Мокри кърпички vs миене на дупе

  • 2 169
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Искам да Ви попитам какво е Вашето мнение за мокрите кърпички и миенето на дупе с вода? До колко е удачно да се ползват кърпички вместо "старомодното" миене и колко често може да се прибягва до този по-бърз начин за хигиенизиране при смяна на памперса?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Мокрите кърпички са голямо удобство, но пре новородените и бебетата до 3 м е подходящо съчетаването им с миене с вода. По кожата могат да останат участъци изцапани с урина и това да доведа до зачервяване и подсичане. След измиването седалището трябва да се подсуши и намаже с бебешко олио. В по-голямата възраст на кърмачето, кожата вече е малко по- груба и може да се ползват само кърпички. В тази малка възраст можете спокойно да ги ползвате когато сте на разходка ,гости или конселтация без да измивата бебето.

# 2
  • Мнения: 288
Д-р Слънчева,

подкрепям мнението за измиване всеки път при смяна на памперса и така постъпвах до сега - 3 седмици. Само че ме посъветваха хора, отгледали по две и повече бебета че не било добре да измивам седалището на бебето (а с тях и крачетата) по 7 пъти на ден - преди всяко хранене сменям памперса, измивам седалището с топла водичка, подсушавам и намазвам с Бочко и олио Бюбхен. Бебеши душгел използвам само вечер при къпането. Та посъветваха ме да използвам мокри кърпички при смяна на памперса, а да измивам седалището само когато бебето е акало. Аз продължавам да мия бебчето, през последните две нощи ползвах мокри кърпички при нощната смяна на памперса и си спестих миене през нощта. Вие какво ще ме посъветвате - да продължавам ли седемкратно да мия дупенцето?

Благодаря.

# 3
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При бебетата в раннан възраст миенето с вода и мазането с кремчета е по-добрия вариант. Когато стане на 4-5 месеца вече можете да го почиствате само с кърпичките.В тази възраст кожата вече не е така нежна и няма риск от подсичане.

Общи условия

Активация на акаунт