Салата с манго?

  • 2 985
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622

 Мисля(почти съм убедена), че съм чувала и виждала някъде рецепти за салата с манго.

Струва ми се, че ще бъде много приятна, с екзотичен вкус...

Не знам дали трябва да е в комбинация със зелена салата и синьо сирене или пък с някакви други съставки..

Каквото и да е, съм отворена за вашите преложения. Вярвам, че все някой е правил/пробвал такава  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 956
Именно - яла съм такава. Не съм я приготвяла, защото вкъщи аз ям плодовете като семки, а мъжа ми нагъва по-мъжки храни...
Салатата обаче баше манго на къси дебели лентички, айсберг на парчета колкото левче, рукола, пармезан и няколко чери доматчета на половинки. Значи основата беше айсберга, отгоре мангото, около тях руколата, поръсена с пармезан и украсено с чери на половинки. Беше залята с някакъв сос, в който със сигурност имаше зехтин, сок от портокал, сол, лимонов сок... Обаче все ми се струва, че бяха сложили още нещо в соса (сигурно готвачът е прибавил нещо тайно...), понеже сосът баше някак вискозен, т.е. сгъстен и плътен.
А идеята ти със синьотосирене не е лоша - преди да сложиш сиренето, пробвай от салатата с кое сирене ти движи повече. Аз лично не обичам сладникави сирена и съответно пармезанът някак не ме е по вкуса... Но пък синьото е някак по-специфично и тежко...

# 2
  • Мнения: 5 622
Благодаря ти за идеята!

Ако някой все пак е правил такава или има по-точно пропорции на сос и съставки, нека сподели, моля!  Praynig

Иначе мангото го обожавам и го ям и аз като семки, сега даже не са и толкова скъпи тези плодове и човек може да си позволи да експериментира и да го сложи и в салата.....

# 3
  • Варна
  • Мнения: 634
салата с манго

необходими продукти:
1 зелена салата, 200 г рачешки рулца, 1 плод манго, 10 репички, 2 стръка целина, 1 с.л. ябълков оцет, 1 с.л. сметана, пресен кориандър

приготвяне:
почистете и измийте салатата. Подсушете и накъсайте с ръце. Обелете и нарежете на кубчета плода манго. Нарежете репичките и целината. Разбъркайте всичко в купа. В отделен съд смесете и разбъркайте хубаво оцета, сметаната, сол и черен пипер. Поставете в салатата нарязаните рачешки рулца и залейте със соса. Отгоре наръсете с накълцан пресен кориандър.


http://72.14.221.104/search?q=cache:HwLA7ap3I74J:forum.skycode.c … bg&lr=lang_bg
От този сайт е рецептата,но аз не съм я пробвала.МОже и да я направя,че и аз много обичам манго.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 622
салата с манго
............

Благодаря! Само рачешките рулца няма да мога да сложа, защото не понасям никаква морска храна, но пък без тях ще се изгуби и основният вкус предполагам  newsm78  Rolling Eyes




Оле, че много идеи....   bouquet

Отивам да чета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт