Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 12

  • 16 605
  • 283
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449
Добре дошли в нашата канадска тема !
Тук споделяме всичко, което ни вълнува и свързва с Канада.
Нека да изпълним тази тема с добри новини за нашите очаквани бебета, сбъднати желания и стремежи.



 ALBERTA

Kalida – Edmonton
HOLY – Calgary
Titina – Calgary
Бетко – Calgary

 BRITISH COLUMBIA

denzul - Vancouver
mamamasha – Vancouver
Г-жа Броненосец - Vancouver

 MANITOBA

Kikito – Winnipeg

 QUEBEC

cho4o - Montreal
heureuse – Montreal
Фейчето – Montreal
kristie – Montreal
Mimcheto – Montreal
mama n – Montreal
mama Desislava – Montreal
МИНЕрВАта – Montreal
Мегито - около Montreal
nelson – Montreal
p4eli4ka – Montreal
shemet neveroiaten – Montreal
Rosementia – Montreal
rosist – Montreal
Tути Фрути – Montreal
Yoni bonboni – Montreal
Poupon – Ottawa
Далала – Quebec

 ONTARIO

Ryan’s Мom - Brampton
croco1 – Mississauga
dany_ip – Mississauga
Dot – Mississauga
Gery. R. – Mississauga
kivito – Mississauga
Sneji – Mississauga
SweetyP – Mississauga
Гаргамелчо – Newmarket
Век, де – Toronto
Chrisimommy – Toronto
doreto – Toronto
Dunn – Toronto
Еli_c – Toronto
Kаролина – Toronto
nadi_n – Toronto
nevenska – Toronto
Pisanka – Toronto
silvia_alexis - Toronto
sylvi – Toronto
sunnyflower - Toronto
vanesamom – Toronto
niara – Waterloo



Очакваме ви в Канада:
a_tita, Diviana, ДИдка БГ БанДИТКа, lili, hesitant, Millena

старата темичка

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 01:38 от Каролина

# 1
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Каролина поздравления за прекрасно оформената тема Simple Smile

# 2
  • Мнения: 449
шеметке, благодаря.
Аз питах в старата ни тема дали искате да си поокрасим новата, но никой нищо не писа и аз го приех като знак на съгласие.
Ако някого съм пропуснала в списъка, моля да ме извини ще го добавя.

# 3
  • Мнения: 22
Здравейте момичета! Честит празник на всички! Heart Eyes
Най-сетне се престрашавам и аз да се включа и излизам от ролята на анонимен читател на вашия чудесен форум  Simple Smile   При съпруга си съм в Торонто  от 3 месеца и вече съм бременна. Поне така показа теста, защото все още това не е потвърдено официално от лекар. Днес бях при личния си лекар. Той ме разпита, записа разни работи, измери ми кръвното. Долу в лабораторията ми взеха кръв, а на видеозон ще бъда в понеделник. Моят лекар ми каза, че повече при него няма да имам работа и ми даде лист с някакви описания и си запазих час за някакъв друг лекар, който така и не разбрах какъв е. Аз с английският съм все още зле и мъжът ми ми беше преводач. Това което ме притеснява е, че при този следващият лекар ще бъда чак на 5 март, до тогава ще съм в 13-та седмица. Аз съм 40-годишна и разбирам рисковете от такава късна бременност, макар че не ми е първа. Обаче така и не разбрах, теста за Синдрома на Даун къде ще го правят, кой ще го направи и кой ще ме информира за резултата? Ако е този другият лекар, при когото трябва да отида, не е ли късно 13-та седмица? Благодаря ви предварително за отговорите и отново ви пожелавам всичко хубаво!
Много сте мили всички!
Поздрави
Дорето

# 4
  • Мнения: 2 959
Каролинка, страхотно си се справила! Оформлението е повече от перфектно! Само ако можеш да допълниш/ докато все още имаш възможност/ и Тути Фрути/ много отзивчива Монтреалска мама/, Ели С/ Торонтска мама, с много добри медицински познания/, Бетко/ новичка бъдеща Мама в Калгари/, Мегито/ около Монтреал/, Фейчето/ Монтреал/. Ако можеш да добавиш и линка към старата темичка , доста е ценна, особено с информацията за ваксините и тестовете по време на бременност! И още един път Благодаря за красивата и подредена нова тема, умееш ги тез работи!
Дорето, добре дошла сред нас! Дано да се чувстваш комфортно и да намериш много виртуални дружки. Тук Момичетата са много приятни. А колкото до изследванията в последната тема, мисля на последната страничка Дюн писа, а и малко по- напред има доста информация! И поздравления за решението Ти за бременност, възхищавам ти се на енергията и решителността, но така е защото не физ. възраст е важна, а емоционалната, нали така, смело Момиче?! Успех с адаптацията към Канадската действителност, Бременелке!

# 5
  • Мнения: 449
Благодаря ти Калида!   bouquet
Знаех си аз, че съм пропуснала някого.
doreto, добре дошла сред нас и честита ти бременност. Ти наистина си смело майче. Личния ти лекар те е изпратил на гинеколог, който от сега нататък ще следи бременността ти до раждането. Като отидеш при него му кажи, че искаш да направиш изследването за синдрома на Даун и той ще ти даде направление. Дано само да не е късно, защото се прави до края на 14 седм.

# 6
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
doreto Честито и лека бременност. До колкото знам изследването за синдром на Даун май е задължително в Онтарио ако майката е над 35 - и е безплатно също така.
Kalida как сте с Дана - напоследък се губиш сякаш, но винаги, когато някой се нуждае от помощ си насреща  Heart Eyes  Как е зимата при вас?

# 7
  • Мнения: 22
Благодаря за милото посрещане!  Hug
 

# 8
  • Мнения: 2 959
Шеметче, винаги съм наоколо, но миналата седмица борихме един вирус с Дана без лекарства и за няколко дни се върнахме на фаза новородено- кърмене и ставане посред нощите. А Вие с Марти как сте, вече сте само на кърма, нали?! Майчето как е, имаше ли възможност вече да се запознае с красивият Ви град?
Каролинка, беше ме питала, дали нашият Тати си играе с Дана, ами да, когато си е вкъщи, нещо като Твоето положение. Ти избра ли вече билети откъде ще купиш? Ако искаш вмъкни и Далала/ в Квебек/, макар че тя рядко пише при нас, но е с много богат кърмачески тандемски  опит.
Снежи, честито за жилището, това е добра инвестиция. Успех с пакетирането.
Росист, поздравления за намирането на детска градинка за Благи. Как е с храната там, доволна ли си?
Мамомаша, беше питала дали все още има моменти когато Дана иска да я кърмя повече, има, Да, особено миналата седмица когато отказа да яде всичко друго. Винаги има такива случай, но като кърмиш поне знаеш че има какво да предложиш на детенце и то да не откаже. Бабата радва ли се че ще идва при Вас?
Дензълче, как си, Бременелке? Започна ли да тежи коремчето?
Пчелице, кога Ти беше следващият ултрасаунд?
Поздрави и на всички други бременелки- Щастливче, Силви, Дюн, Кивито, Роземонтия.
Бетко, как си в Калгари? Намери ли познати?
Титина, страхотно парти си спретнала. И как намираш българите там, Те преполагам са от доста време?
Краси, загуби се Ти, но ние си чакаме продължението на фотосесията за красивата мама пипи.
Гери, къде в Интернет може да се прочете повече инф- я за тоз др Гълъбов, където даде цитата за ваксините?
Крисимам, аз си чакам търпеливо, не се притеснявай. Когато Ти остане време за спаначената- чеснова супа, тогава. Поздрави за Криско!

Хубав и приятен следобяд ви желая!

# 9
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Kalida,как намирам българите тук ли? Струват ми се доста усмихнати и приветливи. Даже онзи ден успяха да ме замъкнат на едни масайи /такива масайни легла и има процедури по 40 мин които са безплатни/.Лошото е , че в района където живеем има само една българка, другите са по хиловете.
Живот и здраве като взема книжк ту /сега чета де/, ще съм по мобилна. newsm78
Каролина, оформлението е страхотно.

# 10
  • Мнения: 676
Здравейте момичета,

HAPPY VALENTINE'S DAY

Каролинка супер си, останах приятно изненадана от днешното посрещане в канадската тема. Аз се губя от време на време, ту се появявам, ту изчезвам като старите пари Laughing но не съм ви забравила. Влизам за малко 4ета ви, но нямма време да пиша.

Честито на вси4ки бременелки  bouquet

Лека ве4ер и много прекрасни моменти Hug

# 11
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте!
Каролина, поздравления за симпатичната тема; а и на мен като нов потребител ми е интересно и полезно да знам кой от къде е.
Добре дошла на Дорето и честито!
Калида, и аз се зачудих къде си, липсваха твоите обстойни постинги. Радвам се, че пишеш за вируса в минало време!
Аз, за съжаление, не мога да го направя - в момента ме мъчи кихане, кашляне и хрема - доста наприятно! Но като гледам в метрото колко други хора кашлят и смърчат... явно е обща болест. Страх ме е да отида на лекар, защото мисля, че ще ми изпишат антибиотик... За сега хапвам мед, лимони, пия осцилококцинум и сироп Стодал. Ако се сещате за нещо друго - давайте! Приемам идеи.

# 12
  • Мнения: 417
Каролина Страхотна Нова Темичка! Поздравления!

 newsm10
Калида, позагуби се, но се радвам че сте успяли да преборите вируса. Даничка да си стъпи на крата много скоро!
Иначе за коремчето, да Simple Smile .... започвам на бъчвичка да приличам Mr. Green

Добре дошла на Дорето!  Hug Честита бременно и много лека пожелавам!

Момичета, я да ви питам: Дали сте чували дали има някакви противопоказания ако се лети със самолет в 7-8 месец? Въобще не е дълъг полет, но все пак се замислих дали няма което да навреди?
На мен не ми се струва, но реших да попитам и за друго мнение Simple Smile

# 13
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
denzul най-добре питай доктора ти какво мисли по въпроса. Някои авиокомпании искат бележка/разрешение от доктора след 7-ми месец за да те качат на самолета. Стига да разберат че си минала седмия месец  Wink
Kalida радвам се че сте преборили боледуването. Ние /благодарение на вашата помощ/ сме само на кърма напоследък - дано да задържим по-дълго така. Сподели как борихте вируса без лекарства - ще е много полезно за всички ни си мисля.

# 14
  • Мнения: 369
 Kаролина, страхотно си се справила  Peace Много е готина темичката.

Каролинка, ..... Ако искаш вмъкни и Далала/ в Квебек/, макар че тя рядко пише при нас, но е с много богат кърмачески тандемски  опит.

  Ами аз викам да включваме към списъка момичетата, които пишат в темата. Аз мисля, че целта на този списък е затова, а не да изброяваме българското население с тандемски или дългосрочен кърмачески опит в Канада  Mr. Green. То тогава, дайте да включим и мама Кенга, че и тя като ни се разсърди, че сме я пренебрегнали, ще останем без ликедосани дрешки и отворени супи. Sick

Общи условия

Активация на акаунт