кога започнахте със сокчетата

  • 1 875
  • 37
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 2 354
извинявам се, ако повтарям темата!
изтересувам се кога се започва със сокчетата, с по колко грама започнахте и от какви плодове(зеленчуци)!
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
# 2
  • Мнения: 532
Сокчета моята започна да пие след 1 годинка.
На малки бебета не е препоръчително да се дават,защото дразнят стомахчето.Помисли само:Пюретата са от сварени зеленчуци или плодове,а сокчетата са в сурово състояние.

# 3
  • Мнения: 371
През третия месец започнах да давам по 20мл. сокче от ябълка, после и от морков.

# 4
  • Мнения: 110
Ние започнахме сокчета на три месеца.Отначало по една лъжичка като постепенно увеличавах.Давах и само сок от морков и ябълка,към 8-9 месец давах и от портокал.

# 5
  • Мнения: 1 448
Не бързай, има време за всичко  Hug Съветвам те да отложиш захранването до 4-6 месец и да започнеш с пюре или каша   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 553
Дадох за първи път 1 ч.л. прясно изцеден сок от ябълка на 5 месеца.Постепенно увеличавах количеството и като стигнахме до 40 мл започнах да захранвам с плодово пюре. PeaceТова не е най-добрия подход обаче  Whistling

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 40 дена по съвет на педито  Close Такива колики му докара тоя сок  Close


п.п Никол и до ден днешен ли не си давала сок ?

# 8
  • Мнения: 46 438

п.п Никол и до ден днешен ли не си давала сок ?


Пила е- вднъж, майка ми е дала  Laughing беше малка, на 3 м.  Tired

Сега взимам някакви боклуци като излизаме, защото гледа, че другите деца смучат, но Слава Богу пие една глътка и другото го излива с голям кеф  Mr. Green

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

п.п Никол и до ден днешен ли не си давала сок ?


Пила е- вднъж, майка ми е дала  Laughing беше малка, на 3 м.  Tired

Сега взимам някакви боклуци като излизаме, защото гледа, че другите деца смучат, но Слава Богу пие една глътка и другото го излива с голям кеф  Mr. Green

Оф, ние сме обратното пък, плодове не иска, но за сок е първа писта  ooooh!

# 10
  • Мнения: 27 524
След годинката дадох за първи път, но той признава само вода и не ги пие.
Предложих портокал.

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Дадох сок от ябълка за първи път на 3 навършени месеца. Давах по 20 мл дневно.
На 4 навършени месеца давах по 40 мл. дневно.

# 12
След шестия месец. Суровите плодове дразнят стомаха и има опасност да предизивкат алергии. Започнах с ябълка по 5 мл и увеличавах всеки ден с 5 мл.

# 13
  • Мнения: 150
През третия месец започнах да давам по 20мл. сокче от ябълка, после и от морков.
Peace

# 14
  • Мнения: 2 197
Започнах със сок от ябълка на 4 месеца и половина. При дъщеря ми не е имало никакъв проблем, коликите тъкмо бяха започнали да отмират. За мен в соковете се съдържат безкрайно полезни витамини и влакнини, които не се набавят от пюретата. Така че аз лично не съжалявам, че съм захранила със сок.

Общи условия

Активация на акаунт