отглеждане на момче...?

  • 11 484
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
здравейте мами! имам едно "глупаво" въпросче към вас: по-лесно ли се гледа момче отколкото момиче? чувала съм например, че памперса на момчето се слага по-хлабаво за да не му се "сварят топчиците", това вярно ли е и има ли някакви други особености в отглеждането на момче - при къпане например. малко съм шашната, защото досега ми казваха че ще е момиче, а сега пък щяло да е момче и просто искам да съм подготвена в случай на момче. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
според народната поговорка, най-трудно се отглеждат момче и пуйче.  Laughing

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз имам момченце и не съм го чувала това за сваряването, но каквото и да имаш ако ти е първо винаги ще ти е трудно в началото! Особеносттите са единствено с забелването на пишката, ако решиш да я забелваш, защото има противоречиви мнения! И да не се оставя много да плаче, за да не се изтърси, май така се казваше!
Да ти е живо и здраво, пък каквото дал Господ! Hug

# 3
  • Мнения: 1 448
Единственото, което може би има разлика е грижата за пишлето  Laughing Пусни си темата в "Майки, бъдещи и настоящи"  Whistling

# 4
  • Мнения: 27 524
Няма нищо по-различно. Нито за пишелето. То изобщо не се пипа, забелването са глупости! Къпане, гледане, памперси, всичко е еднакво. А иначе палави и кротки има и от двата пола. И честито  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 16
имам син на 6 месеца, до този момент не бих казала, че съм имала особени трудности. Не е имал колики, не е плакал до захлас, не е боледувал.
Настроението ми подобно на твоето, беше за момиче и то защото се притеснявдах, че ще ми е по-трудно да се справя с отглеждането на малкия мъж. Сега съм благодарна и щастлива, че имам син!

# 6
  • Мнения: 5 246
Момче или момиче...всъщност в началото са си просто бебета. Преди да родя се наслушах на това, колко трудно се гледат момченцата. Много се притеснявах и си задавах хиляди въпроси. Ами справих се, не било толкова трудно. Като гледам приятелките ми, които имат момиченца си давам сметка, че те не правят нищо по различно  Wink

# 7
  • Мнения: 887
Едва ли има някаква разлика.Отговорността е еднаква.Може би при момчетата манипулацията,свързана със забелването е по-специфичното, което трябва да се вземе впредвид.Има обаче много противоречиви мнения.Според мен и забелването,и незабелването са еднакво отговорни,затова всеки родител трябва да реши как да постъпи.

# 8
  • Мнения: 46 488
Не се тормози още от сега с градски легенди  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 668
Не се тормози още от сега с градски легенди  Grinning
Да ... и аз това исках да ти кажа  Laughing
Също така - да знаеш , че да имаш момченце е страхотно  Wink

# 10
  • Мнения: 948

Също така - да знаеш , че да имаш момченце е страхотно  Wink
Peace

# 11
  • Мнения: 121
Нищо сложно в малките мъже, повярваи! Grinning И аз много се плашех, но няма нищо страшно.Ето вече сме на 6 мес. и всичко си е наред.Относно забелването за мен колкото по  рано толкова по добре.Бавничко всеки ден по малко и малчо неразбра нищо. Моя приятелка доста късно забели ппишлето на неиното мъжленце и доста проблеми си имаше. Трудно пишкаше, винаги с плач, тя го гонеше с шише всеки път даго промива и общо взето голяма драма. Затова всеки сам решава. Хаиде успех , живо и здраво мъжленце да имаш stork-boy

# 12
  • Мнения: 27 524
Преди даването на съвети за забелването, прочетете някъде нещо  Wink

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

# 13
  • Мнения: 287
Що пък да е по-трудно с момче? Thinking
И момчетата, и момичетата искат да са нахранени, чисти и да се гушкат в мама от време на време. Не мисля, че полът е от значение.
Засега имам само едно дете- момченце, но не виждам някакви проблеми в сравнение с майките на девойки.
За забелването- вече не се забелва: има достатъчно информация из нета по въпроса: само чака да бъде намерена и прочетена Peace
Леко добременяване и още по-леко раждане!

# 14
  • Мнения: 6 461
Не мисля ,че има разлика в отглеждането на момиче и момче.

момчето се слага по-хлабаво за да не му се "сварят топчиците",.....
Laughing Няма страшно няма да се сварят... Mr. Green

Сигурна съм ,че ще се справиш Hug

Общи условия

Активация на акаунт