Обилно повръщане

  • 3 483
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте д-р Слънчева.Проблема ми е,че синът ми Алекс повръща от както се е родил.До 20ден беше само на кърма,след това минах ме на смесено хранене и към 45ден сме изцяло на АМ,защото нямах кърма.Пиша ви подробно,защото може да е от значение.В момента сме на 4.5месеца,а продължава с повръщането.От 3м минахме на хранене през 4ч като изяжда от160-200мл 4пъти на ден .Това нормално ли е?Количеството,което изпива няма значение,защото и малко да яде пак повръща.Някой път е на фонтан или много пъти по-малко и така през целия ден.Винаги го оригваме и го държим прав половин час след хранене,бяхме му повдигнали дюшека нищо няма резултат.Случва се и повръщане когато е гладен и трябва да го храня.В момента сме на Миламил.Иначе е добре жизнен е и наддава бих казала доста вчера се теглихме 8.300кг и 68см,но той се роди голям 4кг и 52см.При тези кг трябва ли да се притеснявам от рахит?Моля ви дайте ми съвет какво да правя.Докторката му казва,че е нормално,но аз не мисля така.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! По принип повръщането е сириозен симтом и трябва да се изясни. Причините могат да бъдат:
по-изразен физиологичен рефлукс. Повръщането намалява когато се започне храненето с пюрета и каши.
Повишен тонус на мускулатурата на пилора- има препарати са намаляване на тонуска като кординакс
При анатомичен дефект, който се проявява до 2-3 м. от раждането. При Вас най-вероятно е първата причина. За това говори и доброто наддаване на тегло. Количеството храна, което трабва да изяжда на едно хранене средно е 100мл+месеца по 10. Примерно бебе на 3 месеце 130 -140 мл на хранене. Обикновенно децата около 4 месец удвояват теглото си сравнено с това при раждането.
При храненето на деа с адаптирани млека рискът от рахит е нищожен-те са обогатени с вит.Д и покриват дневните нужди.
За съвет ако бебето повръща предимно на фонтан направете конселтаия със спеиалист по детско хранен- напр. доц. Маринова.

Общи условия

Активация на акаунт