на почивка с бебе

  • 1 594
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Съпруга ми ме изненада с почивка до Мексико (Кабо Сан Лукас)....НО с бебе!!!
Моля за съвет от опитни майки.
Адриан ще е на 7 месеца тогава. Интересува ме всичко- Какво да нося? Дали хотелите предлагат детски легла? Как стои въпроса с детегледачките? Някой ползвал ли е този вид услуги (на страницата на хотела предлагат тази услуга, но няма подробности- колко струва, какво раб. време, какви условия, имат ли лиценз и т.н)? Малко ме притеснява мисълта да си оставя детето, но ще искам примерно да се попека на спокоиствие за час, два.....
Всеки съвет ще е ценен, че в момента повече се притеснявам, от колкото радвам!
Благодаря предварително!!!
М.

# 1
  • Мнения: 3 367
криб е добре да си носите; ситери има, но са доста скъпи и не всички говорят езика,поне там където бяхме ние;не позлвахме,редувахме се да ходим на пирамиди,концерти,нощни изцепки и пр..
иначе си е море като море,ако сте ол инклузив е много удобно;
 с бебе си е като с бебе=ще яде пясък,ще спи следобед вътре и ще се редувате да ходите на плаж, ще си лягате вечер ранко ако такъв му е режима и така...
Мексико е прекарасно място за море, но поне за нас не сработи да сме всички в една хотелска стая и не бихме повторили засега..

# 2
  • Мнения: 53
Благодаря за отговора,
Редуването е винаги опция, надявах се и на друга алтернатива
Стана ми интересно с нощните ви изцепки? Не мога да си представя сама да тръгна да се веселя вечер.....

# 3
  • Мнения: 3 367
в нашия пакет имаше включени една камара екстри-екскурзии,масажи,скуба,шоу-та разни вечерни и пр; ние чудесно се веселим поединично по принцип,а и бяхме с една друга 2ка приятели без деца,та нямаше проблем;
алтернатива има-обадете се на хотела и вижте какви са условията им за ситери;на нас ни предложиха 12 долара на час,една жена к не обелваше дума англ ,и реших че не си залужава зора..може и да има лицензирани ситери,не знам..
не се тревожи,чудно място е,хората са ужасно услужливи и мили,морето е великолепно;

# 4
  • Мнения: 53
Ами вие не сте били сами. Ние също се веселим добре по еденично, стига съответно да сме с някой близък приятел....но ще бъдем само тримката.
Вие в кой хотел бяхте отседнали?
Ние по принцип сме от "активните" курортисти- обичаме да разглеждаме забележителности, дълги разходки, спортове, нощен живот и т.н.....и сега с бебе не виждам как ще стане....предполагам ще променяме стила на почиване:-)
Благодаря пак за отговорите!
М.

# 5
  • Мнения: 3 367
Simple Smile)))с дете/ца е пак "активно" , но по друг начин; ние бяхме в канкун,един комплек Екс-пу-ха к го разруши Катрина..беше ОЛ ИНклузив,ядене на корем,не мислиш за нищо..в Мексико сам трудно си екскурзиант,доста е неорганизирано като транспорт и пр,ако има нещо от хотела-идете,иначе аз не бих рискувала,особено с дете..

# 6
  • Мнения: 53
хехе, да де, енергията ще бъде пренасочена в/у бебето.....той вече почти пълзи, а до тогава вече той ще е "активния" турист....Вече се виждам как ще играем на гоненица около басейна:-)
Ние не сме ол инклусив.....но сме близо до всичко, така че се надявам, че няма да има проблем с намиране на ресторанти и т.н.

# 7
  • Мнения: 636
Ходихме на море през януари (Куба) със 7-месечно бебе. Всъщност 2 семейства със 7-месечни бебета. Другата мама също посещава форума, дано се включи с мнение.
Общо взето почивката мина много добре, никакъв проблем от страна на децата.
На плаж стояхме по цял ден, времето беше не много топло и го позволяваше. Мятахме децата по количките и цял ден навън  Sunglasses

Хубаво е да си носите сгъваема кошарка. Ние не носехме поради ограничение в багажа и пак изкарахме. Другото семейство носеха и си я взимаха дори на плажа.
Относно храна за бебето: аз бях приготвила няколко домашни пюрета, които държах в хладилник в стаята, но нямаше как да ги топля. Затова препоръчвам готови пюрета. Вода за бебето си носех от тук. За целия престой изпи 1 бутилка  Crazy Кърмех на поискване.
Детегледачки има, но аз лично не изпитах нужда да оставям детето. Нашето дете  може да спи на шум.
Нощен живот, хм, дори и младежите си лягаха към 11-12 ч. Цял ден на плаж е уморително. Вечер малката спеше в количката, докато ние пиехме по питие на бара. Имаше програма всяка вечер, много се забавлявахме.

Екскурзии - ходихме на обиколка из Хавана с рентакар. Не си забравяйте кенгуруто за разходки из плажа или из града. Организират се много екскурзии, но повечето не са подходящи за бебе. Въпреки това сме много доволни и вече планираме следваща почивка след месец-два.

Ако имаш други въпроси - на среща съм  Hug

# 8
  • Мнения: 327
Аз съм другата мама, за която пише Гери  Hug . Ех, че беше хубаво на тази почивка. А най-много ми хареса, че таткото най-активно помагаше около бебока. Та аз бих добавила - вземете си някакво надуваемо коритце или басейнче, за да има къде да къпете бебчето и слънцепредпазен крем с висок фактор. Преди да тръгнем бях харесала една кошара на Грейко, която е с покрив срещу УВ лъчите, ама трябваше да я поръчвам по интернет и да я чакам 3 седмици, така че се разминахме с тази придобивка, а все още ме е яд, защото въпросното нещо тежи само 5.5 кг, а обикновената кошара - 13 кг.  Shocked А и мрежичка против комари за количката.
Не се сещам за друго, но ще цитирам един канадец - вземете двойно по-малко дрехи и двойно повече пари и се наслаждавайте на почивката. Wink

# 9
  • Мнения: 53
 Благодаря за отговорите на Канадските майки!
 Завиждам ви благо, че сте били заедно. Аз с удоволствие бих отишла на почивка с друго семейство с дете, но уви всичките ни приятели са без деца тук. Аз имам playard, който както съветвате ще взема. Имам и babybjorn, което още не съм ползвала, въпреки че беше една от първите покупки за бебето. Надявам се най-накрая да ни послужи.
 А за нощния живот.....понеже като чета review-та всеки хвали партитата там.....но както и да е ще си изкараме добре и без да ходим на тях.
 
 

# 10
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами, а трябваше ли да слагате на децата си някакви допълнителни ваксини?

# 11
  • Мнения: 327
Здравейте мами, а трябваше ли да слагате на децата си някакви допълнителни ваксини?
Не, защото нашите бебчета са малки, но аз си сложих комбинираната против хепатит

# 12
  • Мнения: 53
"Преди да тръгнем бях харесала една кошара на Грейко, която е с покрив срещу УВ лъчите"

http://www.graco.co.uk/product/travelcots_playpens/playpens/packnplaysport/
Това ли имаш в предвид? Ако не, прати ми линка, че ме съблазни с килограмите. Thanks.

# 13
  • Мнения: 327
Да, за същата кошара става въпрос.

# 14
  • Мнения: 11 306
Щерката беше ан 8 месеца като посетихме Тунис.
Непременно си приготви аптечка с лекарства за разтройство и електролитни прахчета за детето.
Непременно питай дали предлагат детски пюрета в хотела и къде можеш да си купиш такива.
За да не носиш с теб.
Повечето хотели си имат бебешки легла. Но ти провери.
Съвет от мен - ако детето си има любима музикална (друга висяща играчка) я вземи непременно. Ако имаш бейбифон - също. Върши невероятна работа за собствено спокойствие.
Ако можеш - вземи бъги (стролер). Аз не бих разчитала на кенгуру. Ще се измориш, бебето ще заспи...

Общи условия

Активация на акаунт