Как да я отбия постепенно?

  • 460
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 949
Здравейте!
Знам, че всяко дете е различно, но се надявам тук да намеря отговор на въпроса си  Hug

Налага се да отбия дъщеря си постепенно до навършването на 1г.-1г.1-2м., т.е. докато още не е станало горещо.

Сега се кърмим вечер преди заспиване (като преди това тя вечеря твърда храна), сутрин около 5ч (с единствената цел да заспи поне още за час, през който и ние двамата с баща й да си доспим) и, което ме притеснява най-много - поне веднъж нощем. Чувствам, че ако успея постепенно да премахна нощното кърмене и да го заменя напр. с айран, сок, чай или вода, няма да има проблем с другите 2 кърмения. НО опитах с чай - пи и след това плака, киселото мляко не го иска, а иначе не го отказва денем. Със сока успеха ми беше почти като с чая. За 2-3 нощи успяхме да минем само с чай, но до там  Cry

Не знам как да постъпя без това да се окаже травмиращо за детето ми. Аз ще издържа на безсънието 1-2 вечери, но не искам тя да се чувства зле и да плаче  Cry

# 1
  • Мнения: 374
Ние сме в сходна ситуация. Обаче моят син не иска нищо, освен цица. От една седмица експериментирам, като вечер му давам твърда храна и преди заспиване АМ. Като се събуди през нощта му давам цица и заспива и се събужда отново около 4, 5 или 6 часа. Тогава му давам сутрешната доза АМ - около 200мл. и пак заспива до към 7 часа.

# 2
  • Мнения: 2 553
Ако се буди детенцето ти от глад през нощта, давай му нещо по-засищащо за вечеря, а го кърми преди сън. Така може би ще е ситичко през нощта и няма да се буди да суче - поне при моята дъщеря така беше. След това може да махнеш и вечерното кърмене и да ти остане само сутрешното, а по-късно да махнеш и него  Peace Това беше нашата схема (казвам "нашата", защото моята дъщеря се отби сама и колкото и да предлагах цица - не искаше - отбиването се получи при подобна схема Mr. Green).

# 3
  • Мнения: 28
Най- добре е първо да премахнеш нощното кърмене, като наистина даваш по-питателна храна и то час преди заспиване,за да не й е тежко на стомахчето на малката, а и да издържи до сутринта.
 Въпреки силният сукателен рефлекс и моите големи притеснения с отбиването на моя юнак всичко стана много лесно и безболезнено, и за него, и за мен. Отбих го когато навъшваше 1 год. и 3мес. Вечер когато искаше да суче в 9 часа му предлагах просто вода/ стига да приема биберона/ или чай. От нашият лекар разбрах, че най-безобиден и не дразнещ стомаха е чаят от липов цвят и предлагах на малкия именно от него. Вече сме на две годинки и все още си го търсим преди заспиване, а хубавото, е че мога да го давам без ограничения.
В продължение на две седмици след премахването на нощното кърмене, замених и сутрешното с даването на по-ранна закуска/6-7 часа/. По късно свикнахме да закусваме към 8 -9 часа, а и той да не се буди толкова рано.
Надявам се да успееш лесно с отбиването!!!

# 4
  • Мнения: 2 784
Единственото, което мога да те посъветвам е да премахнеш нощното кърмене без да го заменяш с вода или мляко. Най-малкото, защото иначе ще трябва да ставаш. за да дадеш вода или мляко. Wink В началото ще е трудно, въоръжи се със здрави нерви и стискай зъби. Вярно, ще ви се съберат няколко дни по-малко сън, но, разбере ли веднъж, че няма да получи мляко, ще спре да се буди. Аз гушках и повтарях твърдо:"Мама няма мляко, почакай до сутринта, тогава ще цокаш.". А Калина ревеше истерично. И така около седмица, после всички спяхме по-спокойно.

# 5
  • Мнения: 1 949
Благодаря ви момичета  Hug

Ще продължавам с опитите. Тази нощ беше кошмарна - прекарахме 3 часа в рев. Тя рева и аз - с нея  Embarassed Не можах да издържа, предадох се, дадох да суче.  Embarassed
Тази нощ мисля да спя в другата стая, а Криси да оставя да спи с баща си. Той не може да й даде да суче, надявам се да го усети. Надявам се поне на НЯКАКЪВ успех.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт