Въпросче към мамите на 5м. бебочета?

  • 403
  • 9
  •   1
Отговори
Племеничката ми е на 5м. и ме питат кога могат да и дадат банан и попара а аз съм забравила Embarassed
Не е за вярване колко бързо се забравя! newsm78
Моля мамчета припомнете ми за да им бъда полезна с отговор newsm17

# 1
  • Мнения: 950
Ние също сме на 5 месеца. Банан още не съм дала, но това защото още не съм стигнала до него. Попара не знам кога се дава - аз не съм. Мисля, че след около 2 месеца може.

# 2
  • Мнения: 1 029
Аз започнах захранването малко по-късно. Започнах с плодови пюрета някъде към края на 5-ти месец, тогава дадох и банан за първи път. Така че мисля, че може да й даде, но зависи как е решила да започне захранването. Според мен е най-добре да зададеш въпроса в подфорума за захранването. Там ще могат да ти дадат доста информация.
А за попара е още доста рано, мисля че в 7-8-ми месец започва да се дава.

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 13:38 от Belisima

# 3
  • Мнения: 121
Ние сме на 6 мес. и сега ще давам пюре от банан.  Ние преди време се изпъпчихме доста и затова чак сега давам. А за попара незнам.

# 4
  • Мнения: 266
Захраних на 3 месеца и на 5 вече давах и банан (пюриран) и попара. Проблема при банана е че запича.

# 5
  • Мнения: 54
От 6 месец се дава попарата

# 6
  • Мнения: 201
Ние сме на 6,5 месеца затова си позволих да надникна в темата , че ми е още прясно.  Grinning
Банан се дава на 6 навършени месеца ,не по-рано , т.к. съдържа хистамин. Това е и най-ранната възраст, в която се дават сурови плодове / ябълка , банан и круша/.
Моята педиатърка ме съветва да въведа попара от сухар и шипков или липов чай малко преди навършване на 7 месеца, но мисля да отложа за по-късно.

# 7
  • Мнения: 157
Аз започнах да давам банан на 4 мес, а попара на 6.

# 8
Мерси за отговорите   bouquet
Аз малко сам обаркала мястото на темата но нали съм си новак Grinning
Вече си припомних горе долу и май на 5месеца давах само плодово пюре и сок newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Съветът ми е да поизчака с банана, особено със суровия поне до 6-я месец. Моята бебка ака зелено от него и коремчето й се подува, та въобще се отказах да й давам.
Попара също още не съм дала. Заради сухарите, в които има сол и сиренето, което ще давам чак след 1 годинка.

Общи условия

Активация на акаунт