Прощапулника на детето

  • 991
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте настоящи мами и бъдещи мами, може да я има вече тази тема , но аз искам малко по-подробно да се позанимаваме с нея.Благодаря ви предварително че ще помогнете не само на мен бъдещата майка , но и на други като мен

# 1
  • Мнения: 532
И на мен ми предстои да го правя.Това,което знам е ,че ти трябва да си омесиш питка.Да подбереш предмети,които детето не е виждало и да ги наречеш кой за коя професия ще е (например:спринцовка - мед. сестра).Постилаш едно бяло платно и в другия край нареждаш предметите.Търкулваш питката и детенцето тръгва след нея.Накрая  хваща някой предмет.Такава ще е и професията му.Знам още ,че е хубаво да се прави на пълнеща се Луна,за да е пълен живота на детето.
Това е от мен.Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 545
В някои краища освен по пълнолуние гледат да е и в ден сряда.
 А ако раздаваш питката на вън, трябва всеки който си чупи от нея да бяга. И да гледа да не се спъне, за да си ходи детенцето гладко.
ЗА питката  - освен, че ти трябва да си я замесиш, трябва да е "гладка" и преди да я сложиш да се пече да накараш детенцето да "стъпи " в средат, за да се отбележе крачето му.

# 3
  • Мнения: 2 005
И аз да добавя нещо интересно: HugСлед ритуала майката отчупва от питката и дава на деца като леко побягва,за да е пъргаво и детенцето  bouquet

# 4
  • Мнения: 63
Утре ни предстои Wink
Питката освен, че е хубаво майката да я омеси, но и накрая преди печенето детенцето да стъпи в нея. Питката да е сладка, че се черпело само със сладорий (не си мислете, че ще го спазвам). Самото събитие - търкулва се питката по бяла покривна .. в другия край стоят наредени нарочените предмети .. да не се повтарям с горния постинг. Накрая децата - гостенче (ако няма деца са на ход гостите) обикалят тичешком масата, за да може мъника да не се спъва в живота Wink
Успех

# 5
  • Мнения: 832
Нищо не съм месила, купих си готова погача. наредихме каквито предмети имахме и си нарекохме кой за какво ще е. Увихме питката в плик и я търкулнахме, той да тръгне след нея - така трябвало.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 5 604
Я запис, че май скоро ще ни трябва инфото.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 339
Аз правих така - след търкалянето и подробностите от по горе преди да разчупиш погачата се слага кърпа на нея и всеки гост оставя парички . Първото парче го вдигаш на високо да расте голям бебо  след което заедно с кърпата с пари вързана не много стегнато да не е стиснато детето,нито много хлабаво за да не е прахосник. А и питката се месела от човек с живи родители и се слага една л захар то не се усеща ама се води сладка питка . Ако е кръстено детето погачата се чупи от кръстника и се раздава от него ама това го разбрах  последствие

# 9
  • Мнения: 887
Аз правих така - след търкалянето и подробностите от по горе преди да разчупиш погачата се слага кърпа на нея и всеки гост оставя парички . Първото парче го вдигаш на високо да расте голям бебо  след което заедно с кърпата с пари вързана не много стегнато да не е стиснато детето,нито много хлабаво за да не е прахосник. А и питката се месела от човек с живи родители и се слага една л захар то не се усеща ама се води сладка питка . Ако е кръстено детето погачата се чупи от кръстника и се раздава от него ама това го разбрах  последствие
Това не се ли отнасяше за погачата на бебето,а не за прощапулника? newsm78

# 10
  • Мнения: 5 391
Няма да робувам на подобни суеверия-пълнолуние, сряда, бягане като отчупиш и останалите ooooh!.Дори сефте чувам за тях.

Общи условия

Активация на акаунт