Свекърва ви иска да живее с вас

  • 6 461
  • 73
  •   1
Отговори
Много теми имаше за снахи, които живеят в жилищата на свекървите си. Сега да видим и обратния вариант.
Какво ще направите ако свекърва ви реши да живее с вас и на ваша издръжка за постоянно, при условие, че тя си има собствено жилище? Само уточнявам - във вашето си лично жилище от преди брака, което е малко и за което тя няма никакъв принос. Просто така - решава, че иска да е близо до сина си и затова трябва да живеете всички заедно.
Ако има някой с такъв проблем, нека да сподели как се справя със ситуацията. 

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 01:25 от Ninicol

# 1
  • Мнения: 6 167
ми на улицата ли да живее.
добре дошла.
не съм в такава ситуация, но със сигурност няма да й тръшна вратата под носа.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
Точно това не съм преживяла. Сигурно не бих я изгонила доста съм отстъпчива,но като се понарадва на сина си бих направила нещо по въпроса т.е. малко по дълго гости. Бих седнала на разговор с нея за делене на разходите дори и да нямаш кой знае каква нужда смятам,че не е лошо всеки да има някакви отговорности все пак. А ако свекърва ти е свястна жена и жилището ти е не е малко зщо не. Аз бих се радвала на добра свекърва която помага и се разбираме перфектно та дори и да я издържам ама това може би защото много напатих,но няма да опъвам локуми,че току веж пак ме нападнат с кофти изрази за кофти снаха.

# 3
  • Мнения: 1 455
Е това не бих изтърпяла.
Всеки да си знае мястото,сина и си има семейство и тя е добре дошла ,но на гости.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 896
Мале, как ме стресна тази тема  Laughing

# 5
  • Мнения: 25 558
Не виждам защо ти трябва да се справяш със ситуацията. Мъжът ти е този, който трябва да отсвири деликатно мамчето.
Всяка жаба да си знае гьола и всяка жена - кухнята!  Naughty

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не виждам защо ти трябва да се справяш със ситуацията. Мъжът ти е този, който трябва да отсвири деликатно мамчето.
Всяка жаба да си знае гьола и всяка жена - кухнята!  Naughty

Абсолютно!
Не говорим обаче за болен човек, който има нужда от грижи, нали? Тогава ситуацията ще е по- различна Confused.

# 7
  • Мнения: 3 423
аз немога да живея със свекърва си-ако дойде в къщи аз се изнасям Joy

# 8
  • Мнения: 2 657
Ами,не бих я изтърпяла PeaceЗащо не споделиш с мъжа ти и нека той сам поговори с нея WinkНека да и обясни,4е винаги е добре дошла,но предпо4итате да си живеете сами и така...

п.п.Писах ти ли4но за 4антата...днес ще съм извън града.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Много теми имаше за снахи, които живеят в жилищата на свекървите си. Сега да видим и обратния вариант.
Какво ще направите ако свекърва ви реши да живее с вас и на ваша издръжка за постоянно, при условие, че тя си има собствено жилище? Само уточнявам - във вашето си лично жилище от преди брака, което е малко и за което тя няма никакъв принос. Просто така - решава, че иска да е близо до сина си и затова трябва да живеете всички заедно.
Ако има някой с такъв проблем, нека да сподели как се справя със ситуацията. 

Няма да я огрее, най-малкото, защото няма къде да я сложим. Но така или иначе никога не би пожелала. Та тя не иска на гости да ни идва само и само да сме в приятелски отношения.

# 10
  • Мнения: 11 003
Много нагло от нейна страна.  Sick

Но ако темата беше "Майка ви иска да живее с нас", нямаше да сме толкова категорични в отказа си, нали?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Не виждам защо ти трябва да се справяш със ситуацията. Мъжът ти е този, който трябва да отсвири деликатно мамчето.
Всяка жаба да си знае гьола и всяка жена - кухнята!  Naughty
Абсолютно подкрепям!И моята не идва на гости.Има си жилище,живее там със свек.И с инфото ,което разполагаме са прехвърлили техния апартамент ,на другия си син.Няма да я приема ,дори и болна.Винаги е деляла синовете си.Жилището ,в което живеем е на мое име.

# 12
  • Мнения: 2 657
Много нагло от нейна страна.  Sick

Но ако темата беше "Майка ви иска да живее с нас", нямаше да сме толкова категорични в отказа си, нали?


Аз и в това отношение съм категори4на Peace

# 13
  • Мнения: 1 446
Не виждам защо ти трябва да се справяш със ситуацията. Мъжът ти е този, който трябва да отсвири деликатно мамчето.
Всяка жаба да си знае гьола и всяка жена - кухнята!  Naughty
Пак точна както винаги. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 360
ако жената си има жилище и не е болна, за да се нуждае от вашите грижи, а просто иска да е близо до сина си (както е описан случаят) - не го приемам за нормално поведение и не бих се съгласила. още повече, казано е, че жилището е малко.

ако жената се чувства самотна, не пречи да се позасилят контактите, да се кани веднъж-два пъти седмично на вечеря, на гости, други общи занимания. но да суче крава от телето - това го няма в природата.

Общи условия

Активация на акаунт