Детските градини и превенцията от болести

  • 2 238
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Здравейте,
Дъщеря ми скоро ще тръгва на ясла и знам че там върлуват много вируси, кое лекарство е ефекасно за подсилване на имунната система. Нашата лекарка ни предписа ехинацея – 10 дена се дава, 20 почива, но в тези 20 дена вероятността да се разболее детето е голяма. Каза, че може да пробваме с имунобор за деца, ама то нещо не било хубаво. Давам и сокчета, плодове и витамини. Какво давате вие за предпазване от болести. Трябва ли да се свържа с хомеопат по този въпрос и ако може препоръчайте ми някой. Благодаря ви за съветите.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Не искам да те плаша,но каквото и да даваш,ако е казано,че ще боледува то нищо няма да я спаси.Иначе осцилококцинум се дава профилактично,есберитокс,имунобейби и хомеопатични някаква коластра беше,ама какво точно не си спомням.

# 2
  • Мнения: 1 428
И аз имам същото питане и ще следя с интерес темата.

# 3
  • Мнения: 1 883
Не искам да те плаша,но каквото и да даваш,ако е казано,че ще боледува то нищо няма да я спаси.
newsm78

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не спонсорирам аптеките ако няма наистина нужда. Тази зима съм купила само един сироп за кашлица, който Александра пие в момента. Превенцията, на която наблягам е пресни плодове и фрешове.

# 5
  • София
  • Мнения: 771
Давай здравословна храна, много плодове и зеленчуци, давай и имуностимулатор. Но ... след около 5 месеца опит с яслата стигнах до един друг извод. Много е важно да имаш много добър педиатър под ръка, защото ако детето не се лекува правилно, ще боледува още по-често и ще бъде тъпкано с тонове ненужни лекарства. 

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
Винаги съм се чудила в днешно време от къде може да се ... купи здравословна храна?!? newsm78 И какво да давам когато синът ми не яде почти нищо от пресните плодове и зеленчуци. Лъжем се с банани 9 където в тях няма нищо полезно) и по някое друго резенче ябълка ( която не знаем от кое дърво е откъсната).

# 7
  • Мнения: 17 402
Да не те отчайвам, ама спасение няма. Има деца,които влачат хреми и кашлици, но нямат и ден отсъствие. Както има и такива, които са тъпкани с всякакви химии и нехимии и пак са все болни. Късмет!

# 8
  • Мнения: 537
Благодаря ви за отговорите.
Педиатърката ми е горе-долу добра, само при последното боледуване нещо не се представи добре. И Изабела не обича много плодове, половин ябълка ако изяде си е постижение, въпреки че си яде манджите. Не сме се тъпчели с излишни лекарства, но ме е страх да не прекаля с имуностимулаторите и да се изнежи.

# 9
  • Мнения: 14 133
Да не те отчайвам, ама спасение няма. Има деца,които влачат хреми и кашлици, но нямат и ден отсъствие. Както има и такива, които са тъпкани с всякакви химии и нехимии и пак са все болни. Късмет!
Така е!!! Всичко е много индивидуално!!!Аз наблягам на целогодишната консуманция на плодове и зеленчуци и витамин С.

# 10
  • София
  • Мнения: 203
 Здравей, Теди
    Симона явно е набор на твята кукла - род. е на 11 юли 2005, дадох я на ясла преди 2 месеца    и половина - 2 пъти ми боледува - последният път лекарката ни предписа КИДИ вит. и ЕСБЕРИТОКС и сега сме накрая на шишетата - да чукна на дърво няма проблеми и съм много доволна/не знам дали нещо ще се промени като спре даг ги пие/. Също отскоро яде ябълки като за световно. Това е пък ще видим какво ще стане.Не се притеснявай излишно - всяко дете трябва да мине през това.  На мен доскоро ми се беше свило всичко и свиквах заедно с нея с яслата, но сега нещата горе - долу се нареждат - опитваме се да намаляваме с лелките бибата smile3504 вечер като я взимам е в настроение/повечето пъти/ и като ме види,много радостна крещи "Мамааа, ето гоооо". Пак ти казвам, не се притеснявай излишно,по-скоро гледай яслата да е добра, с добър персонал.
   Стискам ви палци  newsm10

# 11
  • Мнения: 417
Аз искам да споделя какво направихме в нашата детска градина. Купихме т.н. кутия за еднократни салфетки за ръце. Монтирахме ги и вече не носим кърпи за ръце. Децата, особено тези в първа група не могат да си познават кърпите- така се разпространяат конюктивити и др. вируси. Платихме го  двама родители и се уговорихме всички после да купуваме салфетки. При разхищаването което правят децата ще излиза около 4-5 лева на дете месечно. Освен това имаме машина за мин.вода - топла и студена и ползваме само еднократни чаши, които също осигуряваме ние родителите. 

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 726
Здравейте,Дъщеря ми скоро ще тръгва на ясла и знам че там върлуват много вируси, кое лекарство е ефекасно за подсилване на имунната система. Нашата лекарка ни предписа ехинацея – 10 дена се дава, 20 почива, но в тези 20 дена вероятността да се разболее детето е голяма. Каза, че може да пробваме с имунобор за деца, ама то нещо не било хубаво.

имнобор също е ехинацея- различни производители, различни форми.
Аз лично съм доволна от Есберитокс- две зими синът ми беше здрав с него- не ходеше на ясла, но все пак- нито една болест. Давах капки 1седмица 3пъти дневно, една седмица 2пъти дневно, 1 седмица веднъж дневно и 1 седмица почива. лошото е че капките са доста неприятни на вкус. Има и таблетки, които могат да се дъвчат.

# 13
  • Някъде в България
  • Мнения: 16
Аз използвах Цитросепт две шишенца общо за месец и съм много доволна.Досега повече от три седмици не е издържал да ходи на градина без да се разболее.А сега от октомври месец ходи без прекъсване и без да се разболява.А пък и като се има в предвид ,че аз бях болна от грип и той не се разболя ,значи ефекта е страхотен.

# 14
  • Мнения: 175
Ние ходим на ясла от април миналата година и първите няколко месеца не минаваха без разболяване,че дори и на два пъти стигахме до антибиотик.Но всеки месец задължително се разболяваше,след това две,три седмици на ясла и нослето потича и хайде пак вкъщи.Сега вече не е така,не е бил болен от края на агуст,началото на септември-нито хрема дори\да чукна на дърво\.Не е виждал педиатърката си от тогава.Аз му давам Коластра и Зелена Енергия на Аква Сорс,в дните когато посещава яслата но като цяло мисля че вече е изградил някакъв имунитет.Та мисълта ми беше че каквото и да даваш на детенце ,в началото ще боледува защото ще има контакт с много дечица ,от които винаги има кашлящи ,хремави и т. н.Но нека това не те обезкуражава,защото и да пропуснете яслата в градината ще бъде същото в началото.Успех и по малко боледуване!

Общи условия

Активация на акаунт