На 4 месеца е, да давам ли плодово пюре?

  • 429
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 941
Педито ме съветва да давам на бебо плодово пюре, като един вид витаминна добавка. Само на кърма сме и досега не съм му давала нищо. Да давам ли въобще нещо и ако става въпрос за витамини не е ли по-добре сок?

Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 091
Педито ме съветва да давам на бебо плодово пюре, като един вид витаминна добавка. Само на кърма сме и досега не съм му давала нищо. Да давам ли въобще нещо и ако става въпрос за витамини не е ли по-добре сок?

Благодаря ви предварително.  bouquet


В Библиотеката има доста теми за захранването, може да погледнеш различните схеми. Плодовото пюре няма да ти донесе чак такава полза, каквато е описала педиатърката. Аз не бих дала. Ти витамини пиеш ли? Защо педиатърката ти реши, че бебето има нужда от тези "витаминни" пюрета? Изследвания ли нещо не са добре? Детето не наддава или какво?АКо е само на "профилактична основа" определено няма смисъл.

# 2
  • Мнения: 313
Аз ще давам след 6 месец. Между сок и пюре- по- добре пюре. Сока е много агресивен за бебешкото стомахче. Тук мамите дават сок между 8-12 месеца.

# 3
Педиатрите вече попрочетоха и съветват захранването с плодово пюре да става след 6-тия месец,. което те съветвам да направиш и ти.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 941
Витамини не пия, трябва ли?
Бебето наддава добре, на 4 месеца е 8 кг.
Няма нещо, което да тревожи джипито, просто тя май кара по старата схема и като разбра, че нищо не съм дала още въпреки нейните съвети, изтърси това за пюрето.

# 5
  • Мнения: 7 091
Витамини не пия, трябва ли?
Бебето наддава добре, на 4 месеца е 8 кг.
Няма нещо, което да тревожи джипито, просто тя май кара по старата схема и като разбра, че нищо не съм дала още въпреки нейните съвети, изтърси това за пюрето.

 По принцип е добре и за теб да пиеш пренатални витамини докато кърмиш, но не е фатално ако не пиеш. Мисля, че педиатърката ти просто не е запозната с факта, че вече се захранва след 6 месец, за това ти говори за пюрета и сокове. Не се притеснявай, няма смисъл да даваш само, за да я успокоиш( педиатърката).  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт