Да кажем "Не сте сами!" и на медиците в България!

  • 1 459
  • 36
  •   1
Отговори
http://dnes.dir.bg/2007/02/15/news1339545.html
Всички да ги подкрепим - и да им помогнем да изритат тоя некадърен комуноид ГАЙДАрски! Поклон пред вас, спасители в бели престилки - не сте сами!

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Извинявай, но като чуя български лекар, никакви положителни мисли не ми идват.

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 573
"...окончателно сключените договори са повече от 30%..."
И как стана така, като окончателен текст на договорите още няма? Който подписва, подписва "на зелено", за да му платят "авансово" част от парите за м.януари и да имат какво да ядат у тях.
Приятели от София са видели проекта - глоба за надхвърлен лимит направления - 2000 лв. На печелившите - честито! Сега вече направленията наистина ще свършват на 1-во число (е, всяко предвидливо джипи си пази по пет-шест за бебета и наистина критични случаи).
Не зная дали ви прави впечатление, от две-три години медиите тенденциозно поддържат кампания против лекарите, особено около периодите на сключване на договори със Здравна каса и залагат основно на това колко много пари им плаща касата, подминавайки тихомълком колко много разходи, глоби и недомислени процедури им налага същата.
Поклон пред тези хора, повечето от които работят "въпреки"!   

# 3
  • Мнения: 674
http://dnes.dir.bg/2007/02/15/news1339545.html
Всички да ги подкрепим - и да им помогнем да изритат тоя некадърен комуноид ГАЙДАрски! Поклон пред вас, спасители в бели престилки - не сте сами!
ВЪОБЩЕ НЕ СЪМ СЪГЛАСНА С ТЕБ Воден дух!! Лекарското съсловие е може би най добре платеното най богатото и НАЙ КОРУМПИРАНОТО В БЪЛГАРИЯ. Чувала съм хиляди истории за по 2-3 хиляди лева и евро комисионни които се събират за операции за НАГЛИ ИЗНУДВАНИЯ НА ПАЦИЕНТИ ЗА ПАРИ. Между всички лекари има и някой които са много честни но за съжаление те въобще не са голяма част. Съжелявам много ама те вземат само заплати от по 1200-1800 лв. отделно са им всички други подаръци и прочие колко хора в България които са на заплата имат такива доходи -айде стига сме им казвали не сте сами. Друг е въпроса че на повечето от тях въобще не им пука за нас пациентите а ни смятат за ходещи банкомати! Все те са недоволни от нещо и все протестират а в болницата до нас няма лекар с автомобил под 30 000- 40 000хил лева. За тези остри думи се извинявам на малкото честни и достойни медици в България но за повечето им колеги просто не ми се говори!! Naughty Naughty

# 4
Мариянке, какво значи "нагло изнудване" - ти като отидеш в магазина, без пари ли пазаруваш? Крайно време е да започнете да цените лекарската професия - а като не ти отърва ходи при врачките, те сигурно без пари баят, а?

# 5
  • Мнения: 674
Мариянке, какво значи "нагло изнудване" - ти като отидеш в магазина, без пари ли пазаруваш? Крайно време е да започнете да цените лекарската професия - а като не ти отърва ходи при врачките, те сигурно без пари баят, а?
Скъпо Водно духче става дума за всички тези пари в пликчета в пристилки и незнам си какви начини които те искат под масата за операции за които държавата им плаща и най вече е инвестирала в тяхното обучение и специализация.
Иначе 20-30 лв за преглед -добре нямам нищо против и всички ние ги плащаме. Но ето ти сама казваш те получават пари заплатени са никой не преглежда безплатно и ПАК СА НЕДОВОЛНИ Е СТИГА ВЕЧЕ.Няма доктор с заплата под 1500лева повярвайте ми.
На един колега жена му едва не умря от инсулт защото докторчето си чакаше комисионната от 3000 лева и не искаше да я оперира докато в багажника на колата му не беше оставено пликчето и това въобще не е единствения случайййй.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Простете му на Аслан (Духа), той просто не знае за какво говори.
Не му се връзвайте.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 517
МАРИЯНКАА, и двамата ми родители са лекари и категорично мога да те уверя, че са единици тези лекари, чиито заплати се измерват в такива числа (имаше дори един доста добър иначе лекар, който се отказа от практиката си, защото заплатата му не стигаше за наложените от Здравната каса глоби). Отношението към лекарите днес е повече от ужасно, и говоря не само за държавната политика, а и за отношението на обществото.
Самата система  е болна, няма как да работи, цялата работа се отразява на пациентите, но благодарение на медиите вината се прехвърля на здравните работници.
Има, разбира се, и черни овце, но във всяко съсловие си ги има, не можем обаче да сложим всички под общ знаменател!

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Отношението към лекарите днес е повече от ужасно

Отношението НА лекарите към пациентите - също.
(с малки изключения)

# 9
  • Мнения: 2 663
Извинявай, но като чуя български лекар, никакви положителни мисли не ми идват.
Отношението към лекарите днес е повече от ужасно

Отношението НА лекарите към пациентите - също.
(с малки изключения)

Точно!!!!

# 10
Да си лекар е призвание и в България има много отговорни, отдадени на работата си и пациентите медици. За съжаление обаче аз и моите близки имаме горчив опит от срещите си с "лекари", за които работата в името на пациента отдавна е загубила смисъл. Сблъсках се с бездушие и мога да кажа дори с безотговорност. Точно заради това не мога да ги подкрепя. Извинявам се на тези, които достойно изпълняват дълга си! Дано продължават да го правят въпреки всичко!

# 11
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 833
Мариянке, какво значи "нагло изнудване" - ти като отидеш в магазина, без пари ли пазаруваш? Крайно време е да започнете да цените лекарската професия - а като не ти отърва ходи при врачките, те сигурно без пари баят, а?
Скъпо Водно духче става дума за всички тези пари в пликчета в пристилки и незнам си какви начини които те искат под масата за операции за които държавата им плаща и най вече е инвестирала в тяхното обучение и специализация.
Иначе 20-30 лв за преглед -добре нямам нищо против и всички ние ги плащаме. Но ето ти сама казваш те получават пари заплатени са никой не преглежда безплатно и ПАК СА НЕДОВОЛНИ Е СТИГА ВЕЧЕ.Няма доктор с заплата под 1500лева повярвайте ми.
На един колега жена му едва не умря от инсулт защото докторчето си чакаше комисионната от 3000 лева и не искаше да я оперира докато в багажника на колата му не беше оставено пликчето и това въобще не е единствения случайййй.

Така е, съгласна съм с Мариана...
Когато оперираха мама от рак на шийката на матката беше така, както казва Мариана. Изнудиха ни да дадем пари. Докато не дадохме просто отказваха да я оперират.

Тя трябваше да постъпи в болница за операцията. Държаха я 2, 3, 4 дни, на петия ден тя вече плачеше от отчаяние, защото не издържаше психически на гледките и случаите в болницата, а лекарят отказвал да я оперира с доводите 'Няма свободна зала', 'Няма свободен анестезиолог' и т.н. За 5 дни не се намери зала за операция за час! Накрая баща ми се ядоса и когато мама се разплака последния път по телефона й каза 'Ти не разбра ли че трябва да им дадеш пари! Отиди там и давай... давай колкото искат!'
Майчицата ми мила, колкото е притеснителна и добра душица... не мога и до ден днешен да си представя как е попитала лекаря дали не трябва да му даде пари... (и сега ми се насълзяват очите при мисълта).. а надутия пуяк само каза 'Ами да, госпожа, трябва'. Майка ми разтреперана му дала определената сума (по-малка от казаната от Марианка) Същия ден, след половин час е имало свободна зала, свободен екип лекари... ей така, изведнъж, като по чудо...
Това никога няма да го забравя!

Има много добри лекари, хора, които са светци, които спасяват живот защото са се клели да го правят безкористно...
Има и такива, които не заслужават да носят това име!
За съжаление смятам, че вторите преобладават...

# 12
  • Мнения: 934
ПАК СА НЕДОВОЛНИ Е СТИГА ВЕЧЕ[/b].Няма доктор с заплата под 1500лева повярвайте ми.

От къде си толкова сигурна, че няма доктор със заплата под 1500лв.?? Close
Може би ще е добре да си покажа фиша, за да те опровергая! Confused
Пари "в джобче " и "под масата" не взимам, а и не съм общопрактикуващ лекар....Ха сега.... Thinking

# 13
  • Мнения: 133
Извинявай, но като чуя български лекар, никакви положителни мисли не ми идват.
, въпреки това, все пак не мисля , че може всички лекари да се поставят под общ знаменател.
Въпреки личния ми опит ми се ще все още да вярвам, че има коректни и честни лекари, които отговорно си вършат работата и да се надявам, че следващия път аз или някой от моето семейство ще попадне на такъв.

# 14
  • Мнения: 2 032
Първо, в твоя случай, не е "и", защото ти в друга тема наричаше сестрите в Либия "коконите", които, общо взето, според твоето неосведомено мнение, са виновни.
Второ, "спасителите в бели престилки" прекалено често са изнудвачи, заслужаващи раирани пижами: пресен пример мога да ти дам как във Военна Болница поискаха 30 хиляди лв (да, тридесет хиляди лева! за джоба на рекетьора в бяла престилка!) за да приемат ракова болна за лечение с химотерапия.
Не поставям цяла професия под общ знаменател, ама не съм забелязала бурни протести от "белите престилки" срещу престъпната практика на колегите си за изнудване на пациенти.
Практиката "смятам, че не ми плащата достатъчно, затова ще муфтя народа" е позорна, е вреди на имиджа на цялата професия, така че не очаквай особено състрадание по темата. Поне не от мен.

Общи условия

Активация на акаунт