Меню за влюбени

  • 1 599
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 884
Здравейте, момичета, хайде споделете с какво мислите да изненадате любимия в къщи-става въпрос за трапезата/за другото-в друг форум/, защото ние ще сме "пълна къща", а искам и синът ми да разбере, че днес има какво да се празнува. Купих торта във форма на сърце, но искам и да приготвя нещо специално. Имате ли интересни идеи, свързани тематично с празника, като например кренвирши-сърца с яйце по средата? Това вече сме го правили, така че какво друго newsm78?

# 1
  • Мнения: 311
Моето меню ще е празнично,но не тематично-пържоли на скара с гъби и картофи на микровълнова-любимото ни допълнение.За десерт-шоколадово руло.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пиле с гъби и сметана и сладкиша с банани на Лео+ бутилка разкошно червено вино!  Peace

# 3
  • Мнения: 4 151
Аз нямам с кой да прекарам свети валентин... Sad Иначе ядах жито понеже съм на диета. Peace

# 4
  • Мнения: 2 099
Честит празник на всички влюбени и именници   bouquet
Моето меню беше много семпло, но пък много вкусно.
Направих торта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164868.msg3222209#new и пиле ризо по сем.рецепта/пиле- надробено с ориз+пържени картофи заляти с к.млеко с чесън/-едно от най-любимите ястия на мъжа ми.

# 5
  • Мнения: 5 622
Честит празник на всички влюбени и именници   bouquet
Моето меню беше много семпло, но пък много вкусно.
Направих торта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164868.msg3222209#new и пиле ризо по сем.рецепта/пиле- надробено с ориз+пържени картофи заляти с к.млеко с чесън/-едно от най-любимите ястия на мъжа ми.



Можеш ли да кажеш малко по-подробно за тази рецепта с пилето и ориза, моля!  Peace

# 6
  • Мнения: 2 099
С удоволствие, правиш си 1 тава обикновено пиле с ориз/вариш пилето и после в тава слагаш ориз с пилето, бульона и подправките, хубаво е пилешкото месо да е без кокал, за да не се налага да го обезкостяваш/, след като стане готово нарязваш пилешкото на дребни парченца,малко преди да стане готово пилето пържиш картофи и приготвяш сос от к.млеко с чесън и малко солчица. По принцип оформянето на ястието в чинията става изцяло в купичка /намокряш купичката, облепваш я с ориз, в отвора поставяш пилешкото и отгоре картофите, след което заливаш със соса/, но моето е оформено по този начин тъй като мъжа ми обожава п.картофи и предпочита да наблегна най-вече на тях Hug. Става много вкусна манджичка, много я уважаваме цялото семейство. Горещо ти препоръчвам да я опитате, да ви е сладко.
П.П. Хубаво е да си направиш повечко сос, аз го правя от 1,5 к.млеко, тъй като го обичаме по-сочничко.

# 7
  • Мнения: 5 622
Благодаря ти! Ще я направя, разбира се, аз за какво питах за рецептата  Wink

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт