Подути очи при 9м. бебе

  • 6 462
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
От няколко дни забелязвам че дъщеричката ми има подутини под очите...Не обръщах внимание защото е жизнена, енергична, играе, смее се...тоест други симптоми няма...но започнах да се притеснявам тъй като не знам на какво би могло да се дължи това...Пишете ако сте имали подобен проблем с вашето бебче...

# 1
  • Мнения: 51
Здравей и ние имахме същия проблем. На една от консултацииите споделих с нашата педиатърка, че това ме притеснява, а тя ми обясни че тъй като малката Ваня спи само по коремче това подуване било нормално. Не е зле да се консултираш с вашето педи.

# 2
  • Мнения: 1 884
Да, или с офталмолог ако има усложнение - сълзене, зачервяване, може да са запушени слъзни каналчета.

# 3
  • Мнения: 8 242
Чувала съм, че при алергична реакция може да се получи подпухване на очичките  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 200
Благодаря на всички съпричастни с нашия проблем. Ходихме на преглед при педиатъра ни. Направихме изследвания на кръв и урина - всички стойности са в нормите. Изписа ни капки за очи Офталмо-Септонекс. Очичките продължават обаче да се подуват от време на време. Мими също спи предимно по корем и дори прибира крачета към коремчето и спи така в една много странна поза...лекаря каза че е боли корема...чудя се постоянно ли и ако я боли няма ли да плаче...

# 5
  • Мнения: 51
Здравей не се притеснявай за това, че детенцето спи по корем. Моята кукла винаги спи по коремче с крака свити към тялото.Мисля че ако я боли коремчето ще е неспокойна през нощта освен, че спи в тази странна поза.Щом си е спокойно мъничето няма място за притеснение. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 230
На дъщеря ми също са подути очичките, също е весела, жизнена, смее се, говори си . Спи много по корем и предполагам, че е от това. Днес й бяха много подути, чак се изплаших, но тъй като спа почти 12 часа, вероятно е от това. Сега вече изглеждат почти нормални.

Общи условия

Активация на акаунт