от акво се прави сиренето дунавия

  • 20 588
  • 52
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 379
мами, знае ли някой от какво се прави сиренето дунавия. един познат ми каза, че било краве сирене с мас!!! а толкова го обичаме вкъщи! и давате ли на децата си такова?

# 1
  • Мнения: 867
  В един магазин, където продават само млечни продукти-продавачката ми обясни същото, че в "Дунавия" се слага мас, аз също бях много изненадана.
 На малкия давам само краве сирене!

# 2
  • Мнения: 2 865
И аз така съм чувала, не купувам такова сирене.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз така съм чувала - с мас. На мен дори на мас ми мирише и по тази причина не го купувам

# 4
  • София
  • Мнения: 375
И аз не го купувам поради тази причина, звучи ужасно и само като си придставя мас Sick Sick Sick Naughty а като бях малка мама го нупуваше много и беше вкусно и едва ли тогава е правено от мас #Crazy

# 5
  • Мнения: 38
Преди време една позната работеше в сердика и казваше, че се прави от най масленото мляко/но това беше преди 10години/, сега едва ли ще е така. Но да се прави от мас е абсурд.

# 6
  • Мнения: 3 251
За мас-не знам, но знам, че се прави от сухо мляко, 100% е изкуствено, ако прибавят и брашна и желатини, както при киселите млека... То какво ли остана натурално?!
Аз чух, че в "Активия"- та  също имало мас и желатин, не знам до колко е вярно?!?!

# 7
  • Мнения: 1 352
Това с маста е абсурдно Naughty.
Турците също правят и ядат абсолютно същото сирене като нашето Дунавия, а всички знаем, че те свински продукти не консумират.

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
До колкото ми е известно, сиренето Дунадя беше измислено като марка след аварията в Чернобил. Тогава за да не се изхвърлят количествата сирене, то се върна в мандрите за преваряване или нещо от този род. За първи път чувам да се слага мас в сирене, пък и не разбирам защо Thinking.

# 9
  • София
  • Мнения: 974
И аз знам, че се слага мас в него newsm78 .....може би е широко разпространена заблуда Laughing

Но е факт, че много го обичам и дори допуснах грешката навремето да захраня Криси с него Embarassed.....е беше голяма грешка, обрина се детенце и оттогава само краве сирене има в къщи.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз съм чувала, че слагат мас, ама все не ми се иска да повярвам  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Иии, какво сте се запристисквали Rolling Eyes И да слагат мас, какво? Вие коледни курабийки не ядете ли? Защото и те са с мас, нали знаете WinkЧудо голямо...

# 12
  • Мнения: 6 461
Днес дори пазарих "ДУНАВИЯ"
Определено в къщи на всички ни харесва  и винаги имаме в хладилника от това сирене.... Wink
За първи път чувам,че се слага мас .... newsm78

# 13
  • Мнения: 577
Иии, какво сте се запристисквали Rolling Eyes И да слагат мас, какво? Вие коледни курабийки не ядете ли? Защото и те са с мас, нали знаете WinkЧудо голямо...
Peace

# 14
  • Мнения: 5 140
И аз го харесвам това сирене и когато ми се дояде си го купувам.
За мас да се слага в него ми се струва абсурдно.

Общи условия

Активация на акаунт