проблем с кърменето. помощ!

  • 310
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
моя приятелка роди преди 3 дни. бебенцето има усложнения и е в друга болница. тя много иска да кърми и не знае какво да направи. още няма никаква кърма и гърдите са и съвсем меки. как да постъпи до като чака да и върнат бебето?

# 1
Не знам, дали моят съвет ще помогне. Имах усложнения след раждането и бях на антибиотик, съответно не можех да кърмя. Гърдите ми също бяха меки и нямах кърма. Въпреки това изцеждах с помпичка на всеки три часа. Ако изпитва болка трябва да бъде внимателна. Така първите 7 дни. След това бебето засука и кърмата се увеличи постепенно.ърмих една година.

# 2
  • Мнения: 390
Да цеди с помпа да си стимулира лактацията-бях същият случай-бебето ми замина в кувиоз и стоя там 1 месец-не засука въобще.На мен ми дойде кърмата чак на 5-тия ден,до тогава нямаше и помен да идва.Кажи на приятелката си да не се притеснява-и аз бях така шашната Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
 Най- добре е да започне да цеди на всеки 2 часа (най- добре с помпа)- в началото по 5-10 минути; няма да има нищо и помпата ще работи на празен ход  Simple Smile, но скоро млякото ще слезне. Да се храни редовно и да пие течности- по 1,5 на ден. Нека да попита персонала в болницата, в която е бебчето как после да му носи от изцедената кърма- мисля, че имат изискване да се преварява, но те ще й обяснят.
Пожелавам й бързо оздравяване на бебчето и скоро да се гушкат двама с мама. Hug

Общи условия

Активация на акаунт