Как подготвихте гърдите си за кърменето?

  • 2 242
  • 52
  •   1
Отговори
Здравейте, тази тема ме вълнува тъй като съм в 5-ти месец и ми предстои кърмене. Редовно по време на къпане разтривам грубо гъртите си с гъба за да подготвя зърната (така съм чела). Чудя се дали трябва да правя и друго. Не ми се иска като родя да имам проблеми с болки на зърната, както е било с майками като ме е родила.

# 1
  • Мнения: 4 451
Никак. Тя природата си знае работата и  всичко си идва на мястото като се роди бебчето. Това с обтриването с груба кърпа някои вече го отричат. Не е нужно нищо да правиш.

# 2
  • Мнения: 1 104
Аз не съм ги разтривала с група кърпа или гъба. Единственото, което направих беше мазане с Гермастан като влязох в  9 месец, но го правех само като се сетя, т.е. не много редовно.

# 3
  • Мнения: 27 524
Нищо не съм правила, няма нужда.

# 4
  • Мнения: 5 026
Нищо не съм правила, не е необходимо!

# 5
  • Мнения: 374
Никак. Тя природата си знае работата и  всичко си идва на мястото като се роди бебчето.
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз също бях чела и с първото дете го правих и незнам дали от това,но после нямах никакви проблеми с кърменето.Нямах рагади и не ме е боляло.Кърмих 6м.Сега реших,че след като веднъж съм кърмила няма да имам никави проблеми и къде заради това,къде от мързел нищо не правих.Но като се роди бебо първото ми разраняване беше още в родилния дом и не беше последното.Така,че съветат ми е да продължаваш,ако не ти пречи и не ти предизвиква контракции за да се подсигуриш пък то каквото дойде PeaceСамо да добавя,че освен обтриване друго не съм правила.

# 7
  • Мнения: 144
Според мен няма голям ефект от предварителната подготовка.приготви си някакъв мазен крем когато почнеш да кърмиш.

# 8
  • Мнения: 2 159
Никак. Тя природата си знае работата и  всичко си идва на мястото като се роди бебчето. Това с обтриването с груба кърпа някои вече го отричат. Не е нужно нищо да правиш.
И аз така мисля, това с обтриването може да ти донесе контракции
Аз мажех като се сетя с Гермастан, но не мисля че ми помогна особено, после е хубаво като усетиш дискомфорт в зърната след кърмене да си вземеш Лансинох и да се мажеш, той не се изплаква и много облекчава. Но започни веднага щом усетиш нещо

# 9
  • София
  • Мнения: 1 424
на мен никой не ми беше казал, че гърдите се подготвят за кърмене.
като почнахме обаче после да се учим  да ядем, беше едно хапане, дърпане. почнах да се изцеждам и така да ядем, но 7-8 пъти изцеждане на ден доста разрани гърдите ми въпреки гермастана, компреси с лаика и не знам си какво друго.
добре че бебка реши да суче сама, взех си накрайнци за гърди на чико и така карахме месец, докато гърдите ми се оправиха отвсякъде, и сега сме ок

# 10
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
В осми месец през бремеността, започнах да се мажа с гермастан, след това не съм имала никакви проблеми.....

# 11
  • Мнения: 3 500
Не съм ги подготвяла. Третирането на зърната предизвиква контракции и не мисля, че е много безопасно.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
обтриване и гармастан. от началото на9 месец. съветвам те горещо да подготвиш гърдите си

# 13
  • Мнения: 999
Търках ги с груба кърпа, но не мисля че имаше ефект.Като родих ми станаха ранички и на двете гърди и ги мазах с Дефламол.Доста е неприятно, но трябва да се изтърпи.
Успех.  

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/402/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/971/51
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Ако детайлно прочетеш тези линкове, с наблягане на третия в детайли - подготовката ти е ОК Simple Smile
Лека и безаварийна!

Общи условия

Активация на акаунт