как да си сменя педито ?

  • 421
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Търся помощта ви по един много важен за мен въпрос.Моето педи излезе адцки некадърно по много въпроси.Още първия месец ни каза да пием сокчета.(добре че не го послушах).Сега сме в средата на 3 мес. и педито ми каза вчера на консултацията да давам на бебо картофено пюре смесено със захар, сол и маргарин (масло).Според мен ни е още много рано!?
Затова ви питам как мога да си сменя педито сега преди да е станало късно?

# 1
  • Мнения: 9 050
Ами, честно да ти кажа, това не е критерий дали е некадърна лекарката. Колкото педиатри има, толкова са и теориите за захранването. В Бургас, например започват със сокчетата от третата седмица. наложи ми се един месе да ходя там на консултация. Синът ми беще на 3 месеца и ми кааха, че било време за зеленчукови пюрета. Останаха много изненадани, като им казах, че аз още плодови не съм давала...
Така че, вероятно просто педиатърката ти е за ранното захранаване. Иначе може да е чудесен лекар. Ако обсъдиш с нея твоите виждания а захранването, може би зя в бъдеще няма да имате проблеми.

Колкото до смяна на личния лекар, такава може да се прави само в определените за това срокове. Най-близкия е през юни. Изключение се допуска само при определени обстоятелства, като промяна на местоживеенето, например.

# 2
  • Мнения: 374
Отиваш при новоизбрания от теб лекар и попълваш заявление, че го избираш за личен лекар на детето. Това е.

# 3
  • Мнения: 1 029
Вероятно не е толкова сложно, сигурно е както leoni е казала. А иначе ти си в пълното си право да смениш педиатъра щом не си доволна и нейните методи не отговарят на твоите разбирания. Дано да попаднеш на свестен лекар следващия път!  Peace

# 4
  • Мнения: 140
Смях се с глас на заглавието... Joy
Мисля че педиатъра може да се сменя само два пъти в годината-като Джипито.

# 5
  • Мнения: 2 197
Не виждам защо се притесняваш. По въпроса за захранването има много теории. всеки лекар си има предпочитана. Ти си тази, която решава дали да се съобразяваш с нея или не. Тя ти дава препоръка, не те задължава. И аз не съм била съгласна с много от нещата, които пекарката ми е казвала и просто не съм ги правила.
Иначе само 2 пъти се сменят личните лекари - юни и декември. И да не си доволна нямаш никакви шансове да го направиш преди това.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Смяна на личен лекар (в случая пидиатъра на детето) се сменя два пъти в годината, както вече са типисали. Другия случай е когато смениш местожителството в друг град.
Стария личен лекар не се уведомява от теб. Отиваш при новоизбрания лекар и попълваш формуляра. Стария ти лекар ще бъде уведомен от касата, че вече е с 1 пациент по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт