посъветвайте ме какво ще ми трябва за бебето в родилния дом

  • 1 533
  • 24
  •   1
Отговори
В болницата казват че всичко си имат,но при тази криза не им вярвам много и за това ви моля за съвет

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз за бебето освен дрешки за изписване, нищо не съм носила.
Да не забравиш фотоапарат  Peace
Леко раждане

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Зависи в коя болница ще раждаш!Във всяка е различно.А за кризата  newsm78.Желая ти леко раждане!

# 3
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Най-добре се обади в болницата и попитай, ще ти кажат.Аз родих във Втора градска и освен задължителните памперси носех и ръкавички за бебона, оказаха се много полезни, нищо друго не съм носила, татито донесе дрешките за изписване.
Леко раждане и усмихнато бебе.

# 4
а трябва ли дрешките за изписване да се изперат преди това

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Предполагам, че зависи в коя болница раждаш и какво дават от там, но ще ти кажа какво ми беше нужно на мен за бебка.

Обикновени пелени, с които повиват детето веднага след раждането
Дрешки, с които да се облича бебето през следващите дни
Една пеленка за завивка или одеалце
Памперси
Мокри кърпички
Хавлийка за къпане
Бебешко сапунче

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 706
а трябва ли дрешките за изписване да се изперат преди това

аз лично нищо не съм прала, но ти си решаваш какво  да  направиш

# 7
  • Мнения: 1 564
Най добре попитай доктора или акушерката при които ходиш на консултация.На мен ми бяха дали списък на нещата,които трябва да нося.Леко раждане ти желая.  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 457
аз ги прах Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 580
а трябва ли дрешките за изписване да се изперат преди това
според мен е задължително представиси там дето са ги шили и кой и ще ги изпереш Naughty

А за бебето аз лично бях взела памперси,ръкавички/защото се драскат и плачат /и залъгалка.

Желая ти леко раждане   bouquet

# 10
  • Мнения: 10 982
Бебетата ги обличат с болнични дрешки почти навсякъде. При нас искат само 3 памперса на ден, крем против подсичане и 3 каучукови биберона. Вече за изписването си носиш твои дрешки.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
В Плевен си носиш абсолютно всичко за теб и бебето+комплекти със  спално бельо,докато в Г.Оряховица само дамски принадлежности.За това казвам всяка болница различно.А щом лекаря и е казал,че нищо не и трябва значи не и трябва.Относно прането на дрехи задължително се перат. Peace

# 12
  • Мнения: 503
попитай в болницата,ще ти е от полза!

# 13
  • Мнения: 1 170
Кажи за коя болница питаш, за да ти кажат конкретно мамите  Peace
В Майчин дон- София ти трябват само дрехи за изписване и по 5 памперса на ден (Pampers) Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
За бебето съм носила памперси (малък пакет)и мокри кърпички(пак малък пакет), дрехите за изписването задължително ги изпери - с бебешки прах и ги излади - еко видиш по колко и какви складове и камиони се валят не би ги сложила така върху новороденото си бебе....Wink

За себе си -направление, лична карта, обменна карта, по-спец изследвания ако имаш, картончето с кръвната ти група. Носи си 2 пакета нощни превръзки, мокри кърпички, кърпи, ластик за коса, съпун, ТХ, самобръсначка, четка и паста за зъби, четка за коса, евентуално пижама (при нас не даваха да си със собствена), джапанки, лансинох (гермастан), по-късно подплънки за гърди и евентуално помпа сигурно ще ти трябват, гсм, зарядно, фотоапарат, нещо за четене, задължително за начало шоколад и малка мин вода, лигнин (на мен не ми потрябва но тези със секциото в началото ползват, но и от болницата дават, но е по-хубаво да си имаш под ръка), бабешки гащи, чорапи, жилетка (ще ти е по-удобна от др блуза ако ще кърмиш), може да си вземеш и сутиен за кърмачки или поне някой поне 1 номер по-голям от нормалното ти, сега забравих имаше едно дето се пръскаше ако са ти правили епизиотомия...също и смрадлика може да си правиш, но това може ако се налага спокойно и в последствие сигурно и др неща ще ти трябват, но каквото забравиш ще ти носят.
Аз тръгнах от къщи с - 2 малки кърпи, сапун, ТХ(това ще ти трябва да се измиеш ако раждаш нормално след клизмата - зад момент Wink), гащи резервни, джапанките, носни кърпички, 2-3 превръзки, вода , шоколадче(това за след раждането, по време не дават да се яде и пие) и гсм-то, после ми донесоха др неща.
Ако се сетя др ще допълвам, а ти къде ще раждаш всъщност?

Общи условия

Активация на акаунт