще допринесе млекцето на мама)!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт