алергия към белтъка на кравето мляко

  • 2 220
  • 1
  •   1
Отговори
   Здравейте д-р Слънчева!
  Детето ми е на 11 м. На 5 мес.възраст кожата на детето стана суха и започна да се лющи,но единствено на коремчето и гръбчето.Заведохме я на педиатър и ни каза ,че е алергия към белтъка.А аз току що бях започнала да я дохранвам  с АМ.Минахме на хипоалергенно мляко и на безмлечни пюрета и каши.За 2 мес.диета кожата си остана същата.Аз започнах след това да й давам обикновено АМ и всякакви млечни храни.Кожата продължаваше да си е същата.Януари месец решихме да я заведем при др.Мустаков.Той ни направи серумен тест ,при което се оказа,че имаме алергия към кравето мляко,пшеницата(глутена),ориза,домашен прах,морков,ябълка и ориз.Предписа ни безмлечна и безглутенова диета.Също така пием Кларитин,Фенистил.Имаме и диагноза атопичен дерматит и алергичен ринит.Започнахме отново да пазим диета,но кожата си е все същата.Ходихме и на кожен лекар,но според него това не е никаква алергия,а просто по суха кожа,която с подходяща козметика и с времето ще се оправи.От 2 мес.се мажем с Атодерм и може би кожата е малко по добре,но пак си е суха.Странното е ,че детето не е имало никакви други симптоми като повръщане,диария,обриви.Единствено суха кожа и то не по цялото тяло.
  Искам да Ви попитам,дали е вазможно това да не е алергия!Чувала съм от много майки,че децата не трябва да се тестват до 3или 5 годишна възраст,защото тестът не е категоричен.Това вярно ли е?При нас коефицентите       на кравето мляко и глутена бяха между 1 и 2 по скала от 1 до 4 т.е. умерено и много ниско.А останалите алергени са между 1 и 0.Дали и това е от значение.Вече незнам какво да правя-дали да спазваме диета и да лишавам детето от важни за него храни или да не спазвам?Вие на какво мнение сте?Може ли просто на детето да му е по чувствителна и по суха кожата?
  Извинете,че бях доста обширна,но исках да Ви представя по ясно нашия случай.
  Благодаря Ви!   

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Алергията към белтъка на кравето мляко се проявява различно. Вашият случай вероятно е от леките форми на проява. Доказва се с изследване на нивото на антителата в серума. При най-леките случаи има само кожни прояви, но въпреки това е добре кравето мляко и всички продукти от него да се изключат. Това е временно, защото състоянието е преходно. Подходящо мляко при изразена алергия към белтъка е Фризорер.  Консултирайте се със спеиалист по детското хранене доц. Маринова. Тя ще Ви направи диета и храни които да давате и които да изключите временно от храненето, за да не се задълбочи проблема особено ако се е насложил и вече алергичен ренит.

Общи условия

Активация на акаунт