Черпи ли се и как в яслата за РД на детенце?

  • 3 027
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Да ви питам - малката има в неделя рожден ден и се чудя какво да занеса в понеделник в яслата - бомбони, безалкохолно? Само за лелките ли, или и за децата? На втората смяна как да стане почерпката, да оставя всичко на първата смяна ли? Изобщо черпите ли и как и с какво? Нямам идея какво се прави.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 984
Ако искаш черпиш, ако не искаш-не. Взимаш една торта, бонбони и сокче за децата, а за госпожите, колкото повече, толкова по-добре. За тортата поискай да ти дадат от сладкарницата сертификат/май така се казваше/ и това е. Весело изкарване  Hug   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 723
Винаги съм носила торти в градината и яслите. Обикновено "празнуват" сутринта, към 10- 10,30ч, организират им хубави тържества - пеят и танцуват и рожденника се чувства в центъра на вниманието. Дори им подаряват и подаръчета.  Wink

# 3
  • Мнения: 6 206
А защо не занеш и торта, да си пеят хепи дърдей /както казва моя син/. Вземи балони, украси, сокчета за децата. Носи сертификатите на всичко, което носиш. Сертификатите ги искай откъдето ги купуваш нещата, ще ти дадат, само не забравяй да искаш. Учителките знаят как да проведат тържеството. Щом е ясла, може и да говориш с момичето, което им води заниманията и да я помолиш да води рождения ден. Тя е различна от лелките.
Водим много рождени дни по детски градини. Веднъж докато ние водихме, в съседната група учителката водеше рожден ден на друго дете.
Дали амбицирана от нас, или просто така си го правеше, но останах много приятно изненадана.
Така че направи го предимно заради детето, на учителките занеси, пък те ще се погрижат и за втора смяна. Не ги мисли тях.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 356
Благодаря момичета. Аз не знам кой им води заниманията на ясленчетата. Досега съм виждала само лелките, които ни посрещат. Ще взема утре да ги питам имат ли изисквания. Добре, че ми казахте за тортата, изобщо не се сетих, мислех че трябва само бонбони  Embarassed На соковете как се взима сертификат, нали от магазина ги купувам?

# 5
  • Мнения: 6 206
Е чак са соковете не вярвам да поискат.
Тортата или ако има още нещо за ядене на децата.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 340
Да попитам и аз този сертификат от ДГ ли го искат и за какво е

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
здравейте!Искам да споделя моя съвсем скорошен опит.На 09.02 Сами имаше рожден ден, взехме голяма торта/задължително сертификат/, натурален сок/шишета от по 1 литър/ и солети.Това за децата, а за госпожите бонбони и безалкохолно.Тортата беше 30 парчета-20 деца по списък +госпожите, лелката,възпитателката, завеждащата и пр.Децата бяха само 12, а и им одрязаха дста малки парченца така, че сигурно са почерпили всички госпожи в яслата.Тържеството беше много хубаво, пуснаха ме да снимам, ето наколко снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=104145
Успех на тържеството и весело посрещане на празника newsm10

# 8
  • Мнения: 872
Сертификата за тортата го искат в градините и яслите, за да са сигурни, че с тортата всичко е наред. Тортите обикновенно имат малка трайност. Или, не дай Боже има проблем с нещо като салмонела или подобни.
Весело изкарване на рожденния ден, да е жива и здрава и винаги усмихната рожденничката!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Благодаря.  Hug

Тортата на Сами много ми хареса - с динозавърчетата   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 640
Торта,сок,дребни сладки и сертификат за произхода и годността на тортата и сладките,ако са от сладк.цех купени.Ако са пакетирани сладки-те си имат етикет.За персонала-тук няма правила-каквото ти е на сърце.Те така или иначе ще си вземат от почерпката за децата/мое мнение/.

# 11
  • Мнения: 3 271
Ние носим торта (задължително със сертификат), няколко сока, и някакви солети (макси микс примерно). Отделно понякога съм взимала балони и/или маски за децата (в София Прес са по 25 стотинки  Peace ) Весело им е и много се радват на тези тържества.

# 12
  • Мнения: 1 364
И в яслата и в градината носех торта и сокчета.
Към 10 ч. празнуват, поздравяват рожденика, пеят, снимат се и хапват торта.

# 13
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Винаги сме носели торта, натурални сокове от големите кутии, сладки, соленки, бонбони - няма отделно за госпожите, каквото за децата, това и за тях. Не са ме пускали вътре, но по снимките виждам, че пеят на рожденика, танцуват (правят си мини дискотека Wink), позират с тортата - това става към 10-10.30 сутринта. Първата смяна винаги оставя от почерпката за колежките си от втората!

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 А защо не са ви пускали вътре? newsm78
 Ние носим торта,сок и бонбонки.Винаги са ме пускали вътре,първо децата пеят,танцуват,поздравяват рожденника.После рожденника духа свещичките,правим много снимки с всички деца,с мама...От тортата остава и за втора смяна и за директорката. Peace

Общи условия

Активация на акаунт