язва на стомаха?

  • 15 907
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
здравейте!дядо ми е с язва на стомаха,беше огромна, след проведено лечение се сви,но при последния преглед се оказа,че пак е започнала да се разраства и казаха,че ще трябва да се прави операция.насрочена е за след около месец.решили сме през това време да опитаме някакво алтернативно лечение,като хомеопатия и разни изпитани бабешки методи.ако знаете нещо по въпроса,ако имате близки справили се с такъв проблем ,моля споделете!

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Алтернативни методи незнам, но майка ми си калцира 4 язви с Нексиум. Ако не сте опитали - опитайте. Малко е скъпо лекарството, но наистина има ефект.

# 2
  • Мнения: 2 006
Чай от Жълт Кантарион-класика Peace

# 3
  • Мнения: 215
А каква е причината за язвата ?

# 4
  • Мнения: 1 116
Ако язвата е от Хеликобактер, лечение има. Освен това има и лекарства които предпазват стената на стомаха и едновременно подобряват епителизацията.

# 5
  • BG
  • Мнения: 390
Ако язвата е от Хеликобактер, лечение има. Освен това има и лекарства които предпазват стената на стомаха и едновременно подобряват епителизацията.
Кои лекарств имаш предвид?
Съпругът ми е с няколко язви на стомаха, няма хеликобактер, но има много киселини през ноша, направо дъждове от киселини.
Благодаря предварително.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зеле... трябва да яде много прясно зеле ...само там има витамин У , който се "грижи" за язвите..... а хеликобактера се трепе с антибиотик

# 7
  • Мнения: 4 414
най-важното за мен е начина на хранене. трябва да се ядат храни, които са лесно смилаеми, за да не се отделят твърде много стомашни сокове. трябва да се яде по малко и начесто. не зная какъв специалист може да ви консултира по-конкретно за такава диета...може би диетолог или гастроентеролог
ако се решите на хомеопатия, посетете класически хомеопат...аз лично бих избрала лекар.
успех  bouquet  bouquet

# 8
  • BG
  • Мнения: 390
Благодаря Ви, за отзивчивостта, засега (2-3 нощи) сме овладяли положението с липса на хранене след 18 часа, профилактично давам чай от жълт кантарион  - 2-3 пъти дневно и 10-ина капки Цитросепт във всяка чаша чай. Стискаме палци да не се връщат тези ужасни киселини, защото на него му е зле, но и аз се чувствам ужасно пред факта, че немога да му помогна.
Желая здраве на всички и успешна нова седмица  Simple Smile

# 9
# 10
  • BG
  • Мнения: 390
много ти благодаря   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 082
забравих да ти пиша,че много добре действат препечени филийки намазани с мас за закуска-това е изпитано-ядат се известно време докато се успокои проблемът.също вечер се издълбава картоф и се слага малко захар.сутрин се изпива сока на гладно-това е против киселини.и последно-рецептата с прополиса...

# 12
  • BG
  • Мнения: 390
Добре де, аз съм химик по образование, този спирт, с този висок градус как действа на раздразнената лигавица, струва ми се странно, сипи спирт на рана на пъста  #Crazy
Другото със соковете още утре ще го пробваме, не ми се ходи за картофи в 22 часа.

# 13
  • Мнения: 2 082
не зная как действа спирта.една позната така си излекува гастрита и го научих от нея.направих на съпругът ми ,но той не е постоянен и го заряза.иначе аз открих една фирма,която предлага воден извлек на прополис и си поръчах,но съм го ползвала само като капки за нос и за имунитет...

# 14
  • BG
  • Мнения: 390
Дай повече инфо за тази фирма с прополиса, за да взема, при нас положението е доста критично, вече се разочаровах от традиционната медицина. Изрових един изостанал картоф и го напълних за утре сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт