Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 298 771
  • 281
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета,
от около 1 година имам болка ниско долу между апендисита и десния яйчник  и то точно по време на овулация за 3-4 дни. Не съм оперирана от апендисит. Бях на гинеколог в бг и ми каза овулаторна киста, бях на гинеколог тук в де след цикула и ми казаха/нищо ти няма...Казаха и това, че не е апендисит  Grinning
Има ли някой друг същото оплакване?  Дали не е нещо страшно?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Дали не е нещо страшно може да ти каже само лекар, ние тук правим само предположения.
  Аз самата съм с удебелен ляв яйчник и болезнена овулация и знам, че има случаи, в които болките около дните на овулация са наистина големи. На мен понякога даже ми се налага да пия обезболяващи.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... На мен понякога даже ми се налага да пия обезболяващи....

напр. какво?
И аз съм с такива болки, ама ей нА - толкоз време се моткам, вместо да ида на преглед  Blush

# 3
  • Мнения: 959
Имах такава болка на същото място.След,като мислеха,че е апандисит и ме оперираха излезе,че е аднексит.Антибиотиците и нагревките премахнаха болката окончателно.

# 4
  • Мнения: 4 700
И аz имам силни болки по време на овулацията, но лекарите ми каzаха 4е било нормално. Някои имали болки, други нямали.  newsm78  Дано наистина не е сериоzно 
 Thinking

# 5
  • Мнения: 1 817
Много ви благодаря за отговорите!
Аз бях не на един, а на двама лекари и никой не намери причината, та за това исках да знам има ли и други жени с този проблем и какво са им казали на тях.
Thanks a lot!
  bouquet

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... На мен понякога даже ми се налага да пия обезболяващи....

напр. какво?
И аз съм с такива болки, ама ей нА - толкоз време се моткам, вместо да ида на преглед  Blush

Нимезил.
Облекчава бързо и дълготрайно.

И мен щяха заради това да ме режат по спешност, уж апандесит пред пукване съм имала...дълга и широка, някой път ще разказвам тази драма.

# 7
  • Мнения: 36
Може би някой ще посъветва и мен!Аз също имам доста силни болки два-три дни преди цикъла.Гинекологът го обясни със срастванията от секциото/така родих децата си/.Карам я на аналгин-помага ми,но честно казано ,искам най-после да престана да се страхувам от очакваните болки пред мензис.Някой може ли да ми даде съвет.Пак казвам-на гинеколог ,и то не един ,ходих-успокояват ме,че всичко е в ред.Но аз искам да не ме боли.Дайте ми съвет,лекарство,успокоение ,каквото и да е на е адрес"valerika@abv.bg.Благодаря!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
..И мен щяха заради това да ме режат по спешност, уж апандесит пред пукване съм имала...дълга и широка, някой път ще разказвам тази драма.

бих искала да я чуя... ако искаш и на ЛС сподели!   bouquet

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Аз също имам доста силни болки два-три дни преди цикъла....Дайте ми съвет,лекарство,успокоение ,каквото и да е .....

  valerika, тук лечение не можем да ти предпишем, нито е редно. Болка два – три дни преди цикъл НЕ може да бъде от овулацията.
  Щом си ходила на гинеколог и то не при един и са ти казали, че всичко е о`кей, значи е така най – вероятно. Попитай ги за някакво обезболяващо, което без проблеми можеш да взимаш, за да тушираш болката и всичко ще е наред.

  Шани, ще ти драсна ЛС.

# 10
  • Мнения: 656
А с ехограф прегледаха ли те?

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Имам същата болка, но от другата страна, по време на овулация, поне от 15 години. По някакъв начин при мен е свързана с дебелото черво. Понякога е доста силна. На майка, която пише тук(дано се включи) са й обяснили за същото,че не е страшно (няма да предавам подробностите, за да не ги оплескам Simple Smile) От дясната страна обаче не мога да го свържа с обяснението на лекаря.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 10:53 от ljuboznatelna

# 12
  • Мнения: 36
Бим-Бам,не знам защо си останала с впечатление ,че търся лечение тук.Търся човек с подобен проблем,който го е решил.Не е много нормално все пак 30г да не си  имал болки и след като се появят да ти твърдят,че нямало нищо.Може пък някой от посещаващите този форум да си е решил проблема ,като е отишъл при друг специалист,не гинеколог и,като  знаеш къде да идеш -нещата са доста по-лесни ,нали?

# 13
  • Мнения: 656
 Whistling Ехо... вие там с болките - на ехограф гледаха ли ви?
Защото не всичко може да се "опипа"

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бим-Бам,не знам защо си останала с впечатление ,че търся лечение тук.....

 
  Ти сама каза „Дайте ми съвет,лекарство,успокоение ,каквото и да е...”. А аз просто добавих, че каквото и да ти кажем тук, трябва да го съгласуваш с лекар.
И аз почти 30год.не бях имала подобни болки, но след раждането се появиха – неприятно но факт.

И да, правиха ми всякакви изследвания, включително и ехограф  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт